Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(35)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui JoAnn

Ramo cum e saculetul? e mai grosut, sa mearga si pe iarna?

amelia nu esti singura cu bb urlacios pe strada. eu nici nu mai ies singura cu fetele cu carutul, ca show-ul e maxim.
o data le-a apucat urlatul ca vroiau in brate ,eram pe strada. si una bucata tanti se uita la noi ca aia la poarta noua , pe semne ca o distram.
mooaaama am zis ca mor de nervi si n.am mai rabdat si am tipat-o : "va ajut cu ceva". si si-a luat talpasita
mi-am continuat si eu drumul cu o buburuza in brate si una in carut.


mami de bubuline gemene



Da sacutul e gros, e de iarna.

Ce tare ca i-ai zis-o... cred ca se uita ca la masini straine :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui BraveGirl

Oofff Amelia. asa te inteleg. Acum am pus una bucata bebe in masina si l-am trimis pe sot sa ia zanica de la gradi si sa-i duca in parc. Pana la 20 sa nu-i vad Am atata treaba si ei nu stau deloc singuri. Azi am mancat in picioare, plimband caruciorul si Patrick urland. numai masa nu e aia. La toaleta merg dimineata si dc doarme bebe....dc nu, astept ora 16, cd vine sotul
M-am enervat f tare azi pe P ca nu a vrut supa si vroia sa suga. Apoi m-am calmat si am ras amandoi. Ce vina are el ca nu stie sa vorbeasca si sa-mi spuna ca n-are chef de supa. Cd incerc sa ma calmez, ma gandesc ca ce, eu dc merg la restaurant si poftesc friptura si aia imi aduc spanac, mananc? NUUU, tip sa-mi aduca friptra. Asa si P al meu

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE





ce tare e comparatia cu restaurantul...
eu mai nou il pun pe Alex in cada, si el e foarte mega incantat, si eu imi fac treaba la toaleta... alta varianta n-am ca urla ca din gura de sarpe la usa baii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Amelia stai linistita ca si l-am avut pe Sasha asa....ma disperase. toata ziua urla...s-a nascut urland si continua sa urleze . dar fii optimista se poate si mai rau

Sugu nu stiu nimic de banane...si eu ii dau in fiecare zi la fructe...daca vreau sa-i dau iaurt cu banana o scot dimineata si ii fac alta combinatie. Pasat ii dau si eu in continuare dar si el tot timpul mesteca dar nu stiu exact ce. chiar maine ma apuc sa ii fac din nou o tura de mancare.

eu ma declar fericita ca de 10 zile nu s-a mai trezit noaptea sa speram ca asa va fii in continuare. se culca la 10 si se trezeste la 7.30....dar eu puturoasa il mai las pana pe la 8 sa se joace pana mai fur o repriza de somn.

Joann iti scriu imediat niste retete, numai sa-mi aduc aminte

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+ Sasha Andrei (30.12.2008) + Iustin Nicolae (03.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Corina, Sashenka .
Se poate si mai rau, ca stiu, de-acolo vin, na... tot sper sa mai creasca si sa fie mai cuminte, dar uite ca nu se-arata la mine...

In alta ordine de idei, a mea nu sta invelita neam! Poate sa fie in cel mai profund somn posibil, daca o invelesc in 3 secunde incepe sa ridice picioarele si sa incerce sa se dezveleasca. Pasul urmator: cine mai doarme in bloc ????

Mami de printesa Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanast spune:

Buna fetele!

Si eu va citesc din umbra. si mie imi e mai drag forumul decat facebook-ul. Amelia, unii copii sunt f plangaciosi pana cand incep sa vorbeasca. Asa a fost fetita mea, dupa care , cand a inceput sa vorbeasca s-a transformat in cel mai cuminte copil. Bine, uinii nu se transforma:-), depinde ce noroc ai acum. Oricum ce nu inteleg eu este cum va poate pasa de lumea din jur cand copilul urla. Eu una ma panichez si nu mai pot fi atenta la nimic in jur. Adica nici daca ma intreaba cineva ceva nu pot sa ma concentrez sa raspund cand urla unul dintre copii.
Bebele meu are 10 luni si 10 zile. Se ridica in picioare acum din orice pozitie, de-a busilea inca nu merge. Pasi singur inca nu, si nici pe langa mobile nu l-am vazut. Arunca totul pe jos si face niste scheme foarte comice ca sa radem de el.
Mananca neblenduit, mesteca super ok. Carnita o tai cu cutitul marunt, iar restul zdrobesc cu furculita. Merge struna. Am avut noroc aici, nu am nici un merit:-) Nu ii mai place laptele. Dimineata aproape nu il mai bea deloc, noroc ca am citit in Capraru ca ii pot da cu cacao si vad ca asa ii place dimineata. Cel de seara mi-l bea. Are multi cm, spre 80 cred si 9.600. Nu e gras deloc, e foarte lung. A avut si prima raceala nu cine stie ce, vor mai veni si altele de la sora cea mare:-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

sashenka_h FELICITARI pentru somnu de toata nuapteaaaa! mama ce tare, bravooo Horea hai ca poci!

Amelia nici un bebelus bebelusan nu sta invelit..tre sac neaparat. Nici eu nu mai am decat daia de polar de iarna.

ioanast deci putem da lapte cu cacao? nu ii agita oare? E prima oara cand aud asta daia iti cer detalii.


Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Ioanast, pai nu-mi pasa neaparat, dar fara sa vreau vad fetele oripilate de cum urla printesa si mi-e si rusine naibii, ca-s ditamai capra si nu-s in stare sa ma inteleg cu un copil de nici 1 m inaltime. Eu tot sper sa se mai cuminteasca putin,a cum daca nu urla in carucior zbiara in brate. In orice magazin intru cu ea tipa de imi muta timpanele. Si acasa la fel, dar macar sunt acasa. La BE am zis ca mor, erau bebelusi care mai dormeau, a mea tipa de cred ca i-a trezit pe toti. La un moment dat nici nu mai auzeam ce mi se raspundea, ca ea era in urechile mele cu totul...

Sugubina a mea n-a vrut sacul nici cand era mica, cel de anul trecut i-a ramas mic, clar, acum nici nu stiu cum sa fac, in camera noaptea sunt 23-24 de grade, ea e imbaracat cu maneca lunga si pantalonasi cu picior, are mainutele/piciorusele calde, dar la iarna ce facem? Bine, tot cam temperatura asta va fi, dar afara va fi mult mai frig, na...

Mami de printesa Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

hai ca am scris o postate buna si apoi am vazut ca nu eram logata .

nu am apucat sa scriu retete dar sper maine mai ales ca o sa-i gatesc o tura lui Horea

amelia sa nu-ti mai fie rusine cand tipa ptr ca nu este vina ta iar orice om are copil stie lucrul asta. sunt momente in care nu poti sa-i linistesti. Horea este super cuminte si nu am treaba cu el dar la BE a urlitizat de nu mi-a venit sa cred...l-o fi speriat multimea. totul a inceput cand sa coboram scara m-au ajutat 2 baieti sa car carutul...unul in stanga unul in dreapta si eu in spate. Horea s-a uitat si la unul si la altul si cand s-a pus pe un urlat de nu stiam ce-i aia. nu am reusit sa-l calmez nici cum decat cand l-am luat in brate si saracul ma mangaia pe fata si suspina in sughituri. si-o fi imaginat ca l-am abandonat.

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+ Sasha Andrei (30.12.2008) + Iustin Nicolae (03.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Neatza!

Va invit la o cafeluta
Ce mai fac piticii astazi, dar mamicile?

eu astazi am programare la defrisat, asa ca iarasi o sa fiu cea mai frumoasa si mai sexi mamica
... macar doua zile sa ma tina euforia!

Nu m-am uitat in listuta dar sigur avem si astazi sarbatoriti, asa ca le uram
La multe lunite!

Amelia, cine se uita ca la urs inseamna ca nu are copii, cum sa te uiti urat ca face un bebitan (in cazul de fata o bebitana ) galagie? offfff si oamenii astia, nu-i mai baga in seama. Sper sa vina soarele si pe strada ta cat mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Buna dimineata barlog!

La multe lunite Ilinca Alexandra bebe de Andreeacc
Mario David bebe de ramonik1986!
Sa cresteti mari, sanatosi si frumosi!


Mami de printesa Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput