Scolari de iulie-august 2004 * 78*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

M-a chinuit talentul si am pus galustile la profil...:)
Okay, cu copro si exudat e simplu. Sigur nu ne cer mai mult noua.

Stai asa ca ma prind mai greu.
Daria, ce cutremur!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Hellou duamnelor,
La multi ani urez si eu copilasilor pe care i-am ratat
Am citit ce zicea Gabi de scoala, cred ca pt Stefan suedia era perfecta, aici merg aproape toti copiii la aceeasi scoala (afara de cei cu probleme grave Down, etc) insa ce si cat invata se adapteaza in functie de capacitatea fiecaruia, pe principiul ca au ritmuri diferite in dezvoltare. Chiar si in clasele mari manualele sunt impartite pe diferite grupe de dificultate si copiii aleg impreuna cu profesorul ce li se potriveste. Plus ca nu sunt note sau calificative pana in clasa a opta (de asta nu am avut eu succes de cate ori am incercat sa ma dau la Mara cu matematica, si ea si profa zic ca merge foarte bine asa ca parerea mea nu se pune)
Andries, raspunsul e da, vorbesc aproape numai suedeza la job (daca nu apare frun strainez) si un pic acasa pt ca de mult am inceput sa-mi caut cuvintele in romana. suedeza e simpla, poti sa exprimi clar si cu cuvinte putine si simple ce vrei avem insa si angajati care nu vorbesc suedeza si la fel au toate companiile mari.
Va doresc un we foarte frumos
Cristal cum facusi cu poza?? vreau si io ca nu-mi place de tanti asta, are niste culori turbate la sacouri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Corina, ma mut si eu in Suedia! Ceva firme de HR nu stii, ca sa le trimit un CV? Si acum zau ca nu glumesc...
Pt poza - te duci la in stinga - e un patrat in care scrie "Poza ta de profil" si dedesubt "schimba poza" - mie cel putin asa imi apare...

Chiar, Daria - ce cutremur?????

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel
Gradina mea

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

salutare si de la mie, io`s tot mai rau cu alergia
Cristal, am avut o groaza de peripetii, prima a fost cutremurul, primul din viata mea, apoi am avut in vizita un soricel - o da, am fost singurele norocoase, Giulik a 3-a zi cu durere de ureche - descoperit mastic drept dop-nota 10 inventatorului, apoi cod rosu la valuri: unde apa imi ajungea pana la genunchi, valul ce venea trecea lejer de capul meu, drumul invernal de lung pt mine; norocul a facut insa sa avem 8 zile cu soare, fara urma de nori acum sunt falita rrrau si ma gandesc cu groaza la 12 septembrie.


Daria, sper sa va distrati cu valurile, mie-mi plac de numa
ce cutremur a fost? n-am auzit nimic, s-a simtit tare? de ce o doare urechea, a intrat in apa si a lovit-o valul peste ureche?
sanatate Giuliei, dar ce e ala mastic?

inca nu m-am dus la scoala lui Danu sa vad listele, sper sa fie ok, am vb cu invatatoarea in iunie si a zis ca ne vedem in septembrie

cred ca fac ceva atacuri scurte de panica, numai gandindu-ma la scoala, am asa un trac, sper sa se descurce bobocelul; ieri am pregatit un pachetel de hainute de bb pt cumnata mea si m-a lovit melancolia, mi-am adus aminte de ce galusti miiiici erau, cu talpite incredibil de mici in ciorapei incredibil de mici, si pantalonei de 30 cm lungime, body-uri de bb de 50 cm cu totul, am atatea hainute si atatea jucarii incat as mai putea creste un copil fara sa mai cumpar nimic in afara de lapte praf si scutece, asta-n caz ca nu ma loveste norocul la al 3-lea sa debordez de lapte. ma batea gandul ieri: ce-ar fi daca la 40 de ani as mai vrea un copil? as fi nebuna? va las sa va dati cu parerea, nu ma astept sa ma felicitati pt asa idei :)

o zi buna sa avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

lio, daca te tin nerfii nerfosi ;)) 40 de ghiocei n`ar fi mult (parca ziceai de 38 cu citeva pagini in urma)
vazut poze de la mare, cu ghiozdane si cupii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Robi tinem pumnii sa iasa analizele bune si sa rezolvati cat mai repede problemele de sanatate ale lui Matei!
Inadeci nu-s singura cu dureri de cap din cauza ghiozdanului!
Meii io cred ca la noi nu se cer analize deloc la scoala pentru ca fiind la program scurt,nu mananca, nu dorm impreuna,deci nu este necesar exudatul si copro(nici la gradi la program normal nu s-a cerut asa ceva)vaccinarile le-am dus la inscrieri.....azi dimineatza m-a sunat invatatoarea sa-mi spuna ca luni dupa amiaza avem sedinta cu parintii....dupa ce am inchis telefonul m-au luat bufeurile
Lio esti curajoasa rau,poate par mai materialista,da' parol daca-n romanika nu trebuie sa calculezi foooarte bine cum stai cu finantele inainte de a mai face vreun copil!
hai pupicei,sunt in zona,cam superaglomerata week-end-ul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

da, pe 24 august noaptea a fost cutremur, m am trezit ca se misca patul si am zis ca mi se pare de la orele de tren, am aflat a doua zi de ce ne miscam
Giulik a fost lovita de valuri, am rezolvat treaba cu ciplox si dopul minune + casca de inot, ca m-a lovit panica cu ce vom face la mare fara sa intram in apa
am uitat sa zic de meduza uriasa, prezentata de nejte dejtepti, copiilor le au trebuit alte 2 zile sa aiba iar curaj sa se scufunde asa meduza uriasa n am vazut nici eu pana atunci
in drum spre casa, giulik a bagat un 39, apoi o voma insa am fost pe faza cu totii si n am avut probleme

sunt rupta de oboseala, vreau sa dorm si eu macar 3 ore legate

Giulik si a ales tinuta de prima zi de scoala, ioi ce nu astept eu ziua aia, asa de bine e acum

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Multumesc pentru urari!
Gabi hai ca o sa fie bine! Ghiozdanul este doar la prima privire la fel..al nostru era cu fund intarit si spate la fel..spun era ca nu-l mai avem Am crezut ca eu sunt nebuna dar tati este si mai nebun ca noi...a vazut un Herlitz si i s-a lipit de suflet..Asa ca am returnat pe primul..
Nu ma starniti cu discutiile despre traitul in Ro!
Lia eu ..cred ca este o idee f ciudata...sa ai trei copii nu numai in Ro este greu dar oriunde in lume! In plus care-i fericirea sa aduci pe lume copii intr-o astfel de lume in care traim? ..dar hai ca mai bine ma abtin..

Luni la 9 suntem la Marie Curie..sa ne tineti pumnii..daca este de operat si ramanem!

Sa ne auzim cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Kim, pumnii stransi-stransi pt voi pt luni

Weekend frumos tuturor !

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Daria multumim si-mi pare tare rau ca nu ne-am putut vedea..

Am uitat sa va spun..am luat si birou nou (tot bunicii)de la Elvila..Scoala sa inceapa ca noi suntem pregatiti..mai putin insa psihic

Mergi la inceput