Scolari de iulie-august 2004 * 78*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Daria felicitari pentru vacanta, voi toti 4 aratati super, transmite-i si Nicoletei si lui Pat, nu i-am uitat, si Victor si Mircea mai intreaba din cand in cand de ei si de noua "tabara"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
La multi ani Bogdan!.....meii si uite asa facura aproape toti piticlontii nostrii 7 ani
Cristalina adik Maria la scoala are voie si in pantaloni?...asa ca sa va invidiez io....analize da' merge exudatul faringian,sumar de urina,coproparazitologic, hemoleucograma, VSH, glicemie, ALT/TGP, AST/TGO(astea sunt probele hepatice)fosfataza alcalina,calciu total,calciu ionic,uree,Fe....eu una am zis ca nu-i mai fac nicioadata analize de control,ci doar cand este necesar!!!
Daria super pozele de la maremi-a placut tare mult de Giulikdar si de tine blonda
Noi azi am avut un miniaccident in parc,mandra a dat din greseala peste un copilas mai mic,noroc ca nu avea viteza,mai mult s-a speriat ca el a intrat in bici....dupa ce a plecat de la locul faptei,mandra a inceput sa planga..."cred ca ma vazut toata lumea din parc,o sa apar si-n ziar...o sa puna si poze cu mine si o sa scrie ca sunt cea mai odioasa fata din parc care da peste copii cu bicicleta"...eu trebuie sa recunosc ca nu m-am putut abtine sa nu rad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

vad ca ziceti de analize...pt scoala sunt cerute la voi toate analizele alea sau le faceti anual pt ca asa vreti? eu alor mei nu le-am facut pana acum decat la nevoie, lui Danu acu 3 ani, parca si acu 2 ani cand a mai fost virusat mai nasol, si lu Dea anu asta in primavara cand cu mononucleoza.

pt scoala se cer analize in plus de ecsudat faringian si coproparazitologic?

ma bucur sa aud de papadii, ca sunt bine

Gabi, nu stiu de cura cu pepene rosu, nu ingrasa pepenele? ma simt cam balonata de aia incerc sa gasesc ceva de purificare, dezintoxicare...nu stiu nici eu, poate sa-mi fac niste analize intai

o zi buna si bine ati revenit din concediu tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

'Neatza... am fost la analize si ma doare capul de mor. Matei a fost destul de curajos dar a trebuit sa il intepe de doua ori, s-a sperita, de spaima nu mai curgea sangele, mi s-a parut ca a durat o vesnicie...
Eu ii fac anual analize, acum am si motive, face episoade dese de diaree, cu foarte multe scaune (inclusiv noaptea trecuta mi-a facut), se plange de durere de burtica, a ramas cu o tuse rebela dupa pneumonia din iulie si tot asa. Macar am reusit sa duc o proba din scaun, daca tot nu am dormit noaptea trecuta.

Cristal, multumesc de vestile despre Papa. Salutari, daca mai vorbiti!
Ma bucur ca v-a placut doamna, ooouups, ce putin mai avem...
Si la noi e destul de lejera uniforma, doar o vesta gri cu emblema scolii, orice bluza dar alba sa fie si in jos orice fel de pantaloni sau fuste pentru fete, dar care au voie si in pantaloni.

V-am pupat, o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Hellou, ma framanta o mare intrebare: Corina, tu ai invatat suedeza?

nu ma-ntrebati de ce s-a rasculat husband ca el nu mai suporta "sistemul"

la noi la scoala am auzit ca unele doamne cer uniforma, altele nu cer uniforma... cum o fi asta frate??? ori laie, ori balaie, dar asa free style nu-mi vine sa cred

si sa va povestesc aventuri de asta noapte de pe urma after schoolului ... imi venea sa impusc pe cineva



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Andries, gata?! Emigrati!?

Roberta, bine ca ati scapat de analize!

Ioana, pai din cate am inteles "uniforma" este alb sus, negru sau bleu la picioare...preferabil fusta dar nu-i batut in cuie (ca deh, stiu doamnele ca vine iarna )
Supersimpatica Maria! Apare la ziar...hehehe

Daria, pot spune ca esti verde!
Frumoase poze, te asteptam sa povestesti peripetiile!

Eu intrebam de analize pentru ca nu le-am facut never-ever...ma intrebam daca la inceperea scolii trebuie sa le fac.
N-am motive sa le fac analize, sunt sanatoase Doamne Ajuta, si nu tin neaparat sa le intep.
(desi din cand in cand ma cam mananca undeva sa le fac niste analize de control )

De cand ne pregatim (mai mult sufleteste ) de scoala, ma surprind din ce in ce mai des gandindu-ma la perioadele cand erau bebelusi...Ce ma fac eu cand o sa se duca la facultate?!?!

O zi excelenta sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:


Hello,
Dupa indelungi cautari am cumparat in sfarsit, ghiozdan, pe gustul exclusiv al copilului si in total dezacord cu parerea meaAsa capos de copil n-am mai vazut, am incercat o negociere dar mi-a spus foarte clar, daca nu e cel ales de el nu-l poarta
Altfel...zero interes pentru scoala
Analize face si el saptamana viitoare, de control
Am o rugaminte...poate ma pot ajuta fetele din Bucuresti cu o informatie...daca stiti pe unde (in afara de spital), l-as putea gasi pe dr Mihai Lesaru.Pana la 1 oct lucreaza la o clinica (Total Radiology) dar nu se mai fac programari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

salutare si de la mie, io`s tot mai rau cu alergia
Cristal, am avut o groaza de peripetii, prima a fost cutremurul, primul din viata mea, apoi am avut in vizita un soricel - o da, am fost singurele norocoase, Giulik a 3-a zi cu durere de ureche - descoperit mastic drept dop-nota 10 inventatorului, apoi cod rosu la valuri: unde apa imi ajungea pana la genunchi, valul ce venea trecea lejer de capul meu, drumul invernal de lung pt mine; norocul a facut insa sa avem 8 zile cu soare, fara urma de nori acum sunt falita rrrau si ma gandesc cu groaza la 12 septembrie.

Am aflat ca nu trebuiesc analize pt inceput de scoala, doar adeverinta pt scoala si sport de la pediatru.

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Lia - pepenele ingrasa daca-l maninci in diferite combinatii - gen cu paine...altfel este un fruct excelent - uite gasesti aici detalii mai multe despre cura de detoxifiere si despre fruct in general:
http://www.supereva.ro/info.asp?id=1433
Inca ceva de retinut - pepenele am inteles ca e singurul fruct despre care doctorii recomanda sa-l maninci singur si nu in combinatii cu alte fructe (in combinatie cu alte fructe fermenteaza si duce la probleme digestive).

Am facut si eu poze la ghiozdan - Kim, asa e si al vostru, nu?

Cristalina - mai mult ca sigur optiunile mele ar fi fost cu totul altele daca eram in alta tara...dar ne straduim macar sa beneficiem de tot ce este disponibil in tara asta...

Mie la scoala mi-au cerut copro + exudat si la inscriere mi-au cerut o adeverinta de la medicul de familie care contine vaccinarile si "green light" pt orele de sport. Alte analize eu nu ii fac!

Weekend placut va doresc!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel
Gradina mea

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Am vazut pozele cu Giulika ...oftez dupa mare...

Gabitza, si eu sunt adepta curei cu pepene, mai ales ca am "nascut" pana acum doua pietre la rinichi...
Sper sa rezolv burtica lui Matei si sa pot sa reiau...

edit pentru ca am scris cu picioarele... am dormit 3 ore azi-noapte

Mergi la inceput