Strumfi&prichindei iul-aug2011(2)SANATATE GABRIEL!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Laura vaccinul de la stat este numai injectabil. Nu este nici o restrictie la mancare nici inainte nici dupa.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

La multi ani sot de Oana!
La multe lunite Matei&Iustin de Corry si Filip de Adra_bell!

Citat:
citat din mesajul lui corry_28
La recomandarea medicului pediatru, trebuie sa incerc sa le scot masa de la ora 02.00 si cum altfel decat dandu-le ceiut.
Azi noapte a fost prima incercare si a fost binisor, deci nu ne dam batuti.
Corry, dar cum a justificat pediatrul aceasta "nevoie" de a scoate o masa de noapte la o luna? Just curious... Dupa mine, la varsta asta mica daca se mai scoala noaptea la aceleasi intervale, clar ca mai au nevoie de masa asta, de ce vrea nenea sa ii "minti" cu ceai? Eu zic ca au orar chiar fain, dupa cum spui, atat ca e probabil mult mai greu pt tine fiind doi in acelasi timp. Oricum, sincer ma bucur ca ai gasit un medic in care ai incredere si mergi pe mana lui, e important! A, si am tot vrut sa te intreb, cum mai esti cu sotul, parca era putin tensionata atmosfera dupa ce ati ramas singuri acasa cu baietii, sper ca v-ati impacat si te ajuta mai mult .

Miha, cu fusul orar ti-a explicat Betty, Chicago e cu 6h in urma fata de Londra, cele mai estice (eu, Squirrel si Ilida) suntem doar la -5h.

Noi suntem bine, Philip doar mananca si doarme ca un bursucel. La noi e weekend lung (Ziua Muncii luni), asa ca pe Sophia si mama le-am trimis in "vacanta" cu sotul pe 2 zile la o statiune cu plaja in NE Michiganului. Chiar aveam nevoie de liniste si o rutina mai restransa numai eu cu bebe, asa ca ne savuram iubirea in doi, la racoarea aerului conditionat (afara e canicula mare).

Un sfarsit de saptamana linistit,



Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si Philip Christian (16 august 2011)

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

Ilida, ma mir si eu, zau, cum de nu ti-o primeste inapoi.
In cazul in care nu ti-o primeste magazinul poti sa apelezi la unul din "tricurile" folosite de muuuuulti americani: mergi la babies rus, cumperi una identica, dupa 2 zile o returnezi, dar o pui pe cea stricata in loc.

Eu pana acum nu am avut probleme niciodata cu returnarea produselor.


Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Ilida, dar termenele de garantie nu se parcatica p-acolo? Sau era cumparata mai demult?


Aici termen de garantie exista numai la anumite produse, foarte putine de fapt. Daca vrei garantie platesti extra si iti cumperi garantie pe 12/24 luni. La cele la care iei cu garantie tb sa fie rodusele cu eticheta ca sa le primeasca.
Pompele de san au regim special, scrie si pe lipiciurile cutiei cand cumperi: nu se returneaza, pe motiv ca sunt obiecte intime.
Lissa, e un pont bun ce zici tu, doar ca eu am luat-o de pe amazon, de la o firma si nu de la ei...e ciudat. In legatura cu inimioara, imi pare rau, poate e totusi ceva tratabil, iti tin pumnii!




am deja un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Fetele care aveti umidificator, va rog mult, sa-mi spuneti si mie ce tip aveti si daca este eficient!!!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Adra_bell asa sunt eu mai nesimtita, sau nu stiu cum sa i spun! Nerusinata!




In niciun caz n-am vrut sa spun asta, ziceam doar ca pe mine daca ma apuca, pot sa fiu in inima salbaticiei, sigur va trece cineva pe acolo chiar in acel moment. Asta privitor la trecatorii care te-au "surprins"

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


I know, I know!!Ce sa facem, parca vezica mea era mai puternica, acum nu stiu, poate mi s a slabit de la impins!

Azi la Londra a fost foarte obositor, a trebuit sa ma impart intre toti prietenii, caci noi locuind in afara Londrei e greu pentru ei sa vina sa ne vada, noi tre sa mergem sa i vedem pe voi. Dar bine ca a trecut si aceasta zi. Imi este terminata, doarme saraca in iepurasul ei drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Vai Ilida, imi pare tare tare rau de micutul tau! Of, doamne! Totul o sa fie bine, doar trebuie sa fii atenta la simptome! Te rog sa ne tii si pe noi la curent. Ma gandesc la voi!

In legatura cu pompa si serviciul cu publicul, da, intr adevar pare tare tare slabut sistemul acolo! Nasol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Babylicious sotului tau! Multi ani impreuna si sa va bucurati de minunea de fetita ce o aveti.

Anaemida, sotul este un alt om. Atat de mult ma bucur, ma ajuta mult.

Morenna, ne am adunat pestoaicele in odiseea asta... M am uitat la datele de nastere si multe dintre noi suntem pesti, deci sensibilitatea si rusinea e la ea acasa.Ma bucur ca te ai amuzat! Ma simt super bine cand aduc zambetul pe buzele cuiva.
Vad ca bebele tau a inceput sa se intoarca de la 3 saptamani si ceva. Wow!!

Lisssa, merci de rapuns. Ce bine e ca Filip e activ, eu mi as dori ca a mea sa fie activa, sa stiu ca are refleze bune si poate sa recunoasca si sa fie interesata de lucruri imprejurul ei. Dar se vede ca trebuie sa mai astept. Deci, daca acum in Anglia e 23:52, in America e 17:52. Cool. E diferenta de timp!! Felicitari pentru sterilet si multa sanatate inimioarei tale!

Adra_bell nice jokes!!Multumim de bancuri! Super!

Anca bravo ca nu ai renuntat la alaptat!! Asa sa faci intotdeauna, cand te bate gandul sa renunti, gandeste te la ea ce fericita e cand suge la tzate! Si atunci sigur faci orice pentru ea!

la multe lunite gemenasii de Corry!
Corry si eu cred ca bebeii tai au nevoie de masa de la ora 2 noaptea. Poate le e sete si vor doar sa bea laptic de sete, nu stiu, dar eu cred ca anumite ceaiuri au cofeina si eu personal nu i as da lui Imi ceaiuri.

KrissyBetty zicea ca acolo unde e ea e diferenta de 8 ore intre USA si Romania. Anglia e cu 2 ore in urma Romaniei, deci e diferenta de 6 ore intre Chicago si Londra, sau? Ce bine ca ai o pauza mai lunga cu ziua libera de luni. Si desigur, daca sotul si Sophia au plecat in vacanta e si mai bine, caci ai mai mult timp cu bebe, cum ziceai tu.

Eu ma gandesc sa merg la nani, acu cat inca mai doarme matza. Parca vad ca numa ce am pus capul jos, se trezeste si ea. Desi am venit tarziu de la Londra, nu am rezistat sa nu intru sa va citesc si sa mai raspund la cate un comentariu. Va pup pe toate si ne vedem maine. Nu vreau sa lipsesc din nici un capitol din aceasta noua casuta, decat daca plec la Cardiff la socrii si nu am internet acolo.pe maine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Ilida, multa sanatate piticului. Offf, ce neatenti sunt barbatii astia


Filip mi-a vomat azi in jet, a mancat f mult...pai ce sa ii fac?!? Cred ca e in puseu de cerstere de 6 sapt, chiar daca luni face 7...sau nu stiu, a mancat mai mult ca de obiocei si na...a vomat.

Krissy, sunt invidioasa pe tine...si eu tare as vrea un pic de liniste. Acum va fi Cristi acasa si il trimit pe el cu Ana afara, pentru mine 2 ore in liniste e boierime


MIha, da, numa' 6 ore diferenta intre mine si tine, 5 ore intre tine si restul americancelor.

Va



Corry, nu stiu zau ce bun face ceaiul ala la varsta asa de frageda. DAca bbii nu mai au nevoied de masa de la 2 si-o vor scoate singuri, crede-ma!
Dar...tu stii cel mai bine cum sunt puiutii tai, decizia iti apartine.

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

neata dorm pe mine fetele
Am avut o noapte groazanica, a adormit pe la 12 apoi a stat treaza pana la 2 la 3 a fost in picioare pana la 5 si acum de la 6 este cu ochii pe pereti . se frichineste de numa, da din picioare se screme, chiar nu stiu ce sa ii mai fac sincer. Are deja 1 saptamana cu debridat 1ml/3ori/zi ( in pospect scrie 2,5ml/de 3or/zi, dar asa ne-a zis pediatra, acum ca este prea mica doza la ce monstrii are dar parca degeaba ii dau asta. Voi ce credeti ? sa incerc sa ii dau bonisan? il am pe ala in casa ..sau altceva...infacol?colief? care a fost la voi cel mai eficient?
Mihah esti criminala draga am citit patania ta ,dar abia acum reusesc sa scriu, asa fac si eu unde ma apuca acolo fac, conditia sa fie posibila operatiuneaoricum ai avut multe de tras pentru o singura zi.
Anaemi eu nu am umidificator dar am inteles ca este f bun si castronul cu apa pe sursa de caldura din camera ,noi cel putin nu cred ca o sa luam...mai vedem pe parcurs.
Ilida asa este si barbatelul meu, se impiedica in picioarele lui, daca este o pietricica mica pe aia o ia in picior, poate si neatentia, graba , oboseala au contribuit la isprava. Pupici piticului SI legat de pompa, eu tot medela am folosit si chiar era imprumutata, am schimbat doar cupa si nu am avut probleme cu ea. Prietena mea o folosise 1 an jumatate inainte. sper sa rezolvi cumva
Oxidoni
Babylicious cu intarziere La multi ani lui tati !! sa fie fericit si sa aibe parte numai de bucurii si impliniri alaturi de voi !!!Felicitari pentru papica in oras
Andra m-am distrat cu sotul copios !mutumim si daca mai ai mai vremmmm
Lisssa tare dragut Filip. Deja un baiat mare si activ! bravo lui! Felicitari voua!!
Roberta este greu dar incearca sa iei jumatatea plina a paharului !! Gabriel este puternic si ai sa vezi ca luni or sa iasa bine si restul de analize . Eu va pup pe amandoi si multa putere sa aveti cu totii
Corry pun de cafea?? hai ca a trecut ceva de la ultima cafea facuta! La multi ani strumfilor pentru ziua de ieri !!!! sa creasca mari, sanatosi si sa sa fie cuminti!

de buburuza Ruxandra Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Alexia, poti incerca cu Bonnisan, care-i un amestec de plante, sa vezi daca are vreun efect. Eu ii dau Protectis, Bonnisan si Sab Simplex, cate o doza pe zi din fiecare, cateodata doua doze de Bonnisan, cred ca ajuta cam 30-40%, pana nu se maturizeaza suficient tubul digestiv asa se chinuie saracutii de ei.

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput