Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(74)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Gabi saru'mana de explicatie. Mie mi-a placut si am bagat la cap.
Intrebare legata de bac: daca toti sunt asa prosti(elevi si profi) de ce au dat subiecte asa complicate sa iasa la iveala prostia din ei? De ce nu au dat un comentariu banal pe care il invata si o maimuta si gata. Erau toti destepti si luau note mari. Nu contest cu absolut nimic teoria ta, doar ma intreb si eu asa, sa ma aflu in treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

cine ma intreba?Irinuka parca. am facut programare pe 30 sept la viena. mi s- aluat o piatra dupa inima parca, mergem la spitalul de ortopedie de acolo la seful sectiei de chirugie pt copii.Doamne ajuta.


vroiam sa va intreb-
1.fetele care au mai mers cu avionul cu bebe- cand cumpar biletul inafara de a specifica acolo ca sunt insotita de un bebe mai tb sa fac ceva special?sau e datoria lor sa se asigure ca au disponibil scaun din ala de care ziceati?

2. in afara e obligatoriu sa avem scoica? adica ma ia taxiul fara scoica dc e nevoie? ca nu prea avem cum sa ne caram dupa noi si cu scoica.

3.caruciorul intra la bagajul de mana? tb sa specific cand cumpar biletele?


mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

si noua ne daduse pediatra fluor dar nu am luat.

multumes fetelor care mi-au testat blogul. intr-adevar era o problema asa ca tot weekendul am profitat ca tati era acsa si mi-am refacut blogul (sters fiecare poza si salvat in alt format)


sa nu radeti: asta e poza care am vandut-o:
http://www.dreamstime.com/chilean-flamingo-image15848127

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

ZUMZU, Doamne-ajuta!

TUNDE, si sotul meu comenteaza de ma dispera! E el super-sofer!

MADALINA, dar s-a dat usor. Mult mai usor decit am dat noi. Materia e mult simplificata si se preda/invata pe jumatate din cita carte am facut noi in liceu. Doar ca s-a mai schimbat pe ici, pe colo, hi, hi!

Pupi,
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Ah, GABI, stiu prea bine situatia dezastruoasa din invatamant...provin din familie de cadre didactice - daca va spun ce salariu are mama mea dupa 35 de ani de munca va umfla rasul. Si e si acum pasionata si implicata in munca ei, desi are director de rahat. numit politic, care le face numai neajunsuri plus salariu de doi lei plus elevi tampiti cu parinti si mai tampiti cu muuulte pretentii referitoare la odrasle, ca deh, scoala trebuie sa suplineasca mediul de rahat de acasa si educatia inexistenta! Si, da, un cadru didactic competent si implicat munceste la greu pe langa alea 4-5 ore de la scoala!... Sper sa ne revenim noi financiar si sa o scot la pensie anticipat ca nu se mai poate! (dupa noua lege, ar trebui sa se pensioneze in 2019...) Asadar, sunt la curent cu ce se intampla pe acolo, dar mai radem si noi, deh...
Cat despre treaba cu scrierea cu â si î, eu ma cred gramaticoasa lui peste, dar habar n-aveam de ce ai scris tu acolo. Multumesc de informare, pe mine ma ajuta, sincer! (iete ca merg diacriticele pe forum!)

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Zumzu...noi am luat in considerare si constructia unei case .
1. terenul este destul de scump;
2. proiectul casei costa, te iei de cap cate avize si autorizatii iti trebuie..cat umbli cu acte,cat te lovesti de birocratie si prostie;
3. bransamentul la utilitati te usuca daca le iei pe rand. una e sa vina sa bage gaz/curent/apa intr-un cartier de case si alta e sa bagi doar pentru o casa. sa cumperi tu persoana fizica,teren intr-un complex de case..e mai greu.
4. gasesti greu o firma de constructie serioasa,care sa faca lucrarile de calitate..si costa foarte mult.
5. esti tentat sa cumperi materiale de constructie mult mai scumpe,pe ideea ca sunt foarte bune. la finisaje mai ales.
Pe total,noi ajungeam mai scump.
6. e mai greu cu finantarea de la banca pentru constructie,decat finantarea unei locuinte existente.

ar mai fi cateva pe care le-am discutat noi atunci,dar nu mai retin.


Mi-a convenit casa la stadiu de proiect pe care sa o faca ei la cheie,eu sa am optiunea de a alege modificari,finisaje,culori.
restul batailor de cap raman la ei,care oricum se descurca mult mai bine,avand pile cam peste tot.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Seara buna si de la noi!

Noi suntem bine, bine-dispusi, calmi, chiar stam in carut fara sa ne suparam, asta probabil ca sa-i faca in ciuda dl B!
Ce m-am prapadit de ras Lori scumpo de ce-ai zis.
Las' ca ii amintesc eu zilnic ine este "rau" asa incat cred ca i-a iesit pe urechi cuvantul asta si ma roaga sa nu mai insist cu asta. Cu siguranta acum ii pare rau ca a zis asta ca asa face de obicei - zice ceva, iar apoi se da cu capu' ca de ce-o fi deschis gura.
El zice "sa vezi ce-o sa faca din noi asta mic cand o mai creste" (genul ala care se tavaleste si urla de care se vorbea pe aici) si i-am zis "i-a creste-l tu si fa-l sa nu faca asa ca eu nu stiu altfel".
Il iubeste mai mult ca orice sunt sigura de asta, doar ca din cauza faptului ca nu stie sa se joace cu el, cum sa-l distreze, Patrick se plictiseste si incepe sa tipe - de-aia a zis asta. Cand il pun sa stea cu P ca sa-i pregatesc mancarea, prefera sa-l tina in brate si sa-mi sufle mie in ceafa. Pe buna dreptate copilul se plictiseste sa fie tinut asa aiurea in brate....
Asa ca cel putin momentan - pentru ce a zis - isi merita titulatura de dl B!!!

Deci fiti atente. Super - mega oferta la Carrefour Express:
*Vopsea http://www.lorealparis.ro/colorarea-parului/culori/casting-creme-gloss/361-cerise-noire/noirs-glossy.aspx ~ 10 lei
*Vopsea http://www.lorealparis.ro/colorarea-parului/culori/excell-10-.aspx ~ 10 lei;
Vopsea http://www.dasolutii.ro/vopsea-de-par/648-garnier-100-color-vopsea-de-par-culori-stralucitoare.html ~ 5 lei.
Mi se par super preturi. Expira la sf lui 2012. Nuante de blond, roscat, saten.
Daca vrea cineva eu va cumpar cu placere si va trimit.

Bine ai revenit si tu Bebelusi!
Simo ma bucur mult pentru casuta voastra noua. Sa o stapaniti sanatosi!!! Arata asa de mumos,,,

Of Pufoasalaura - si voi cu cazaturi de-astea puternice? Bine ca nu s-a intamplat nimic grav! Sanatat multa Ilincai si mamei tale~!

Lori cum se pregateste sfecla? Nu i-am dat niciodata dar intentionam si nu stiam cum!
Edit ca am vazut ca ai descris - bagat la cap - gatim maine.

Ce bine ca sunteti ok Aditza! Pupici la bb Mihai si la mamica curajoasa!

Si la noi Patrick fuge prin toata camera de-a busilea. Are o viteza... ceva de speriat! Se opreste, se pune in fund, deschide sertare, scoate tot de prin ele, se ridica in picioare, merge singurel pe langa pat, scoate cablurile din priza... o nebunie! Ma topesc!

Eu mai nou ii pregatesc lui P seara mancarea (o fierb sau o fac la cuptor). Inainte de masa doar o tai/ pasez ca asa mi-e mult mai usor am observat.

Mai am putin de citit dar imi pica intr-o parte capul, ca la gaini. Noapte buna`!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

si eu prin zona...
aditza astea sunt spitalele din romanica noastra draga, ce sa facem ? bine ca te-ai dus la medlife pana la urma si ati fost tratati cum trebuia. va pup , multa sanatate, refacere rapidaaa
gabiv habar nu aveam ca asa sta treaba cu â si î ... si argumentele tale sunt logice , pai si atunci cine a facut schimbarea ? chiar nu a aprofundat nimeni treaba asta ? chiar sa fii tu profa profelor ? hihi , glumesc ! pupici adik nu glumesc, chiar esti super , hihi ! ce glume am la ora asta duuuuuuh
zumzu hai ca mai ai putin si Doamne ajuta sa scapi de stresul asta !
roxx , simo bafta cu casele, sa va mutati cat mai repede si sa traiti muuuuuult, bine si fericite !
tunde[/red] si al meu comenteaza intr-una can conduc eu...dar am ajuns sa nu ma mai enervez...e un fel de "talk to the hand" ! sau "whatever" ! oricat de bine as conduce, oricum el o sa fie cel mai tare din parcare !
haidi v-am pupat, noapte buna

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei! [/red] (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

ah am uitat sa laud buburuzele de pe fb...vazut poze noi de bebei super frumosi !!!
si felicitari madalina pt bebe umblator !

gata, am fugeat!

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Darius imi face febra de aseara, nu stiu de la ce:muci n-are, de tusit nu tuseste, racit nu e, mananca bine, nu e mai marait decat de obicei... I-am luat si eu pt prima oara temp. in funduletz dar n-am reusit pana la sfarsit, pana a bipait termometrul-oricum a urcat pana la 38.2 (ala de frunte imi arata 38.8). Un termomentru care sa nu tb sa il tin un minut un fundulet, care sa ia mai repede nu aveti?

Mergi la inceput