Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(73)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Roxx, cu banana e o idee, mai cautam si altele; iar magiunul ala fara zahar de ...cum ii zice, nu mi se pare asa de rau.

pt intreb ta m-am ridicat si m-am dus la cutia de Plasmon
da, au zahar, parca al doilea ingredient si stiu de la diabet, ca daca e al doilea e destul de mult. Sa fac ceva pe ei, nu mai pupa fifi, ca si as anu-i palceau, chiar vorbeam cu Mirela ca amestecati cu fructe au un gust neplacut asa, parca se lipesc de limba, Anei nu-i plac.
Uite, ca e singurul produs pe care l-am luat citind doar forumul, nu si eticheta produsului. Bravo mie! Oricum, alte chestii aiurea nu contin, nu conservanti, nu coloranti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

roxx nu implica mutatul in alta camera...asta a fost decizia mea pt ca vreau sa se invete sa doarma singur , eu ma intorc la munca in dec si o sa lucrez in ture, nu toate noptile o sa fiu acasa, si nu vreau sa ii fie greu. of doamne...mi se face rau numai cand ma gandesc ca vor fi nopti cand nu o sa fiu langa el

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

ziua buna si de la noi

vita au mancat rasol de manzat de la macelarie

s au trezit unul la 5 juma..unul la 7 juma, asta dupa ce toata noptea s a foit de jale
unul manca bine la lingurita, dar face mofturi la bibi, altul e invers..refuza lingurita, face un bot de mi bine sa l musc de el, dar bea lapte si lichide ca un sarpe

ma dispera chimicalele astea prescrise fara analize....le dau si nu prea....ca ma bata la cap omu'

se kk de tre sa i bag in cada ca sa i schimb....si sa i si spal ca se manjesc rau

of......offf, mai maiiiii

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Hello fetele si buburuzele.
Am reusit sa dorm pana la 10 azi. Normal o alta minune care nu tine decat o zi. Acum Stef e suparat pe mine ca nu-l iau in brate si tre sa stea in patut.

Anka Vigantolul e chiar vit. D.
Ralu eu sufar de mult de problema trezitului la 7 dimineata. Si Stef trebuie sa stea cu cineva in permanenta ca altfel e urat de tot. Urla si urla si nu se mai opreste.
Pupici la toata lumea.
Sunt prin zona cu maraiciul de Stef.




Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Buna1

Roxx, da, din pacate biscuitii Plasmon contin zahar. Eu i-am cumparat acu' doua luni fara sa citesc cu atentie si i-a mancat tati. Dar poti cumpara Organix. Nu au zahar. Sunt 2 tipuri pt bebei peste 7 luni.
Cum ti-au iesit aripioarele picante?

Hai Simo inapoi!

Pup si eu pe Soniuca sa-i treaca durerea de ;la cazatura.





Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Carne de vita i-am dat prima data ieri. Nu cred ca era vreo vaca fericita De gaina am avut de la bunica, de vita o sa-i dau cum gasesc prin hipermarketuri.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

MIMO, aripioarele su fost o nebunie. Mai ales pt cine este fan aripioare de la KFC. Doar ca astea sunt facute la cuptor si nu prajite intr-un ulei refolosit de 100 de ori!


_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

@LORI - de Topoloveni

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

pt fier noua ni s-a recomandat: sparanghel, cereale de ovaz, morcov, brocoli, avocado, carne pui si curcan, ficat pui/curcan dupa 8 luni - 30 ml pe sapt, oul-galbenus il incercam la 9 luni;
la carnea de pasare pulpele contin mai mult fier decat pieptul;
pt cei ce nu au intoleranta la proteina bovina carnea de vita este f buna


sfecla rosie dupa 8 luni
dintre fructe - prune, piersici si caise.

iar pt adulti, mancarea care are cel mai mare continut de fier este chilli con carne, dupa care bei un pahar de suc de portocale; eu am fost anemica in timpul sarcinii, si pe lg vitamine,am mancat timp de 4 luni, de 3 ori pe sapt, chili con carne si suc de portocale;
la inceput mi-a placut, acum mi se face rau numai de la miros...

cred ca am terminat-o cu chili pana la urmatoarea sarcina...


important e ca atunci cand ii dau alimente bogate in fier, sa le combin cu fructe si legume bogate in vit C; asa cum calciul se asimileaza cu vit D, fierul se asimileaza mai bine in prezenta vitaminei C.

sophic e mai bine cu raceala; nu mai face febra de ieri; cel mai mult a avut 38.7; a fost tare maraici; acum ne luptam doar cu mucii;
mare inventie si batista bebelusului; nu stiu ce faceam fara ea acum la raceala;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Aoleo, ca mare dreptate ai. Acilea nu exista batista bebelusului, am primit-o din ro.
Io ca desteapta am cumparat o pompa de nas care costa 50 de euro. Am zis ca batista bebelusului tortureaza saracul copil. Si rahatul asta de pompa nu scotea nimic. Mai rau il chinuiam tinandu-l strans minute in sir sa traga pompa aia 2 muci. In 5 min. Era infundat la loc. Dupa ce am pus batista m-am dus si-am aruncat pompa aia la cos. In cateva secunde il desfunda imediat si bubu chiar nu se simte terorizat. Oricum dureaza putin si chiar isi face treaba. Oricum o folosesc numa' in situatii nasoale.
Dupa 2 episoade de muci seriosi m-am intrebat cum naiba fac alti parinti fara chestia asta. Mi se pare indispensabila.

Mergi la inceput