Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(74)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

insista prin metoda asta! eu ii tin ridicate picioarele si mai ca reusesc de fiecare data.
mai exista suzeta-termometru pe care o avem si noi,dar nu stiu cat de eficienta e!

Citat:
citat din mesajul lui zumzu

Darius imi face febra de aseara, nu stiu de la ce:muci n-are, de tusit nu tuseste, racit nu e, mananca bine, nu e mai marait decat de obicei... I-am luat si eu pt prima oara temp. in funduletz dar n-am reusit pana la sfarsit, pana a bipait termometrul-oricum a urcat pana la 38.2 (ala de frunte imi arata 38.8). Un termomentru care sa nu tb sa il tin un minut un fundulet, care sa ia mai repede nu aveti?

Mamica de Darius Alexandru 2.01.2011
http://photosbynicoleta.blogspot.com


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

insista prin metoda asta! eu ii tin ridicate picioarele si mai ca reusesc de fiecare data.
mai exista suzeta-termometru pe care o avem si noi,dar nu stiu cat de eficienta e!

Citat:
citat din mesajul lui zumzu

Darius imi face febra de aseara, nu stiu de la ce:muci n-are, de tusit nu tuseste, racit nu e, mananca bine, nu e mai marait decat de obicei... I-am luat si eu pt prima oara temp. in funduletz dar n-am reusit pana la sfarsit, pana a bipait termometrul-oricum a urcat pana la 38.2 (ala de frunte imi arata 38.8). Un termomentru care sa nu tb sa il tin un minut un fundulet, care sa ia mai repede nu aveti?

Mamica de Darius Alexandru 2.01.2011
http://photosbynicoleta.blogspot.com
insista cu termometru! eu ii tine ilincai picioarele ridicate si merge destul de bine,daca nu,incearca cu suzeta-termometru,insa nu stiu cat de eficienta este!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

cred ca eu o sa dau un butoi de cafea azi,caci,este dimineata!desi eu nu sunt o amatoare,ma aliniez preferintelor dvs!
dupa cum vedeti,eu am facut si fac o noapte alba! am pazit-o pe ilinca, sotul a plecat pe la 2am in delegatie la cluj,fa-i bagaje,scandal ca i-am pus multe(apropo,sotul nu stie de situatie de ieri).
ieri am fost si la pediatra,care este ferm convinsa ca in cadere,mama i-a atenuat ilincai lovitura.cica daca te lovesti cu capul de gresie e musai sa ti se sparga pielea,sa se inroseasca pielea,lucru care la noi nu s-a intamplat.palpez un mic cucui taman mai sus de scobitura capului.mi-a zis ca mai bine ca am refuzat tomografia,in cel mai rau caz puteam sa fac o radiografie...nu anesteziam eu copilul asa ptr. o chestie ca asta!
azi mergem sa facem o hemograma sa vedem niv.leucocitelor!i-am dat cu lioton gel pe caput+nurofen 3ml.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Neatza si de la mine


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Neata si de la mine

Irinuka eu as vrea o vopsea satena Loreal, imi iei?

Eu o pun pe burta pe picioarele mele, si ii dau o jucarie, si-i ba term in fund.Functioneaza



PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

buna...
eu mai rarut dar nu v-am uitatmi-e dor de voi dar Tudor nu ma lasa deloc si pe mine..tre sa scriu cu el in brate..offf..
apropos de Irinukaa..e f activ si ma bucur dar cateodata sunt franta,mai ales ca are somnul super agitat cu ttttt treziridar sunt fericita ca e sanatos si papa tot
azi mergem la dr..am avut ceva mucisori..inca mai avem...fara alte complicatii dar am facut pt prima data cunostinta cu mucisorii
avem 2 dintiosori jos si ne dau si cei de sus deja se vede un coltisor acolosi zic eu de aici nesomnul si maraiala
hai ca v-am plictisit destul..va pup si saptamana minunata va doresc

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

neata si de la noi, multumesc tare mult pentru raspunsurile la dilema mea ;
o zi buna la toata lumea;

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Neata si de la noi

irinuka deja Patrick a inceput sa scoata din sertare eh ? baiat mare ! ce scumpete ! care e faza cu carrefour express ? nu e acelasi supermarket ? eu nu stiu ...
pufoaso bafta la dr
zumzu nici al meu nu mai sta, ii dau telecomanda sau o jucarie preferata ca sa stea . multa sanatate
angie baiatul sa se faca bine ! si noi am avut acum 2-3 sapt primii muci...si nici acum nu au trecut !

Bai nene, am downoadat cartea cu retetele lui Cernaianu , interesante , dar aproape toate retetele de fructe, budinci, etc au zahar ... sirop de zahar...tone de zahar . voi puneti zahar ?

LML bebelusilor de azi

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:



ocsanica nici eu nu dau si nu am dat fluor.

Gabi draguta, foarte interesante lucrurile spuse, si eu am facut 3 ani in facultate gramatica pe paine, mi-a placut mult ca am abordat toate aspectele posibile...lucrarea de licenta...eheeii ce vremuri.
Cat despre situatia descrisa de tine, mi-e groaza pt copiii mei.

zumzu Doamne ajuta!!! Mersi pt foto, eu eram curioasa, esti f talentata, Doamne ajuta sa scoti bani buni din asta.
Cu febra..urmareste-l, poate fin d ela un virusel mic de 24 ore la vreo bolicica a copilariei.

roxx grea tema ne-ai dat, cu "iubirea de tara", sincer nu mi-am pus niciodata problema. Eu cred ca merg pe ceva ce ne-a zis profu d epsihologie in facultate "nu traiesti in oras, in centru sau nu stiu unde, traiesti in dormitor, in sufragerie, in bucatarie"... asa simt si eu; as putea sa ma simt "in tara mea" oriunde sunt cu familia unita.

La multi ani sarbatoritilor zilei!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza fetele.
Azi sunt plicti. Va scriu sa fac prezenta.
Legat de flour mie nu mi s-a recomandat sa-i dau, dar nici nu i-as da. Acumularile de fluor consuma apa din organism din cate stiam eu. Oricum organismul are nevoie de cantitati infime de flour pe care bebeii le iau din alimentate sau laptic.
Gabi te contrazic in privinata bac-ului. Nu sunt de vina cu nimic profesorii(indiferent daca sunt pregatiti sau nu). Anul asta la bac au intrat o serie de sam-uri care au facut liceul la seral. Pe aia nu-i intereseaza scoala, nici cat negru sub unghie. Ei au alte preocupari plus ca sau bazat pe faza ca "la bac se copie nu invat". Am avut profesoara in licei care nu prea era pregatita(vorbesc de chimie) si totusi am invatat singura pt bac. Nu m-am cramponat la ideea ca daca profa nu e buna eu nu mai invat.
Legat de cuvinte. Tu esti ofticata cu faza cu i din a si i din i. Eu sunt ofticata cu noile regului ale DOOM-ului. Cum maiba sa pui in fata unui nume de fata "lui" sau sa scrii intrun, intro, niciun, nicio. Cam toti prostii care nu stiu sa scrie trebuie sa devina destepti.
Zumzu super poza. ezi sa nu fi facut temperatura de la caldura, 38,2 in fundulet nu e mare. Termometrul meu e si mai ciudat. Pana nu ce temperatura nu sta aceeasi timp de 30 s nu bipaie..

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI!!!




Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput