Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(74)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m

Gabi dupa amiaza pe la 6, ce zici? Pana atunci terminam si curatenia.

Mami fericita de minune Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica



Da, aar fi ok.. ne auzim la un telefon cand ajung in parc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

bebelusi sfelca rosie am luat mai multe si micute (ca e pacat s afaci calduroi doar pt 2 sfecle), le-am spalat bine-bine, baga la cuptor si le-am tinut pana a intrat furculita usor (ca la cartofii copti). Anei i-am pasat o bucatica mica, impreuna cu carne, morcov, dovlecel, telina fff fin, am zic ca asta o fi secretul pt care prefera borcanelele, iar restul pt noi am facut o salata in straturi:sfecla rasa/carne fiarta bucatate, ou fiert felii/maioneza. Yumm, yumm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

laura, doamne fereste, ce sperietura
de belea cu cazaturile astea


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Roxx..e in Domnesti casa. la 5 min de unde stam acum.
asta este ..in Olteni 1. cea de 71mii.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Shines

Roxx..e in Domnesti casa. la 5 min de unde stam acum.
asta este ..in Olteni 1. cea de 71mii.



aaaa....super-super, stiu complexul, ne-am uitat si noi cand cautam! Sa o stapaniti sanatosi!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

Citat:
citat din mesajul lui Shines

Roxx..e in Domnesti casa. la 5 min de unde stam acum.
asta este ..in Olteni 1. cea de 71mii.



aaaa....super-super, stiu complexul, ne-am uitat si noi cand cautam! Sa o stapaniti sanatosi!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina





Multumim.
Bafta si voua!!



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

As fi curioasa sa stiu parerea voastra despre asta...

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Singurul absolvent de liceu din Romānia care a luat BAC-ul va scrie o carte: "Cum a-m luat bacul"

***
Dumnezeu il trimite pe Sf. Petru sa vada ce fac elevii inainte de BAC.
Se intoarce Sf. Petru si zice: Pai aia de la liceele bune invata de rup, aia de la liceele mediocre la fel... iar aia de la liceele industriale... aia petrec.
Nu trece mult timp si iar este trimis Sf Petru.
Se intoarce si tot asa, aia de la liceele bune invatau pe rupte, aia de la liceele mediocre la fel... iar aia de la liceele industriale... tot bairam.
Se mai intampla faza de vreo cateva ori, in cele din urma Dumnezeu iar zice: Sfinte Petru ia vezi ce mai fac elevii inainte de bac.
Se intoarce Sf. Petru si da raportul: Pai doamne aia de la liceele bune se RUP cu invatatul, aia de la liceele mediocre la fel rup randurile....
Si aia de la liceele industriale? intreba Dumnezeu.
Pai aia se roaga...
Bun!! Pe astia ii trecem...


***

In fata liceului inainte de examenul de bac un taran cu un vitel legat de sfoara. Un profesor care trecea pe acolo se opreste si-l intreaba mirat:

- Ce faci cu dobitocu asta la liceu, bade?

- Apai, dom'profesor, dobitocu-i la examen, asta-i numa pila!

***
Examen oral la Limba Romana la Bac

Dupa ce un elev nu reuseste sa ii raspunda la nici o intrebare, profesorul ii spune:

- Domnule, nota pe care ti-o pot da este doar una si incepe cu litera P. Stii care este aceasta?

- PINCI, domnule profesor, PINCI!




_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

salutare
va multumesc tuturor ca ati fost alaturi de noi , suntem acasa Mihai este bine slava Domnului .
Am stat internati la Med Life am dat o caruta de bani dar macar stiu ca al meu copil este ok . Sanatatea puiului meu este mai presus de orice . ?Imi este sila de spitalele din romania .... niste jeguri si isi bat joc de copii si de mame , nu conteaza cu ce boala ajungi pleci de acolo cu o caruta . Dp ce am plc dl Matei Bals unde in cladirea noua sunt conditii la modul ca ai un pat , curat , baie pers dragut nu tb arunci cu banul , am aj la Budimex ...un jeg si niste conditii mizere o toaleta la un hol intreg mame inghesuite pe scaune pazindu.si pruncii in niste patuturi app ruginite dp vremea lui ceasca ..offffff .
Am apc sa.mi fc internarea si am stat dp dr de garda o baba 2 ore ca se misca cu viteza melcului , doar sa imi dea externarea ca nu puteam pleca altfel .Va dati seama ca n.as fi stat pt nimik in lume acolo. Dp ce sta de vb cu mine si .mi spune ca nu are de unde sa imi dea o garsoniera dc vreau asa ceva sa merg la med life, ma trimite la Stanciu pe sectie , zicandu.i eu ca am fost la Stanciu acum o luna. Bineinteles ca nu ma asteptam sa faca ceva...am avut parte de un refuz de un NU categoric, motivand ca dc vin altii in week? sectia este de bb numai pn in 3 luni , restul da.i naibii la gramada cu ei nu conteaza ca stai lg cineva cu pneumonie.
Am ajuns la med life unde....NU AM CUVINTE parca eram in afara Romaniei . Am fost f bine tratata , mi se deschidea usa sa intru in lift , cabinet. Am primit o garsoniera:))))), glumesc ma bufneste rasu amintindu.mi de baba aia, unde nu am dus lipsa de nimik . Am avut asigurat masa atat eu cat si copilul meu. Nu mai spun ce mancare superrrrr. Copilul a fost tratat cu toata atentia de care avea nevoie , i s.a facut toate analize necesare .
Diagnostic : enterocolita acuta si faringita acuta . Trat fr antibiotic , a stat mult la perfuzii era fffffffff deshidratat si slabit si cu aj Domnului s.a pus pe picioare . Il mai sup gatul un pik ii dau tantum verde si face aerosoli. Vineri mergem la control.

pupici tuturor si sanatate multa puiutilor
ps:nu e adev faza cu diareea dl parinte la copil am intrebat doar dc mama e purtatoare de helicobacter .

D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza ..mami fericita de pui scump Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

seara buna, am si eu o intrebare: da cineva flour la bebelusi?

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput