Strumfi&prichindei iul-aug2011(2)SANATATE GABRIEL!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Ilida
De ce crezi ca sunt atat de matinala azi pe site? Pedeapsa, l am pus intr adevar pe sot sa se scoale la fiecare trezire a lui Imi si sa o ragaie, s o alinte, etc. Si ca sa i dovedeasca ea cat de mult se trezeste, parca s a inteles cu mine si s a trezit la 1.30, apoi la 4, apoi la 5.30 si apoi pe la 6 si ceva. Deci l a tinut mult si bine activ pe sot si acum e cam mort de oboseala, caci el nu e invatat cu nopti nedormite. Eu deja am experienta, asa ca nu mi e somn si desigur am venit pe aici sa va pup pe toate, dragelor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Oxidoni, ma bucur sa te revad! Felicitari pentru crestinarea Mirunei si ma bucur ca a fost cuminte la bunici. Poate asa se comporta copii, in societate incearca sa se abtina si sa dea dovada de bunacrestere, ca sa obtina atentie maxima de la oricine, cand sunt cu noi parintii, ne fac zile si nopti albe ca sa stim noi cu cine avem de a face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Mai ce zi am avut!
Minunata mea pompa Medela nu mai trage. Evident ca nici nu vor sa auda de returnare, ca aici nu exista protectia consumatorului si ei zic clar ca nu o ia inapoi folosita - desi doar mecanismul e stricat. Asa ca m-am trezit ca nu am ce ii da copilului, ca e vineri seara, ca de oriunde comand imi aduc in cel mai bun caz marti... Asa ca a trebuit sa cumpere sotul de urgenta din buricul targului, cu nu mai putin decat 300 de verzisori!
Acum am avut timp s-o asamblez si sa o incerc (Medela pump in style) Si bineinteles ca trage mai prost decat cealalta desi a costat mai mult decat dublu. N-am vrut sa mai iau ca cealalta ca doar ce s-a dovedit proasta. Imi vine sa urlu si alta nu Marfa de mai proasta calitate cum am gasit in New York eu nu am gasit nicaieri in Europa. Ma refer la tot ce tine de elecrocasnice si electronice. Service la ei e ca si inexistent - sunt de obicei niste incapabili, reclamatii sa se rezolve nu ai unde face, garantii la produse nu se dau decat daca platesti extra...ca la balamuc si alta nu.
Si uite asa am platit o carca de bani pe doua pompe proaste, dar pt mana mea nu m-am indurat sa dau. Scuze de batut campii dar si eu ca Miha simteam nevoia sa ma descarc...


am deja un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Ilidascumpa mea este ingrozitor ce zici tu acolo! In primul rand, poor baby nu a avut laptic din cauza unor produse stricate si unde?? In NY??? Ma mira tare faptul ca nu ti o primeste inapoi, foarte ciudat, cand ei se considera foarte inaintati. Aici in Anglia, iti primeste inapoi si un KKT, scuze de expresie. Am dus inapoi tot felul de lucruri........
De ex, intr o zi cand mergeam la servici si am vomat pe masina, o parte din voma s a dus si pe blugi. Si nu mi am permit sa stau asa cu blugii, pentru ca trebuia sa fac vizite sa mi vad clientii. A dat fuga sotul la Tesco si mi a luat o pereche de pantaloni de traning. Si i am purtat toata ziua si la sfarsitul zilei am vazut ca s au rupt in fund! EEEEE!!! Ce calitate e asta? Si i am zis sotului si a foat a doua zi cu ei inapoi si i au dat toti banii inapi. Au acceptat asa, pantaloni purtati si dupa o zi, atata timp cat ai chitanta!
Deci sunt rau impresionata ca americanii fac astfel de fite. Ti ai recuperat banii pe cea de a doua pompa, vb aia abia ai cumparat o!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Adra_bell asa sunt eu mai nesimtita, sau nu stiu cum sa i spun! Nerusinata! Daca ma apuca si nu e nimeni in jur, incerc, ca nu ma pot concentra daca ma pis pe mine!!

Anaemima bucur ca v ati amuzat! Sincer! Va dati seama ca si mie imi vine sa rad acu! Asta a fost si intentia, sa va fac un pic sa radeti, caci la ce nervi aveam atunci credeti ma ca aveam nevoie de niste postari din astea faine si pline de viata!!Sa stii ca dupa faza de ieri, mi am depasit orice rusine de a alapta in public! Cand incepe sa raga asta mica, imediat scot tzata la bataie, caci nu mai vreau sa trec prin ce am trecut!!

Ma bucur ca Petru e mai bine. Si a mea are muci! Mi a dat doctorul niste picaturi cu sare in apa... Voi ce folositi? Wow si ce bine a dormit!! Cum de??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Dar bine ca am intrat acu, de dimineata, caci azi mergem la Londra pentru molifta de 40 de zile si nu voi reveni acasa decat foarte tarziu seara, deci nu voi mai posta probabil. Trebuie sa fim in Londra la ora 1, deci plecam in aproximativ 1 ora jumate. Si mai tre sa fac si un dus si sa ma ingrijesc si eu....
Sotul e la sforait, e terminat dupa ce l am tinut traz azi noapte! Hahahaha..... Ce putin rezistenti sunt barbatii astia! Tot mama e mama!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Adra_bell asa sunt eu mai nesimtita, sau nu stiu cum sa i spun! Nerusinata!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


In niciun caz n-am vrut sa spun asta, ziceam doar ca pe mine daca ma apuca, pot sa fiu in inima salbaticiei, sigur va trece cineva pe acolo chiar in acel moment. Asta privitor la trecatorii care te-au "surprins"

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty
.........Ti ai recuperat banii pe cea de a doua pompa, vb aia abia ai cumparat o!!



Nu, pentru ca ei nu primesc inapoi pompele, pe motiv ca sunt ca si chilotii, prea personale. Si asta chiar daca problema este la mecanism. Ca sa iti mai dau un ex de serviciu clienti: am sunat de 4 ori la un magazins a imi spuna daca au in stoc o pompa, ii stiam si codul de produs. De feicare data au fost incapabili sa afle, se strigau unii pe altii, imi inchideau tlefonul, oribil. Eu am spus intotdeauna ca lumea are o idee deformata despre America, aici totul se reduce la bani. Experienta mea in buricul targulu sa zic asa ma face sa apreciez mult ma mult ceea ce avem in Romania sau in Europa. Abia astept sa ma reintorc, dupa cum am mai spus.

Ca o completare a zilei de ieri, sotul meu grabit sa-l aduca pe cel mic din baie l-a trantit cu tampla de coltul usii de eu am inlemnit! Bebe saracul a facut pe el de durere dup-aia. A facut un cucui acolo.
Va dati seama ce frica am in san acum. Am sunat la pediatru i mi-a zis sa urmaresc daca vomita sau e apatic si sa-l duc la urgenta. Acum el a vomitat ieri de cateva ori si a fost si somnolent, dar nu stiu cat de severe tb sa fie simptomele astea ca sa plec la spital.
In Romania l-as fi dus imediat sa ii faca o radiografie, aici tbs a ma gandesc de o suta de ori cand e vb de sistemul medical.


am deja un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roberta84
Asa patisem si eu cu medela mea , dar de fapt era supapa incarcata cu resturi intarite de lapte si calcar de la fiert si nu mai facea compresie bine si drept urmare nu mai tragea, mi-a curatat-o sotul si e ca noua. Vezi sa nu fie aceeasi problema.


Nu e mecanismul, a desfacut-o si sotul meu, e curata. Problema e ca face aleator pierderea asta de putere, deci cand iti e lumea mai draga nu ai lapte. Ieri am stat 5 ore cu sanii ca pietrele.
Oricum, ma gandesc sa o vnd pe cea noua dupa ce termin cu alaptatul. Asta daca va mai merge ca e americana. Acum imi vine sa-mi dau palme ca nu mi-am luat un Avent european


am deja un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Ilida, imi pare rau ca ai trecut prin atatea peripetii!! Sper sa fie totul in regula cu cel mic, si sa fie un simplu cucui!

In alta ordine de idei, azi e ziua jumatatii mele mai bune, asa ca va invit:





Va pup



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Oana , la multi ani si fericiti pt sotul tau !!!

Miha e super ca a sotul tau a stat cu Imi. E clar ca este un alt om. La cum il descriai tu inainte, ma gandeam ca o sa-si ia perna si o sa se duca in alta camera

Ilida imi pare rau ca trebuie sa treci prin atatea!

Cat despre bebe, nu stiu ce sa-ti zic. Este destul de dificil sa te pronunti la un bebelus. Era buna o radiografie. Daca era mai mare era mai usor de observat.

Poate nu este nimic grav.

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput