Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(74)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Gabi dupa amiaza pe la 6, ce zici? Pana atunci terminam si curatenia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Buna fetel;or, va mai amintiti de noi? Am aflat de la Simo ca nu mai scrieti asa de mult asa ca ma bag si eu din nou, inainte scriati prea mult si nu faceam fata

Irina este o scumpa, are 8 luni, 67 cm si 6850. Este cred ca cea mai mica de pe aici. E foarte mancacioasa dar nu se ingrasa. De curand am aflat ca are reflux gastro esofagian si am fost tare necajita, acum sper sa fie ok si sa scapam repede de asta.

Vlad e cuminte, o iubeste mult, de luni va merge la gradi pentru prima daTA, am emotii.



PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

si uite ca ziua de rahat merge inainte...
abia am venit de la camera de garda de la bagdasar...
mama a cazut cu ilinca in brate,in baie...ilinca a cazut cu capul de gresie cam de la 50-60cm...am innebunit cu totii...ilinca s-a speriat rau,rau,mama plangea ca de ce i s-a intamplat ei si tot asa.
evident,medicul nu raspundea nici ars,ilinca nu contenea din plans.
am mers cu ea la budimex,de acolo ni s-a spus sa mergem la bagdasar,unde nefiind o urgenta am asteptat 2h,au fost consultati toti mosii cu tensiune si altele,ca deh,erau in ordinea sosirii.
intru-un final ilinca a fost consultata de o dr,destul de draguta...fata are un cucui micut,dar ptr.motivul ca venisem in urgena ne-a recomandat sa-i facem o tomografie.am stat si m-am gandit si am refuzat(afland ca tb.sa stea nemiscata cu caputul,sau alternativa s-o adoarma).asa ca o s-o monitorizam cateva zile.sa speram ca o sa fie bine.aaa,si dr. a raspuns la tel.si mi-a zis sa nu iradiez copilul degeaba.luam 2.5ml nurofen/2*zi.!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata!

Am dat o tura de parc cu role si carucior, bine a mai fost!
acu ne hodinim.
MADA, bine ati revenit! asteptam pozici de la mare!

SIMO, ce mult ma bucur ca v-ati hotarat la casa! In ce zona? (si noi trebuie sa definitivam zilele astea contractul)

FRAGRANT, astept sa ne povestesti ce a zis homeopatul, cum ti s-a parut. Si mie imi pare rau ca nu ne-am vazut. Pupam SOPHICUL bolnavior. BUNI e marfa-marfa, nepotelele sunt niste norocoase!!

PATRICIA; welcome back!!!

PUFOASA, pfiu, ce sperietura...no comment! Sa fie fifica bine, asta e important!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

iata si pe ce ne*am bazat decizia de a nu iradia bebele:http://www.reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment.ro/articole/cazatura-la-bebelusi/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

vaiii, Laura of, of, of....imi pare rau!! tinem pumnii sa fie totul bine!!! Of, Doamne, ce sperietura!!

Patricia bine ai revenit, mi-era dor de voi, de tiza noastra, de Vald frumosul!!!

Sa raportez si eu o masa buna: i-am facut sfecla la cuptor, apoi pasat cu carne d ela aripa de pui, morcov, dovlecel, ulei masline...i-a placut mult, pt cat e ea de mofturoasa. nebunie cu sflecla asta rosie..e dulce de zici ca e miere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

ok,am inteles!
sorry!!!

Citat:
citat din mesajul lui pufoasalaura

iata si pe ce ne*am bazat decizia de a nu iradia bebele:http://www.reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment.ro/articole/cazatura-la-bebelusi/




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Buna fetelor

LML Luca de Mimo si Darius de Mayane

pufoaso Doamne ce sperietura ati tras si voi ... multa sanatate !! nu merge link-ul
patricia welcome back ! si andrei a avut reflux, plangea noaptea, ii venea inapoi, inghitea si se stramba, cica avea arsuri, s-a rezolvat cu nexium . felicitari pt baietel mare care merge la gradi
lorich si eu vreau sa ii iau sfecla ...am asteptat sa faca aproape 8 luni, ca citisem pe net ca ar cadea greu la stomacel . cred ca e tare buna...mmmmmmmmm
madalina bine ati revenit din concediu ! pozeeeeee sa stii ca si andrei dupa raceala a ramas cu muci ...si nu stiu cum sa il scap de ei. bag ser zilnic, cate 5 ml in fiecare nara...metoda aia de bagi pe o nara si iese pe alta...ies o gramada de mucisori...dar tot revin. chiar sa nu existe niciun siropel, pastiluta pt muci ??!
mayane abia ce ne ziceai cat d emult doarme darius si ca nu se trezeste ...si iete ca s-a enervat si a vrut sa fie si el in rand cu prietenii lui de la buburuze ! cred ca vin dintii ! ca si al meu isi mai reglase somnul si cand au inceput dintii, iar s-a dereglat de tot ! o sa isi revina ei cand trec dintii

Am uitat sa va spun...al meu baiat de trei zile se pune singur in fundulet...face 2-3 pasi de-a busilea si hop se pune in fundulet . mi-e un drag de el de mooooooooooooooooooor ! si se ridica se orice apuca ..il gaseasc noaptea in picioare sau in fundulet ! e o scumpete

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Carmenutzu lasa cupilu cu siroapele...nu contin musetel, lasa-l in pace, vb Ancai "nu-l mai sapa la radacina"...
cu sfecla...o fi cazand greu, daca ajunge acolo, Ana papa fff putin, nu-mi fac nicio grija d ecazut greu, si acum cu toata pofta cu care a deschis gura, nu cred ca a depasit 50-80g.

pupici, fug la nani!!

la multi ani sarbatoritilo
Mayanee ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Laura aoleu, multa sanatate, o sa fie bine eu asa zic

Lorich ia zii mai in detaliu care-i treaba cu sfecla, te roooogggg, ca nu am gatit niciodata cu sfecla nici pentru noi, si as incerca si eu pentru ea

Missmj felicitari pentru ridicari, foarte tare. Ea nu prea are simptome de reflux, mananca bine, nu vomita, soar ca a avut o respiratie urata o luna jumatate si nu ii mai dadeam de capatai, si am aflat ca ii ajungea mancarea prin plamani (pentru ca eu ii dadeam sa manance stand culcata, nestiind ca ea are reflux si surplusul ii vine inapoi, eram la parinti la Caracal si nu aveam scaunul de masa cu noi, iar in alta pozitie nu puteam sa ii dau ca e a e f agitata)

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput