Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (45)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanna16

buna dimi!

am simtit miros de cafeluta si am venit si eu!



la multe lunite pentru Andra Ioana de miki, Eduard Andrei de Ally, Sophia Nicole de Strumphitza, Petru Constantin de pisucmic



mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.


La multe lunite si din partea noastra!!!

Ioana multumim de cafea...numai buna,eu acum am facut ochi!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009) si Sebastian-Andrei (14.03.2011)
Giulia si Sebastian!

Povestea nasterii Giuliei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

m-am apucat de manichiura si zic ia sa intru sa vad ce faceti
Anastasia doarme dupa o masa copioasa....a mancat tot, tot azi , nu a lasat nici o lingurita macar. cred ca daca mai era mai manca. apoi la jumatate de ora a si supt si acum doarme.

madutza Catalina sta in picioruse deja?? ce scumpa este, ce bine se tine. cam cat sta?

cami crezi tu ca iaurtul este foarte gras? nuuu, are numai 2,8%. cata grasime crezi ca baga astia in ele? eu stiam ca este bun mai gras asa, nu slab in grasime. si oricum nu are atata grasime incat sa nu fie bun pentru bebei.
oricum inca nu-i dau iaurt mult, doar vreo 2-3 lingurite, atat.

irinuca la fel eram si eu cand auzeam de diversificare...mi se ridica paru-n cap. dar acum ca am inceput parca nu mi se mai pare asa greu. doar intreb in stanga si-n dreapta si tot ne descurcam noi, nu?
si nu te mai stresa, incepe diversificarea cand te intorci, mai ales daca ai laptic. eu n-am auzit de cereale ca n-ar fi bune.

toate mamicile.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyadyazuza

buna dimineata si un capucino cine doreste de data asta porcheria de america si nu de spania cum da roxi
cami, gyiogy inainte nu era nici un chin, il leganam seara pe la 9 vreo 5 min si dormea pana dimi cu mici treziri de sete sau de dorul de tzti si sugea 2 ,3 min cu ochii inchisi, dar asta cred ca e un episod din cauza dintilor sau din dorinta de a dormi pe burta. sper sa nu dureze mult acest episod. iar de dormit doarme in pat cu mine, in patut a dormit doar in primele saptamani de viata

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011






este mai buna porcheria de america?

nasol ca nu te odihnesti ca lumea. ar trebui sa-l lasi asa pe burtica sa se obisnuiasca.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

persi am vazut eu din poze ce grasun ai tu acolo

strumphitza ia pune-l tu pe nick la un masaj dur pe spate. sa te calce, sa te ruleze, ceva acolo....sa fi beton la nunta ca poate te apleci sa semnezi ceva si ramai asa
dar obosite ati fost si tu si piscoata de ati dormit asa ca valizele amandoua.


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xeo spune:

si cu slabitu'??????strumph-uleeee.....cum e cu slabituuu'?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Buna ziua si de la noi!!!

Multumim mult pt urari si sp si noi La multe lunite Petru si Sophia !

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

'neata...se vede ca nu-s copii acasa...m=am trezit la ora 11
Mai dormeam dar m-au trezit astia ca toarna asfalt pe strada. Cred ca in sfarsit s-a treminat cu galagia si pe strada mea ...

Azi am de bagat ceva curatenie, calcat camasa sotului apoi la manechiura si luat turta de la cofetarie. Am dat ieri rochia mea si smoking-ul sotului la calcat si in seara asta sunt gata. Sotul si-a luat si el braul de ;a croitor, va avea brau negru si papion mov, ca rochia mea. Si cristi va avea papion dar nu cu brau, cu bretele si basca . Catalina va fi toata in alb, mai putin bentita care va avea si ea mov Pantofiorii trimisi de Strumph sunt superbi.

Strumph, dar pt piscoata nu ai cumparat nimic ieri? ai luat tinuta pt piscoata la nunta?

roxy, Catalina nu sta mult in picioruse...2-3 min maxim deocamdata, dar pe zi ce trece sta din ce in ce mai mult si se trage singura de marginea patutului sa se ridice, insa nu reuseste sa se ridice de tot ca e funduletul greu

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ally neata!

..cu cerealele nici nu stiu ce sa zis..la cristi nu mi-am facut pb pt ca mereu a fost mai cu fibra pe el, nu asa pufos si i-am dat la greu cereale si inca ii dau zilnic in lapticul de seara (bea din cana cu paiul in ficeare seara lapte cu cereale). Dar la Catalina e altceva, ea a fost meru pufoasa si cand manaca san exclusiv tot asa era.
Iaurtul si fructele tb sa le ingros cu ceva ca nu ii plac simple, apoase si i se si face foame repede.
vreau sa ma uit de biscuiti bio pt varsta ei.
Fetele care va pricepeti..sa-i pun in fructe in loc de cereale , biscuiti? Ingrasa/pufoseste mai putin? sau e fix acelasi lucru?


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally am vazut pozele cu zbenguiciul mic. ce scump este, ce pozitii are este tare haios cum se chiunuiie el acolo sa se ridice, sa mearga de-a buslilea...

madutza eu nu stiu ce sa zic cu biscuitii. mie mi-a recomandat pediatra biscuiti fara gluten dar inca n-am luat. oare unde gasesc?
eu ii dau si cereale Anastasiei, cate o cupa deocamdata. si o sa-i mai dau ca doar de la 2-3 cupe nu se pufoseste asa tare.
abia astept sa te vad nasica

xeo tu cam cat ai vrea sa slabesti? vezi ca strumphita nu da reteta de slabit, nu vezi ca se face ca ploua


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

de biscuitii astia ziceam eu, mi-au placut mult la Cristi, dar vad ca sunt recomandati la copii mai mari decat Cata si au cam aceeasi valoare energetica cu cerealele...389-379 kcal.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput