Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(74)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

ZIKI, eram acasa pe 6-7 august... Dar prinsa cu musafiri frantuji.

Tu, demult, nu tare de mult, te-ai casatorit. Si ai povestit aci ca ai fost tare emotionata. Si ca ai uitat sa sezi mumos in poze. In schimb, soata s-a infoiat foarte. Si, semi-citez: ”vom avea niste poze de la nunta cu o gheboasa si-un cocos”. Sa mor daca-mi permiteam sa va zic eu ashe!
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

ZUMZU, sanatate!

MAYANE, puiul tau e o minune mica.
Cu ortografia, sa vezi eu in incapainarea-mi cum scriu: la scoala exact cum cere norma noua, acasa cum am eu chef...

G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabivalceanu

ZIKI, eram acasa pe 6-7 august... Dar prinsa cu musafiri frantuji.

Tu, demult, nu tare de mult, te-ai casatorit. Si ai povestit aci ca ai fost tare emotionata. Si ca ai uitat sa sezi mumos in poze. In schimb, soata s-a infoiat foarte. Si, semi-citez: ”vom avea niste poze de la nunta cu o gheboasa si-un cocos”. Sa mor daca-mi permiteam sa va zic eu ashe!
G



foarte tare! uitasem. si io care credeam ca fac o gluma, mi-a cazut rasu-n spate!
mai, eu pusei atunci demult, dar mai pun o data. si pun si de la botez. dar nu azi. poate maine, nici pe FB nu am pus nimic decat ce prind de pe telefon.
apropo, in ultima poza de azi, fatza lui felix e opera flaviei, nu a mea.

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Ziki Te pup suflet drag, frumos si curat si minunat!!! (ca tot citesc eu acum "Gazda" lui S. Meyer). Ma bucur ca n-ai fugit de tot, mai ales daca zici ca cearta ai citit-o, chiar ma gandeam la tine atunci, ma gandeam "oare ce ai fi zis tu". Nu mai lipsi, ca esti de neinlocuit!!!

Gabi ei, as! Nu as facut dreptul, as fi vrut, mi-ar fi palcut, dar firea mea, cordonul meu netaiat de mama, paote neincred in mine..nu stiu, nu am plecat din Galati la 18 ani, nu am putut! Am facut o strutocamila, un colegiu universitar de 3 ani (unde am facut drept si limba romana in special), apoi am facut facultatea de administratie publica. Si-n ziua de azi incerc sa repar greseala, ca munca la stat nu prea imi face bine.

Roxx maine vine mama si vineri poate ne vedem la un parc! fete dulci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

ZIKI, bine ai revenit! Te imbratisez cu drag!

MAYANE;vreau polologhia!!!

Ia uitati aici ce am facut bun azi! (daca va e teama sa va uitati, sa stii ca nu e prajitura)

LORI, ne e dor de voi!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Ziki bine ai revenit. Intrebare:Cum adica s-au cvadruplat timpii de asteptare pt Canada? Si noi vrem da plecam, dar pe partea federala.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Roxx cand ai zis ca nu e prajitura, am ras (ca la praji ma gandeam, FOmila!!) si apoi m-am gandit la blogul tau, la vreo creatie de acolo....:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Poate va intereseaza oferta https://asp.photoprintit.de/microsite/15745/index.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Am aflat din surse foarte sigure ca pot sa ma intorc si in ianuarie la munca, cu ceva zile inainte ca T sa faca 1 an si sa primesc stimulentul ala de 500 RON. Sunt super happy ca vroiam sa plecam in vacanta de sarbatori. Deci eu o sa fac cererea probabil cu data de 9, sau 16.

Yupiii, ce bine ca o sa stau linistita de sarbatori cu Tudor al meu in brate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Ziki - bine ai revenit.

Gabi - ce veste buna! Eu o sa revin totusi din decembrie ca poate prind prima de Craciun.

Eu i-am dat ieri si azi conopida si brocoli si tocmai am aflat ca nu sunt bune decat dupa 1 an ca baloneaza si da dureri de burtica. Maine schimb meniul. Poate o mamaliguta, poate altceva - la cuptor as incerca ca nu i-am dat decat fiert pana acum.

Mergi la inceput