INSEMINARE 81

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns evaioanna spune:

Buna ziua,

Mari_dom, ti-am tirmis mesaj privat. Multa bafta la histeroscopie, te urmaresc cu interes deoarece urmeaza f curand sa o fac si eu.

Claris, multa bafta sa reuseasca inseminarea! Nu uita - e nevoie doar de unul ca sa isi faca treaba!

Dankuta, imi pare rau ca nu a fost sa fie de data asta...
Multa bafta tuturor, scuze ca am dat buzna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Asa e unul singur trebuie sa-si faca treaba,dar atunci de ce se mai cere ca pt IA sa fie minim 5 milioane spermatozoizi dupa prelucrare ?
Acel singur spermatozoid e ajutat de cateva alte milioane ca sa sparga zona pelucida a ovulului din cate stiam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evaioanna spune:

Probabil pentru sanse mai multe exista acele limite; dar oare doctora ti-ar fi facut inseminarea daca ar fi crezut cu adevarat ca nu sunt sanse? Tu roaga-te sa fie totul bine, trebuie sa crezi in minuni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_dom spune:

Adipink-multumesc frumos pt. mesaj, sa speram ca o sa fie bine. Alex 78 -l-am activat, cel putin asa sper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_dom spune:

DANKUTZA-imi pare foarte rau pt esecul tau,dar nu-i nimic mergem mai departe pina reusim. Asa suntem toate ,ne agatam de orice speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

Mari_dom, cum a fost la histeroscopie?
Cum a decurs procedura? Ai asteptat mult de cand ai ajuns la spital si pana ai facut histero? Care sunt pasii pe scurt? Ai facut cu anestezie? Cat ai dat la dr? Urmeaza sa fac si eu in curand la Giulesti si vreau sa stiu ce ma asteapta.

MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Mari-dom te asteptam cu detalii despre histeroscopie.
Alexa tu cand trebuie sa faci histeroscopia?

PCOS trat Siofor 1000 mg ,500mg/3zi , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi

in 2011 o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

Aruam, saptamana viitoare trebuie sa fac histeroscopie.
Mai am putin de asteptat. Vreau sa scap mai repede de ea.

MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_dom spune:

BUNA FETELOR! M-am intors!Ce va pot spune este ca sunt un pic dezamagita de rezultat in ideea ca luna viitoare trebuie sa repet investigatia inclusiv histerosalpingografia deoarece luna aceasta nu a fost concludenta.Nu stiu cum a fost la alte persoane dar pe mine m-a durut ceva mai mult ca la menstruatie dar asta depinde de organismul fiecareia.eu am rabdat pina la final cu precizarea ca la un moment dat imi venea sa-i dau un picior dr. noroc ca eram legata de picioare.Vorbim mai tirziu caci deabia am sosit si mor de somn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evaioanna spune:

Buna,

Mari_dom, imi pare rau ca nu a mers chiar ok. Nu am inteles ce anume a iesit neconcludent.
Alexa_78, eu tot sapt viitoare o voi face, mierc joi sau vineri cel tarziu. Multa bafta sa ai!
V-am trimis mp. Multumesc.

Mergi la inceput