Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(35)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

hello barlog

azi musai e zi de cumparaturi. tre sa cumpar zuzelor body cu maneca lunga, saci de dormit, pantofiori, caciulite....si ce mi-o mai sari in oki

La multe lunite sarbatoritilor de azi

merg sa mai bag ceva smotru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

avem muci, pt prima data
Robert e posesorul mucilor...
frasu inca nu are, sper sa nu faca si el
ca ma duc la balamuc
ii pun vibrocil......
om vedea ce o iesi

pupi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

heiiiiiii,
back home, dupa atata romantism.
v-am mai cititara eu pe la praga pe unde aveam wireless, dar nu puteam scrie ca mereu era ceva de fct/vzt.
asaaaaaa, cand sa plecam, bebe ioakim iar a fct bube. suna la dr, zice ca suspecteaza banana. ca tot vbirati de banana, stiu si eu ca cica e alergena, ca unele contin mai mult potasiu si ca pot declansa alergii. treaba e ca ai mei au mancat banane un tir pana acum, dar probabil ca dupa alergia de acum 3 sapt si raceli/sindrom postenteroclic i-a scazut lui ioakim imunitatea si s-a sensibilizat vreo alergie. mosteneste terenul alergic de la mine, si eu ma umpleam de bube cand eram mica. asa ca iar medicatie: ketof si zyrtec, 3 sapt. geaba mergem la alergolog, la istoricul mic al copiilor nu iese nimic relevant.
asa ca ne-am dat pe para cu iaurt si cereale la ora 6, para cu mere si prune la fructe dimineata.
are si baietelul dintele nr 3!
mi-a fost tare dor de ei, am crezut ca ziua de ieri nu se mai termina sa ajung acasa sa ii tin in brate.
eu le dau peste de 2 ori pe sapt. nu vad de ce sa nu le dam pana la 1 an.daca bebeului ii e bine cu un aliment, nu vad de ce sa nu il dam.
sapt asta incerc si eu din nou cu mamaliga, poate le place.
frate, am vzt in praga urmatoarea faza: una bucata femeie cu un carut in care erau 2 copii de vreo 2 ani plus un bebe si inca 2 de vreo 3-4 ani pe langa. deci aia avea 5 copii dupa ea.ce ziceti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

vine iarna si ursoaicele tradatoare de pe fb revin la barlog, unde le sta mult mai bine, ce ma bucur!
hai inapoi la forum, sa povestim si sa ne hlizim si sa ne sfatuim si sa bocim si sa ne descarcam si sa ne revenim ca in timp ce eram asa rotunde ca mai bine ne sareai decat sa ne ocolesti (sa innebunesc daca nu suna ca ion creanga, aia cu hai mai bine despre copilarie sa povestim, ca e a singura este vesela si nevinovata!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

vine iarna si ursoaicele tradatoare de pe fb revin la barlog, unde le sta mult mai bine, ce ma bucur!
hai inapoi la forum, sa povestim si sa ne hlizim si sa ne sfatuim si sa bocim si sa ne descarcam si sa ne revenim ca in timp ce eram asa rotunde ca mai bine ne sareai decat sa ne ocolesti (sa innebunesc daca nu suna ca ion creanga, aia cu hai mai bine despre copilarie sa povestim, ca e a singura este vesela si nevinovata!)

Adi, mami de ana si ioachim



recunosc ca eu sunt una dintre ursoaicele tradatoare si ma intorc spasita ...nu am mai inrtat pe forum pt ca e mult mai usor pe fb de raspuns la intrebari si de vazut ce mai e nou...dar de acum o sa punctez si aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Bine ati revenit Adi!

Eu i-am dat peste doar de 2 ori ai deja printesa are niste chestii pe burtica, asa ca niste firisoare subtiri rosiatice si uscate rau. S-a nimerit sa o si spal cu Bubchen de cateva zile (aseara am revenit la Mustela). Ma enerveaza, ca ea nu era asa sensibila, dar ma gandesc ca m-o mosteni pe mine, care ma irit de la toti detergentii (si balsamurile) pentru tesaturi. De vreo 7-8 ani spal numai cu persil sensitive.

Mami de printesa Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

buna dimineata la pranz si de la noi!

astazi dupa cum va spuneam am gatit ptr pici si am facut asa:
- pui cu orez si praz
- vita cu dovlecel, conopida si ardei
- muschi de porc cu morcovi, patrunjel, pastarnac, telina si cartof dulce
- dovleac placintar cu telina, patrunjel, pastarnac in care va fii pus oul.

toate pasate, etichetate si astept sa se raceasca sa le bag la congelator

in alta ordine de idei sunt moarta de oboseala ptr ca sotul la azi noapte la 3.30 a plecat in grecia in team building si am stat pana la ora aia cu el iar la 7.30 m-au luat astia de odihnita . acum am un relash de juma de ora dupa care dus si tre sa ma duc cu iusti la o petrecere

La multi ani sarbatoritilor de astazi!!!

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+ Sasha Andrei (30.12.2008) + Iustin Nicolae (03.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

sashenka te-ai bucatarit nu gluma. buna ideea cu gatitul mai multor feluri de mancare intr-o zi si congelat.

eu sunt cu nervii prastie...intr-o zi plec de acasa si le las pe zuze singure.

si-au schimbat ora de trezit dimineata de la 6 la 6,30 si s-a dus naibii tot programul pe care il aveam.
nu mai vor sa doarma cand trebuie, ora de somn se suprapune peste cea de masa....
pana acu le dadeam sa manance imediat ce se trezeau.
azi le-am dat inainte de somn, ca de...era ora. au mancat ele mai cu proteste...dar cand sa le pun sa doarma...a inceput scandalul...morocanoase, vroiau amandoua in brate...

pana la urma am reusit si le-am adormit...iar eu inca

poate s-a mai discutat, dar...voi ce program aveti?? adica bb-ii?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

mirelo, succes cu pompele de extras muci, slabe sanse sa nu faca se celalalt,la noi e generozitate maxima la virusi intre frati. jucariile nu le impart, dar mucii...

muama, sashenk, cata gateala...
sunt buni dovlecii placintari? cum ii facti? la cuptor?
noi am papat azi curcan cu dovlecel, cartof, kapia, pastarnac si fasole verde, fructe la greu si sa vedem cu ce ii pacaleste sotzul la 6, ca io-s la cursuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

adi, in viata mea nu ii mai aspir mucii cu nik
m a urlat de m a busit plansul si ca drept pedeapsa mi a facut 40 temperatura
si ca tot sunt frati s a pus si Razvan pe urlat de nu mai stiam cum sa i potolesc

nush cum reuseti tu sa ii aspiri, ca eu nu mai vreau
ii chinui sa i pun picaturi in nas si atat, in rest Dumnezeu cu mila
toate pana la nas, sa nu i umbli la nas ca face urat de jale
te lasa sa l zgarmi in urechi dar in nas si mai nou si in gurita, nu si nu si nu
urla

offfff, ca mi iau campii si ma duc unde oi vedea cu 2 ochi



mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput