Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***342***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Ofof, rau, e tufete, ma simt ca o criminala
Asa de vesela s-a trezit Phiphi, asa s-a bucurat ca iesim, si in gradi in hol cand am intrat a fost vesela (la mine in brate) desi dinauntru se auzea un plans disperat si mai apoi a venit si o fetita cam cat ea scuturata de plans, deci clar plangea de-acasa...
Si cand am lasat-o jos s-a panicat si cand a vazut c-o tai...s-a pus pe un plaaaans...si asta e ultima imagine pe retina mea, Phiphi plangand disperata in bratze la shefa
Am sunat dupa vreo juma de ora, cica s-a calmat in curte. Peste vreo ora a sunat si nebunu' de huzband, ca el e mai stresat ca mine:))). Cica tot bine era.
Acum cica ar trebui sa doarma...hmmm...sun la 14 si daca nu doarme fug dupa ea!! Ce pustiu e aci fara eaaaaa!! Grea viatza de mama, abia acum imi dau seama!
(da' tot m-a pufnit rasul cand mi l-am imaginat pe Vitamina cu chilotii sexosi dupa el:))))))))))))
Monvass, da enjenieurul e tare de tot daca nici n-a scancit cand ati plecat!!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Citat:
citat din mesajul lui aris26

bravo Cristi!!! baiat mare

sa va povestesc ce faza mi-a facut fii-miu acum 2 zile?
venim de la gradi, trecem pe acas sa il luam pe ta-su, se mai agita el un pic prin toata casa si apoi plecam spre sora-mea cu o oprire in plan la springul din floreasca sa mancam noi ceva si el sa se joace in parc de langa terasa. parcam frumos pe calea floreasca si il iau de mana sa mergem la trecere cand il aud pe ta-su: agapi, dar ce are asta mic pe el?
ma uit la copil in jos(copil pe care il dadusem jos din masina si nu observasem nimic in neregula) si ce credeti ca avea in jurul taliei????

o minunata pereche de chiloti de ai mei!

mama de mic +




Foarte tare!

ieri de dimineata mi-a zis Vladimir:
" mi s-a stricat putza!"
Aoleu, zic. Cum asa?
"s-a stricat ca la Robert! Are gaura aici!

ce tareeeeeeeeeee.
credeam ca numai fi-mea isi pune sutienele mele prin casa si gasesc rufe ude sparlite din masina de spalat, in dress-ingul ei...

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

ILINCA, daca oamenii iti zic ca s-a calmat, calmeaza-te si tu. Pana la urma cred ca e mai bine la gradinitele care nu au camere. Eu il vedeam pe Vladimir in direct cum plange. Era nasol.

Acum insa, ma relaxez cu camerele: l-am vazut la cursul de cooking (cica facea salam de biscuiti- nu stiu ce salam le iese lor fara cacao si fara rahat, cred ca mai mult se distrau la zdrobit biscuitii) si cum isi aranjeaza hainutele inainte sa se culce.

O sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Salut!
Ma bucur sa aflu ca mai sunt ghiocei neinregimentati, initial planuisem si eu pt Luca gradinareala din toamna asta, dar apoi m-am rasgandit, am zis ca-l dau direct la "scoala" cum zic astia (pana in 3 ani se cheama "guarderia" si peste 3 ani "escuela infantil") si-l inscriu in aprilie - pe motiv de necuvantare. Dar cand am vazut eu ca toti piticii sunt gradinari deja sau incep acum (nici pe-aici nu vezi picior de tanc in parc inainte de ora 4, cand se termina gradi), intrasem la idei.

Ramona, sanatate cumnatei tale!

Monnvas, vomitaceala lui fiu-meu s-a tras de la prostia ma-sii: in dimineata plecarii eu mancam zacusca, el a pofitit, iar eu i-am dat (cam un sfert de felie).

Zi frumoasa azi la gradi Injinerului si Phipholinei!

Vitamina si Vladimir sunt pontosi tare!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Sa va mai zic o "perla"

"Lobet (Robert), nu e bun tricoul asta!Jos! altu'!"
de ce nu e bun? zice Robert care a avea un maiou pe el (din ala clasic cu bretele subtiri)
" nu e bun. Jos! are betze" (adica nu are maneci ci bretele)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ilinca - stiu....e greu...e al naibi de greu....si tu acuma stai si te macini cu gandul: oare de ce trebuie sa imi fortez copilul? de ce sa o las acolo plangand? cand stiu unde e limita intre a il impinge sa se adapteze si ai cauza traume serioase...si uite asa..trec minutele cu picatura. daaaar o sa treaca perioada asta si cand o sa vezi ce progrese o sa faca si cat de frumos o sa isi creeze o alta lume acolo, lumea ei, independenta de tine si cum o sa se descurce ea singura in tot felul de situatii inedite...o sa vezi cum o sa-ti creasca inima si nu o sa te mai indoiesti niciodata ca ai procedat bine ducand-o la gradi.

novus - auzi dar in primul rand nu trebuia sa ii faci un regim alimentar? sau tine regim si nu am fost eu atenta. ca la noi astea au fost mereu indicatiile pediatrului: imediat regim apoi hidratare. daca a vomitat hidratarea se face incet, incet progresiv. medicamente doar daca se ingroasa gluma. acum sunt destul de mari nu mai este atat de mare riscul de deshidratare

mama de mic +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

vai in ce hal scriu
ma iertati si voi va rog ca azi am inchis luna contabila si numai cu nasul in bonuletze si cifre mici-mici am stat toata ziua
nu sunt nici logata asa ca nu mai editez nimic..sper sa prindeti voi ideea de baza ca sunteti fete deshtepte

bebe-shtrumf - la noi e la ordinea zilei sa se probeze cu chilotii mei sau ai lu' ta-su, da si cu sutienele mele supa acre sa ma strige: mama, am tzatze!!! oricum este absolut fascinat de tzatze(si nici macar nu a fost cine stie ce alaptat ca sa zic ca i se trage de acolo). deja stiu ce gagici o sa imi aduca pe acasa. criteriile sunt clare: tzatze mari, ochi albastri, par inchis la culoare si cand era mai mic avea o pasiune pt picioare.

bianca - acum zau, avea dreptate baiatu' ala nu era tricoulipsea ceva la el. nici al meu nu intelege bluzele strapless la mine, mereu imi zice ca sunt dezbracata cand ma vede asa

mama de mic +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

novus - auzi dar in primul rand nu trebuia sa ii faci un regim alimentar? sau tine regim si nu am fost eu atenta. ca la noi astea au fost mereu indicatiile pediatrului: imediat regim apoi hidratare. daca a vomitat hidratarea se face incet, incet progresiv. medicamente doar daca se ingroasa gluma. acum sunt destul de mari nu mai este atat de mare riscul de deshidratare

mama de mic +




Pai de azi am trecut-o la regim de astazi si astept sa vad cum se mai simte , de deshidratare nu e cazul nici la ea ca bea toata ziua apa si tziti

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

sunt cateva fete care administreaza singulair la ghiocei, poate e bine sa cititi http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=166437&whichpage=1

Nu exista decat un singur copil perfect in aceasta lume si fiecare mama il are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Novus, Debridatul Ianis l-a vomitat de fiecare data cand era bb, Smecta la fel acum cand e "mare" La noi functioneaza asa: Ecoflorina pt.reglarea florei intestinale; Humana Elektrolyth saruri de rehidratare, Enterol pentru diaree, Ercefuryl antibacterian intestinal si Metoclopramid suspensie pediatrica antiemetica (pt.vomitaturi).

Imi pare rau sa aud ca ati avut probleme, bine ca au trecut

Si noi dupa ce ne-am intors de la munte am avut un episod cu vomitaturi, am dat vina pe un iaurt, insa cu regim si cu saruri de rehidratare a trecut.

Multi si sanatate!







Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput