Strumfi&prichindei iul-aug2011(2)SANATATE GABRIEL!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Mai ce zi am avut!
Minunata mea pompa Medela nu mai trage. Evident ca nici nu vor sa auda de returnare, ca aici nu exista protectia consumatorului si ei zic clar ca nu o ia inapoi folosita - desi doar mecanismul e stricat. Asa ca m-am trezit ca nu am ce ii da copilului, ca e vineri seara, ca de oriunde comand imi aduc in cel mai bun caz marti... Asa ca a trebuit sa cumpere sotul de urgenta din buricul targului, cu nu mai putin decat 300 de verzisori!
Acum am avut timp s-o asamblez si sa o incerc (Medela pump in style) Si bineinteles ca trage mai prost decat cealalta desi a costat mai mult decat dublu. N-am vrut sa mai iau ca cealalta ca doar ce s-a dovedit proasta. Imi vine sa urlu si alta nu Marfa de mai proasta calitate cum am gasit in New York eu nu am gasit nicaieri in Europa. Ma refer la tot ce tine de elecrocasnice si electronice. Service la ei e ca si inexistent - sunt de obicei niste incapabili, reclamatii sa se rezolve nu ai unde face, garantii la produse nu se dau decat daca platesti extra...ca la balamuc si alta nu.
Si uite asa am platit o carca de bani pe doua pompe proaste, dar pt mana mea nu m-am indurat sa dau. Scuze de batut campii dar si eu ca Miha simteam nevoia sa ma descarc...


am deja un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Buna dimineata!
Vai, vai ce de peripetii!
Ilida, nu gasesti pompa de inchiriat?
Miha, poate ti-ar folosi un sling?! Cat despre pipi, eu nu indraznesc nici in padure, chiar atunci trece cineva, mi s-a intamplat in varful muntelui
Krissy, da, ai dreptate cu conservatii astia, dar nu se gasesc numai in vaccinuri ci in mai toate medicamentele. Eu nu indraznesc sa nu-i fac vaccinurile pentru bolile cu potential letal sau mutilant, dar am sa sar peste celelalte gen Rotarix, Prevenar, Varilrix (desi asta pt varicela m-a tentat f tare cand fetita unei prietene a facut o forma f urata cu bubite inclusiv pe partea interioara a labiilor)

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

neatza....oxidoni se considera febra luata rectal ce depaseste 37,5...altii zic ca intre 37,5 si 38 e subfebril,si ce depaseste 38 e febra.....dar cand iei tem rectal nu baga termometru imediat ce ai dat pampersul jos,trebuie lasata un pic sa se racoreasca,asa mi-a zis pediatra...eu am un termometru de ureche si am facut proba avea caciulita i-am dat-o jos si am luat tem imediat arata 37,2,la 5 min avea 36,6,asa si rectal am patit la cel mare...

Roberta hai ca o sa fie bine!Doamne ajuta!si odihneste-te ca asa ai sa pierzi lapticul de la stres si neodihna....pupici!

Mami de Razvan (09.05.2007) si Rares (12.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Mai ce zi am avut!
Minunata mea pompa Medela nu mai trage. Evident ca nici nu vor sa auda de returnare, ca aici nu exista protectia consumatorului si ei zic clar ca nu o ia inapoi folosita - desi doar mecanismul e stricat. Asa ca m-am trezit ca nu am ce ii da copilului, ca e vineri seara, ca de oriunde comand imi aduc in cel mai bun caz marti... Asa ca a trebuit sa cumpere sotul de urgenta din buricul targului, cu nu mai putin decat 300 de verzisori!
Acum am avut timp s-o asamblez si sa o incerc (Medela pump in style) Si bineinteles ca trage mai prost decat cealalta desi a costat mai mult decat dublu. N-am vrut sa mai iau ca cealalta ca doar ce s-a dovedit proasta. Imi vine sa urlu si alta nu Marfa de mai proasta calitate cum am gasit in New York eu nu am gasit nicaieri in Europa. Ma refer la tot ce tine de elecrocasnice si electronice. Service la ei e ca si inexistent - sunt de obicei niste incapabili, reclamatii sa se rezolve nu ai unde face, garantii la produse nu se dau decat daca platesti extra...ca la balamuc si alta nu.
Si uite asa am platit o carca de bani pe doua pompe proaste, dar pt mana mea nu m-am indurat sa dau. Scuze de batut campii dar si eu ca Miha simteam nevoia sa ma descarc...


am deja un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"



Asa patisem si eu cu medela mea , dar de fapt era supapa incarcata cu resturi intarite de lapte si calcar de la fiert si nu mai facea compresie bine si drept urmare nu mai tragea, mi-a curatat-o sotul si e ca noua. Vezi sa nu fie aceeasi problema.

Mami fericita de bebe Gabriel ( 14.07. 2011)

Binecuvinteaza Doamne copilasii nostri !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Neata!

Miha scuze, dar m-am prapadit de ras cand am citit patania ta cu toate ca imi imaginez starea in care erai

Pe mine nu ma deranjeaza sa alaptez in public. Daca u nele domnisoare nu se jeneaza sa-si arate anumite parti ale corpului "imbracate" fiind eu de ce ar trebui sa ma jenez ca-mi alaptez colpilul.

Si in plus de asta nu se vede mai nimic . Am si o esarfa pe care mi-o pun pe umeri, dar si cand nu o am, tot nu se vede. Sotul este cel mai bun observator si daca zice ca nu se vede, pai nu se vede si credeti-ma ca etse foarte categoric in ceea ce priveste expunerea publicului

Krissy , multumim . Stiam de site-ul respectiv si avem chiar si cartea care este prezentata acolo, dar...

Lissa cum au iesit rezultatele la inima ?

Oxi

Roberta si multa sanatate !

Alexia

Petru este mai bine, doar ca il mai chinuie cativa mucisori.

oxi noua ne-a spus pediatra ca este cosiderata urgenta, daca bebe are temperatura masurata rectal mai mare de 38 (Petru a avut 38.3)

Azi noapte Petru a dormit de la 10.30 la 4.45 . NU mi-a venit sa cred cand am vazut cat era ceasul . Bineinteles ca eu tot in jur de 12 m-am culcat si bineinteles ca de la 5-7 Petru a tinut-o intr-o frichineala, dar daca si-ar tine obiceiul ce bine ar fi

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Lissa este super simpatic Filip.

Cam asa era si Filip al meu,Anastasia nu era pt ca statea aproape nu mai in brate iar Petru este asa doar cand vorbim cu el pt ca nu prea este interesat de jucarii

Si in agitatia lui isi frige cateodata niste pumisori in ochii, de ma doare pe mine

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

miha, ti-am citit patania de azi, scuze dar m-am prapadit de ras, parca te si vedeam cu pantalonii pe vine.
mai sunt si astfel de zile, eu iti recomand sling-ul. eu il am tot timpul cu mine, cum nu mai are rabdare cum ii mut curutul in sling
sa treaca repede cearta cu sotul

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)




Neata

Stiu Lisssa, ceea ce mi s a intamplat ieri a fost o chestie tragico-comica. Pe de alta parte plangeam de stres, pe de alta parte imi venea sa rad ce caraghioasa eram cum incercam sa fac si eu pipi, caci simteam ca mi crapa vezica! De cand tot incerc ca vb cu sotul sa luam un sling, dar el nu vrea din ala ieftin ca zice ca si strica mititica coloana. El vrea din ala ergonomic. Si pana se gandeste el sa cumpere sling, se face asta de 10 kg si n o s o mai pot duce, ca ma calicesc de spate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Roberta, nu trebuie sa te invinovatesti sub nici o forma. Nu a fost vina ta!!! Tu de unde sa stii saraca ca aia era bolnava? Nu aveai de unde sti....Acum, tot ce trebuie sa faci e sa gandesti pozitiv, sa fii alaturi de puiutul tau si totul va fi bine. Zicea cineva aici, mici mici, dar au o putere de refacere extraordinara!! Remember: ei sunt tineri si corpul se reface cel mai repede cand e tanar! Capul sus si de acum trebuie sa pasesti cu crdinta in Dumnezeu pe acest drum. Noi vom fi mereu alaturi de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Fetele din America, care diferenta de fus orar la voi? Cate ore diferenta e intre USA (unde sunteti voi) si Anglia sau Romania?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana



Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)



Lisssa e un scump!! Mi se pare mie sau a inceput sa se joace cu jucarelele alea atarnate? Oare ar trebui s o pun si pe a mea intr un astfel de loc de joaca cu jucarele atarnate s o stimulez? S a dezvoltat mult Filip de la 6 la 7 saptamani? Caci a mea are 6 saptamani si nu e asa de activa ca al tau. Iar incep sa ma panic, cand ar trebui sa am mereu in cap ca fiecare copil se dezvolta diferit...

Mergi la inceput