Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(74)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Angie;pai da

Pt cine mai are problemute cu refuzul iaurtului la bb..noi am facut asa
-iaurt napolact sau facut de mine +o lingura de fulgi de orez Milupa bio..iese pufos ,nu curge si nu i se schimba gustul..merge de minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Pup fetele!

ZUMZU, si noi am analizat varianta cumpararii unui lot si construirii casei, dar ne-a dat cu minus. Argumentele principale le-a expus SIMO foarte bine. E mai mare bataia de cap, tre sa lucrezi cu tot felul de proiectanti, arhitecti, constructori, zidari, electricieni, instalatori etc plus nervii de rigoare pe la avize/racordari, spagi, stresul ca iti fura aia materiale de pe santier (ca doar suntem in RO...) etc. Si nu iesi cu mult mai ieftin, pe acelasi proiect. Asa, lucrezi cu o singura firma si gata, se ocupa ei de tot.

CARMEN, nu pun zahar in mancarea ei inca. Are destul timp sa pape porcarii o viata intreaga...

LORI

LOUTZY, niciun si nicio se scriu intr-un cuvant (in anumite situatii), e adevarat, dar ”intr-o” si ”intr-un” se scriu in continuare cu cratima.

IRINUKA; esti criminala cu Dl B

Ma duc sa intind niste rufe cat doarme pitica...revin

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Patricia am fost - mai au doar din gama L'oreal Excell 10' urmatoarele nuante de saten: saten visiniu, saten acaju inchis si Aluna. Da-mi de stire ce si cum vrei.

Tunde iti imaginezi bine ca asa face... trage de ea si da sa plece sw zici ca e guma de mestecat nu alta.

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

In revista "Mamica de azi" de luna asta e o lista cu toate vitaminele = ce si unde se gasesc si cat trebuie sa pape bebe. Mie mi se pare f utila.

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

HELLLLLOOOOOOOOOOOO FETE DRAAAAAGI!!!!!!!!
va multumesc de primirea de pe FB, acum mi-am facut curaj si timp sa scriu si eu mai pe larg. in primul rand, as vrea sa va urez tuturor LA MULTI ANI pentru puiutii vostri, ca toti am trecut de pragul unei jumatati de an deja! sa fim mereu sanatosi, voiosi si norocosi.
apoi, as vrea sa imi fac mea culpa - eram la Moldo cand am citit faimoasa cearta si, desi am mai venit in Buc de atunci, nu am mai vrut sa intru deloc pe forum pentru ca nu mi-a facut bine deloc. Asa ca v-am boicotat nitel, dar a trecut, cum trec toate, si eu am priceput ca si daca spui la cald ce ai pe suflet si daca taci si inghiti si refulezi tot nu vei reusi sa ai aprobarea si acceptul tuturor. Ideal e sa ai acceptul TAU in tot ce faci si sa ai incredere ca drumul tau e cel mai bun pentru tine. Sa nu credeti ca ma facui filozoafa all of a sudden, am mers la psy - eterna mea dorinta- si iata-ma niiiitel mai calma si mai impacata cu mine. Dar sedintele continua, ca e nevoie de timp pt a crea o bere de prestigiu, nu-i asa?

apoi, vesti de la noi - cerute, necerute, iata-le: am depus dosarul pt canada, dar fix acum s-au cvadruplat timpii de asteptare, cum s-au injumatatit si nervii romanilor/bulgarilor/ moldovenilor si, poate, si ai austriecilor care depind de ambasada canadei la viena... asteptam ca oricum alta solutie nu avem.
am fost intr-o gramada de locuri - moldo; balea lac+ pitesti, curtea de arges, vidraru; apoi la mare, trebuia sa merg la Angie (ANGIE inca o data scuze, imi pare tare rau ca nu ne-am vazut dar la anul, promit!) dar prietena cu care trebuia sa merg mi-a tras clapa. si, ca in cenusareasa, cum plangea flavia pe marginea chiuvetei din baie, iata ca ne suna nasa ei, prietena mea cea mai buna, ca vine in romanica si ca are o rezervare la marina regia, mamaia. si uite ca am ajuns undeva unde credeam c-o sa gasesc numai snobi si fet(z)e de ceara dar am gasit, de fapt, numai civilizatie si oameni normali + lux.
apoi, ca in fiecare vara, cu soata la neptun la vila scriitorilor.
la munte felix nu a avut nicio treaba cu nimic. la mare insa, i-a trebuit o vreme de adaptare (cam 3 zile de fiecare data) cu camera, cu aerul, cu patutul (prima oara am avut pat de bebe de la hotel, apoi pe al nostru de acasa), cu tot. poate si cu zgomotul. asa ca.. felix e al meu : prefera muntele. flavia si marius si-au adjudecat marea.

in rest, la capitolul achizitii.. felix sta in fund dar nu drept, cocosat, aplecat inspre in fata, cam 2 minute maximum, nu se aseaza singur, dar merge in patru labe, apuca cu ambele maini si zgreptane cu buricele degetelor cand il intereseaza ceva (mai ales ochii mei, daca se misca.. si se misca, deh!), papacim mai ales din borcanele (eu nu am scapat de bambilicul meu cu bio-piata vs bio-borcan), are doi dinti inca de cand am plecat (de la sfarsitul lunii a 4-a) si acum apar si cei doi de sus, si.. cam atat.

flavia incepe ultimul an de gradi, si primul an de karate. abia asteapta, si eu la fel

iar eu, nu am noutati. psy-ul m-a facut sa imi vad altfel viata retroactiv, sa ma iert acolo unde era nevoie, sa incep sa imi cunosc valoarea nu numai flaws-urile, dar mai e nevoie de lucru si stiu asta.
si mai cred ca va trebui sa incep serviciul mai devreme de cei doi ani cum credeam, pentru ca nu ne-au iesit toate tocmai cum voiam si nu ne putem baza pe un singur salariu. nu stiu daca pot fix inainte sa implineasca felix un an, nu stiu nici daca vreau bona sau cresa, ca Buni nu avem - dar asta va fi subiectul unui viitor SZ in caz ca v-a lipsit asa ceva.

apoi copiii mosului, cam astea fura banalele noutati din partea mea. am citit ultimul capitol, dar nu cred ca ma incumet sa citesc tot din urma. nu am nici timp, de altfel...
stiu insa dintr-o sursa sigura ca avem o burtica printre noi, Jasmin, si as vrea sa o si felicit pentru curaj! va fi greu dar frumos! sarcina usoara!

si tuturor, din nou, un PUP mare si sincer, si din nou,
bine v-am regasit!



sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

AH, ZIKI! Ce pofta aveam de mesajele tale!
Dar ce te-ai mai plimbat... Si, hm, trecusi prin Pitesti, carevasazica?
Mda.

Felixutz e un baiat mare aud. Brava!
Flaviutz va fi defensivo-batausa... Brava si ei!
Zikiutz s-a impacat cu sine (e pleonasm?). Brava!

Mai treci si tu pe aici. A, si zi si mie unde gasesc poze cu gheboasa si cocosu`? Dar nu pe fb, ca nu poci videa.

ANGIE, ce baiat avem acolo! O-ho!

LOUTZY, nici DOOM nu-mi e deplin pe plac.
Cu bac-ul, ar fi bine sa fie asa si tu sa ai dreptate. Dar sunt licee intregi (teoretice sau industriale) unde promovabilitatea a fost sub jumatate. Nu vorbesc de SAM-uri. Acolo, nici n-ar trebui bac. In plus, e vina noastra, a profesorilor, ca-i trecem. Nu toti trebuie sa termine 12 clase, dar sa aiba si bacalaureat. Si ma opresc. Daca nu mai zic pe tema aceasta nimic, nu inseamna ca n-am argumenete sau ca sunt de acord cu unele afirmatii. Inseamna doar ca tac.

TUNDE, eu iau toate gropile!

LORICH, facusi Dreptul?

ILINCA tot cu muci. Dar mucioi, frate!



Pup,
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabivalceanu

AH, ZIKI! Ce pofta aveam de mesajele tale!
Dar ce te-ai mai plimbat... Si, hm, trecusi prin Pitesti, carevasazica?
Mda.

Felixutz e un baiat mare aud. Brava!
Flaviutz va fi defensivo-batausa... Brava si ei!
Zikiutz s-a impacat cu sine (e pleonasm?). Brava!

Mai treci si tu pe aici. A, si zi si mie unde gasesc poze cu gheboasa si cocosu`? Dar nu pe fb, ca nu poci videa


* da, am trecut - dar doar sa dormim o noapte la socrosenii. la care, a doua oara -stiu, am jurat ca nu mai mergem...
daca stateam ca lumea, iti dai seama ca dadeam un semn. ca sa (nu) imi para rau, erai acasa pe 6-7 august?

* zikiutz impacata cu sine nu e pleonasm, e oximoron.

cat despre gheboasa si cocos...? vrei poze cu mine si marius?
sau flavia si felix? am si alte asocieri in minte, dar mi-e rusine sa le scriu aici, asa ca ma limitez la ipoteze din perimetrul curtii.


sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Irinuka, mersi, vreau pentru sora mea, i-am spus ce ai zis ca mai este si a zis ca se duce la un magazin de langa noi ca sa vada nuantele si deseara iti zic, eventual da-mi pe pm nr de telefon sa te sun

EAoleuuu, despre ce greutati si lungimi vorbiti, Irina are 67 de cm si 7450 (azi am aflat ca a luat intr-o sapt in greutate aproape 800 de grame, in ideea in care ea ia f putin in greutate)M-am bucurat ffff mult

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Multumim pentru incurajari.

Darius face in continuare febra,ultima data 38.7. I-am dat nurofen si panadol alternativ (cam la 6-8 ore) cand aparea febra din nou. Ii dau, ii scade imediat, dupa vreo 6-8 ore face din nou. Am vb si cu pediatra, a zis sa-i dau din 4 in 4 alternativ timp de 24 de ore si daca nu trece la control. Acum e f bine dar doar ce si-a laut "doza" la 1

ahh...cred ca tb sa incep sa scriu si ceva povesti la pozele de pe blog. am primit un coment pentru finuta noastra (care e finuta si nu fiica ). Asa ca dc cineva dintre voi e "vinovata" sa stiti de ce a disparut commentul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

ziki, bine ai revenit

Mey, eu abia m-am obisnuit sa scriu cu â si acum ziceti ca nu-i bine?
Despre celelalte minuni, nici nu vreau sa aud. Las' sa zica lumea ca-s inculta, eu scriu cum am invatat la scoala.

roxx, m-am apucat sa ma gandesc la subiect, m-am incins si mi-a dat o polologhie mai lunga decat a ta. Probabil si foarte plicticoasa... Deci te-am iertat.

Copilul meu continua acelasi comportament din ultima saptamana. Adica extra-mamos, extra-marait, taman sa contrazica laudele ca e cuminte si independent...


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput