Strumfi&prichindei iul-aug2011(2)SANATATE GABRIEL!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Alexia, poti incerca cu Bonnisan, care-i un amestec de plante, sa vezi daca are vreun efect. Eu ii dau Protectis, Bonnisan si Sab Simplex, cate o doza pe zi din fiecare, cateodata doua doze de Bonnisan, cred ca ajuta cam 30-40%, pana nu se maturizeaza suficient tubul digestiv asa se chinuie saracutii de ei.

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Andra sarumana mult deci nu are nimic ca ii dau amestecat cu debridatu. Ma gandeam ca trebuie intrerupt. de la pranz incep si cu bonnisan-ul sa vedem cum o sa fie a noapte . a adormit acum 5 min, sa vedem pentru cat timp. ma bag si eu la nani ca-s rupta si eu care ma laudam ca nu a facut colici pana acum. sa speram ca tin doar pana la 3 luni

de buburuza Ruxandra Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

neatza....eu folosesc acum linex baby si infacol...dar de cand ii dau si linex trage mult mai multe parturi si park doarme si mai linistit nu se mai screme la fiecare 5 min...asta e praf si se dizolva,e chin mare ca ii dau cu seringa cam 10 ml k sa se dizolve ala bine...

Mami de Razvan (09.05.2007) si Rares (12.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura13

zau ca am citit, dar neuronii mei inca nu si-au revenit dupa sarcina
ilida multumesc.
pufi intrebare: vaccinul de stat e tot cu picaturi? polio, parca? dupa care nu ai voie 3h sa ii dai lapte? sau e injectabil? ca nu stiu si nu stiu cum sa ma duc la vaccin, adik la ce ora si luni suntem programati. please help
fug la bb

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si Alexandru 01.07.2011

Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.


Scuze ca nu am raspuns mai devreme, acum am intrat.
Vaccinul de doua luni de la stat este injectabil, cate unul in fiecare piciorus si este anti diftero-tetano-pertusis (DTP), (VPOT) vaccinul antipoliomielitic si vaccinul anti-hepatita B.


mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Primele 24 de ore - Hep B - Īn maternitate
2-7 zile - BCG - Īn maternitate
2 luni - DTPa-VPI-Hib, Hep B - Simultan - la medicul de familie
4 luni - DTPa-VPI-Hib - Simultan - la medicul de familie
6 luni - DTPa-VPI-Hib, Hep B - Simultan - la medicul de familie
12 luni - DTPa-VPI-Hib, RRO - Simultan - la medicul de familie
4 ani - DTPa - la medicul de familie
7 ani (īn cls I-a) - RRO - Campanii #351;colare
9 ani (īn cls III-a) - VPI - Campanii #351;colare
14 ani (īn cls VIII-a) - dT - Campanii #351;colare

Abrevieri:
DTPa = vaccin diftero-tetano-pertussis acelular
VPI = vaccin polio inactivat
Hep B = vaccin hepatitic B
DTPa-VPI-Hib = vaccin diftero-tetano-pertussis acelular-poliomielitic-Haemophilus B
RRO = vaccin rujeolic-rubeolic-oreion
BCG = vaccin de tip Calmette Guerrin
dT = vaccin diftero-tetanic pentru adul#355;i

Schema de vaccinare

s-a schimbat in 2011, cred ca antipolio se administra oral inainte

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Doua din ele se amesteca si sunt intr-o singura injectie dar nu mai stiu care , deci sunt doua intepaturi .

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Neata fetelor si de la noi
Alexia mult succes in lupta cu colicii.
Natalia nu prea are colici dar mananca destul de des, daca nu doarme ziua cam la o ora jumate daca doarme cam la 3 ore, iar noaptea adoarme pe la 11 se trezeste pe la 2 sa manance, apoi se trezeste pe la 5 jumate-6 iar mananca si cateodata mai adoarme pana pe la 8-9.
Peste zi o mai scot la plimbare cu carutu si atunci doarme mai bine.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Buna dimineata fetelor!

Multumim de urari! Si voua sa va traiasca jumatatile si sa va bucurati de ei!!

Miha, tot uit sa iti zic! E asha de bine cu tine in zona des!! si pe mine m-ai amuzat teribil!! Abia am reushit printre hohote sa ii povestesc sotului

Krissy, ma bucur ca te relaxezi si tu in felul vostru! Si cred ca restul familiei nu regreta...Odihna placuta si relaxare maxima! Ma bucur ca mai treci si pe la noi

Morenna, eu ii puneam Elizei ceva si in spate si in fata cand statea pe o partea, ca putin daca se misca se rostogolesc...incearca asha!

Betty, si Liz mai vomita cu jet....eu nu m-am speriat ca o face de obicei dupa ce mananca ffff mult si am eu sanii plini...nu imi spune ca trebuie sa ma ingrijorez!

Alexia, si tie si Ruxandrei! Mama lor de monstri!! sper sa se linisteasca...noi am folosit sab simplex si bonisan , dar totodata nu am avut colici rai... asha ca nu stiu ce sa iti zic! si odihna placuta!



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morenna spune:

vrerau sa urez si eu cu intarziere si bineinteles cu scuzele de rigoare LMA GEMENASILOR de Corry si jumatatii lui Babylicios
MihaHda asa suntem noi pestii mai sensibili si rusinosi doar gura e de noi ca in rest....
[redBabylicios][/red]multumesc de sfat eu ii pusesem doar la spate
legat de bubitele de pe fata de vreo 3 zile ii bag in apa de baita sitarate degrau si am observat ca i au mai trecut f mult aproape ca au disparut in totalitate,apropo voi dormiti cu bebelusii in pat sau ii culcati separat,eu cred ca al meu s a invatat asa ca atunci cand il pun in patut de cele mai multe ori se trezeste (asta ziua se intampla),nu acum e prob dar ma gandesc pe viitor ca o sa am prob in al dezvata,noi stam la curte si cam toata ziua il tin afara in carut si asta din prima zi cand am ajuns acasa
sanatate multa le doresc bebelusilor bolnaviari si insanatosire grabnica
nu stiu ce vroiam sa mai spun...oricum la toate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morenna spune:

apropo de intalnire cand vii in tara MihaHtare mi ar fi placut sa vin si eu dar de e ceva distanta ,dar daca treci prin Pitesti cand te duci spre casa(nu mai retin unde ai zis ca stai in Ro)cu mare placere te astept la o cafea asa ca intre pestoaice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morenna spune:

ma uitam acum pe prima pagina si am observat ca mai multe mamici nu au mai intrat cam demult,ce or mai face?haideti fetelor mai intrati si voi asa printre picaturi si povestiti ne si noua cum va mai e in noua formula

apropo am mai vazut ca data de nastere e trecuta gresit la al meu strumf,in loc de 9aug e trecut 8 augasa ca as ruga daca se poate pe cine se ocupa de prima pagina sa faca si modificarea asta..si ziua mea de nastere 06 03 1983,si multumesc


Mergi la inceput