INSEMINARE 81

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen_ch_12 spune:

Sensibila, cred ca esti foarte fericita cu Gia...imi si inchipui, ea micuta cu blugii tai mari in manute, cred ca era hazlie rau...
Alexa, stiu ca ai intrebat de mine mai demult, nu am mai scris, eram intr-un moment de depresie.
Am fost la Albu la sf. lui aug, ne-a mai dat niste analize:mie mi-au iesit ok, spermocultura ok, in schimb spermograma era varza...nu s-au putut detecta spermatozoizi pt. testul MAR, in plus erau multi cu defecte de cap, gat si coada-la dr. Moisa nu ne-a facut niciodata asa amanuntit
Dr. Albu ne-a zis ca singura sansa(mica, de altfel, ca si eu am AMH mic)e sa facem FIV cu sperma de la donator, de la o banca din Danemarca...Urma ca sotul meu sa intre si la andrologul de la Medlife, dar eu m-am razgandit, mai aveam 3 ore de asteptat si apoi drumul inapoi, si nu am mai avut chef.


Ne-am hotarat sa depunem dosar de adoptie, am fost marti la consiliere, ne-a dat lista de acte care trebuie depuse la dosar(multe analize, ca la sc. de soferi)si daca ne ajuta Dumnezeu, maine depunem dosarul si luni incepem cursurile...

MTHFR A1298C heterozigot,mutatia V34L heterozigot, gena PAI-675 heterozigot, nicio sarcina, 3 IA nereusite, sotul- OATS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Carmen in paralel cu depunerea actelor, nu vrei sa=i dai sotului niste pastile de branca+napraznic? Se zice ca fac minuni la barbati. Noi asta incercam acum. LA ultima spermograma, a avut 2,2mil/ml, si dupa preparare 1,5mil/ml. Ne-am pus sperantele in homeopatele astea. Facem tratamentul asta timp de minim 3luni si incercam sa vedem daca se imbunatateste ceva. Noi speram... ca fiv nu facem.

Stie cineva de ce analize e nevoie inainte de HSG?
Acum 7 ani, nu mi-au cerut nimic, nu m-au intrebat nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Dragele mele,
Va multumesc din toata inima penru urari! Sunteti niste fete exceptionale iar bunul Dumnezeu isi va intoarce fata catre voi cat mai curand si va pune un samburel in burtica voastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Dancutza , analizele obligatorii, la Regina Maria, pentru HSG, au fost Culturile de Col si Pap,s , trimitere de la medicul ginecolog si vei fi intrebata daca te stii alergica la ceva !( Eu sunt alergica la polen si par de pisica, asa ca am avut de dus o munca destul de grea de lamurire pentru ca ei ma trimiteau sa fac test la subtanta IOTAMIRO sau IOD dar de fapt nici in laboratoarele lor nu se efectua asemenea test) Oricum, medicul alergolog va fi linga tine in permanenta si iti va fi pusa branula!
Din pacate am fost incredibil de ocupata in ultimele zile si nu am am putut raspunde intrebarii tale in timp.. sper ca nu ti-am raspuns prea tarziu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Iubita mea,Andra_C , iti doresc din toata inima sa ai o sarcina usoara si la termen, sa ai cel mai frumos, cuminte si sanatos bebel din lume (deja este evident acest lucru.. vezi cat este de luptator ) si sa nu cumva sa mai aud ca esti trista sau pesimista ca pun bataitza pe tine!
Pentru tine sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Citat:
citat din mesajul lui mari_dom

Buna fetelor! Andra- te rog sa fii optimista, sa ai incredere si sa nu mai fii trista altfel ii transmiti starea asta si bebeului. Asa ca fii vesela draga mea.Rizi cit poti de mult. Pink-ma bucur ca totul a fost o.k. si iti doresc multa bafta la inseminare.Astept vesti bune. Aruam-ce mai faci? ai mai facut inseminare? Alexa- la tine ce urmeaza? iti trimit M.P.


Mari eu nu mai IA pt ca eu am inceput cursa pt FIV. Mai am de facut histeroscopia si in functie de asta o sa incepem tratamentul .Probabil in noiembrie sau cel tarziu decembrie o sa facem FIV-ul.
Tu mai faci IA?

PCOS trat Siofor 1000 mg ,500mg/3zi , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi

in 2011 o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

Carmen, am vazut ce ai scris la adoptii. Citesc ac. subiect de ceva vreme, am citit f multe din capitolele vechi. Ma gandesc si eu la ac. varianta. Deocamdata mai incercam prin IA pana la sf anului.
M-a impresionat enorm modul in care vb fetele de la adoptii despre copii lor si mai ales era o fata care a reusit natural dupa ce avea 2 copii adoptati. Am vazut ca nu facea nici o diferenta intre copii.
Sper sa reusiti cat mai repede sa aveti un acasa.
Te citesc din umbra

MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

carmen_ch_12 - da,m-am topit cand am vazut-o
Dar de ce incercati IAD ? Adica inseminare cu sperma de la donator anonim ? La Giulesti se face si costa numai 450 de lei
De ce nu incercati si asa ?
Cu donatori romani ?
Eu la Giulesti am facut IAD.
Si uite ca ma bucur de rezultat de 1 an si 6 luni

dankutza - eu am facut in 2009 HSG la giulesti si nu mi-au cerut nimic. Aveam insa dosarul cu toate analizele de la Bucur pe care le ai si tu.

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.
Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_ch_12 spune:

Stiu , sensibila, ca ai facut IAD, din pacate dupa 3 IA dr. Moisa mi-a zis ca singura sansa e FIV...am scris mai sus ca am mai fost la Albu(dupa ce mi-a fost respins dosarul de FIV gratuit, din cauza AMH mic).
Alexa, multumesc pt. sustinere, iti doresc si tie si celorlalte fete sa aiba puiutul mult iubit si sa nu se mai chinuie atat.
Dankuta, din pacate sotul meu nu a raspuns la tratamentul cu branca ursului si naprasnic, a fost mai rau, la el se imbunatatise ceva doar cu spermotrend, dupa vreo 2 luni, cand avea normospermie si apoi la a3a IA a fost tot rau...





MTHFR A1298C heterozigot,mutatia V34L heterozigot, gena PAI-675 heterozigot, nicio sarcina, 3 IA nereusite, sotul- OATS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Carmen la noi a fost mai rau cu speromtrend. Daca in iulie am avut 4-5mil/ml, in august a avut 1,5mil/ml. Acum speram ca branca +napraznic sa faca o diferenta in bine. Sincer, nu stiam, ca se poate inrautatii situatia dupa branca. Citesem la un moment dat de un dr homeopat foarte bun in probleme din astea. Parca il cheama Soare. Am citit pe aici, pe forum despre el.

Eva dar fara trimitere de la ginecolog, nu se poate? Ca nu cred ca se duce vreuna de placerea speculumlui. Eu nu am recomndare de la Cezara. Vreau s ama duc eu, asa, sa elimin si cauza asta.

Mergi la inceput