Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***342***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Aham! Iar postam de nauca la capitolul trecut! Asa-mi trebuie daca nu citesc tot inainte de a posta!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

So, ziceam ca:


Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m
N-am fost niciodata un iubitor de caini sau de animale in general, Mura a fost altceva, m-a schimbat mult, m-a imbunatatit ca fiinta, mi-a imbogatit viata si m-a invatat multe. Ii sunt atat de recunoscatoare ca si-a petrecut langa noi putinul timp pe lumea asta!


Te inteleg perfect... Nu am dezvoltat foarte mult, pentru ca nu ma prea pricep la ... fraze lungi. O sa incerc totusi.

Eu am fost/sunt un iubitor de caini, iar Toto este primul meu caine, (intre timp am mai avut un dalmatian, dar asta e o alta poveste). De atunci Toto a devenit un membru al familiei, martor la tot ce s-a intamplat... la "decadere", boala, moarte... A suferit si a simtit totul alaturi de noi (stiu sigur si nu sunt singura care a observat)... Nu e "caine" e un membru al familiei, batran si bolnav, care a mai ramas din vekea mea familie si care, din pacate, sunt constienta ca o sa se duca si el curand...

Trimit, ca daca mai recitesc... iar sterg si nu mai ramane nimic de trimis...


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf
se facea ca Novus ne citea programul acum mergem la joaca si bem niste citronade, apoi putem sa ne gandim ce comandam la pranz dupa care o sedinta foto organizata de mesterul Costin;




cam dictatorial visul tau daca citeam programul !!



Ca-n "Petrecerea continua" (Toma Caragiu).


*Pour les connaisseur

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Noi am halit inghetata, ne-am dat cu masinile prin parc, vedem noi ce urmeaza, dat fiind ca de maine "ne inregimentam". Mi-am luat liber azi ca sa putem face prostii impreuna in ultima zi de libertate
[...]

Ne-am facut ghiozdanul pt maine, iar eu am fluturi in stomac, de parca m-as duce la prima intalnire amoroasa.

PS. Olga propunea o intalneala bucuresteana saptamana aviatoare, se baga cineva?


Salutam inregimentarea injinerului dessuzetit!

A-propos, voi la ce gradi mergeti? Ca ma-ntreba o colega care are o fetita cu un an mai mica decat piticii nostri si au plecat la cautat (in sectorul 3)...

Si pe aceast cale, anunt cu surle si trambite "promovarea" grupei baby si "admiterea" in grupa mica!!!!

Cica anul asta or sa aiba si 3ore de engleza pe saptamana...mai mult decat aveam noi in liceu.

Ne bagam la intalneala, cum nu!?


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Mie mi-a murit un pisic foarte drag pe masa veterinarului, la Spitalul Universitar din Cluj, n-am sa uit niciodata noaptea aia groaznica, alergatura pe la n veterinari si apoi fuga cu el la Cluj si nici moartea lui cu labuta in mana mea - stiu ca suna patetic, da', na, eu l-am iubit tare mult- si intoarcerea cu el acasa, unde l-am ingropat. De atunci nu mai sunt in stare sa tin pisici...




Si cu pisicile avem o poveste... Mie NU-MI PLACEAU! Dar ii placeau lui Costin, asa ca i-am facut cadou o matza (nu stateam impreuna), dar in (foarte) scurt timp am stat, iar Chip (motanul, care dormea cel mai bine pe o revista Chip, pe care o citea Costin "la vremea aia") s-a atasat iremediabil de mine... A murit prin insuficienta post-renala la un an si un pic, la facultatea de medicina veterinara...

Pe MottoRash am primit-o eu. Acum imi plac pisicile.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26
sa va povestesc ce faza mi-a facut fii-miu acum 2 zile?
venim de la gradi, trecem pe acas sa il luam pe ta-su, se mai agita el un pic prin toata casa si apoi plecam spre sora-mea cu o oprire in plan la springul din floreasca sa mancam noi ceva si el sa se joace in parc de langa terasa. parcam frumos pe calea floreasca si il iau de mana sa mergem la trecere cand il aud pe ta-su: agapi, dar ce are asta mic pe el?
ma uit la copil in jos(copil pe care il dadusem jos din masina si nu observasem nimic in neregula) si ce credeti ca avea in jurul taliei????

o minunata pereche de chiloti de ai mei!




Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
No, adevarul e ca io's cam cu fundu-n sus de multe zile, asa ca imi asum pasa defensiva. Si presupun ca pe celelalte fete cu aceeasi lectura le-am molipsit, imi asum rolul de focar de infectie.


Pupam sa treaca faza defensiva! (cu boticul dublu umed, ca "m-am luat" si dupa tine sau daca esti tot Monica se pune de una? )

Si io-s in pasa defensiva, azi am si muscat... tot in defensiva...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Si acum revenind la oile noastre :

Ada a avut un kk mai moale dar Pisi tocmai m-a anuntat ca isi petrece ziua la birou dar in wc asa ca ma gandesc daca nu o fi vreau virus infiltrat la noi in familie ?!

O sa o urmaresc si pe ea dar sper sa nu fie nimic serios, nu mai stiu daca v-am spus dar joia trecuta inainte de excursie seara am avut temperatura si diaree de abia am facut bagajele deja ma si gandeam cui sa trimit excel-ul cu socotelile daca nu pot merge

Oricum din cate stiu principala problema e deshidratarea, nu , in cazuri din astea ? in rest nu prea se da nimic decat mancare de regim, nu ?!!


Pai... Regim. Rehidratare. "Si un pic de Smecta"

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Aha, m-ati lamurit, dar sa-i dau debridat si daca are numai diaree ? cand a mai avut alte dati i-am dat smecta si a fost ok, or fi la fel ?


Nu-sh sigur daca o fi la fel... da'debridatul e mai... "de balonare".

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramona7575
Am vazut multeeee poze de la munte, am admirat burtici noi superbe (sper sa ma laud si eu cu asa burtica prin iarna) dar si copii deliciosi .


Pai daca vrei asa burtik la iarna tre sa te cam apuci de treaba!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput