INSEMINARE 81

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari_dom spune:

ARUAM-te rog frumos sa-mi zici si mie dupa cite IA ai trecut la FIV si cit te costa procedura?Oare ar fi cazul sa ma indrept si eu catre asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Claris eu am facut ultima IA cu 1,5mil de spermatozoizi. Nu am oprit IA ca imi era rusine de Cezara. AM facut soc cand am auzit cat baga pe ml. Cei 1,5mil sunt A+B. Dupa capul meu zic ca nu am sanse. Poate am de fix 1,5%. Dar ... Dumnezeu e mare! Speranta moare ultima! MA tot gandesc la fata aia care a reusit cu 50.000/ml pe natural si nu IA si imi mai dau speranta.

EU suspectez bestia de Spermotrend. Vad ca si tu zici de el. Sotul meu a luat timp de 3 luni cate o capsula pe zi, si daca in iunie a scos 4-5mil, in august s-a prezentat cu 1,5mil. Sa mai zic ca am avut un reflux, adica a iesit sperma din uter? AM sanse 0. Am pus totusi progesteron cum a zis ea si asta imi intrazie ciclul. Parca ziceau fetele pe aici ca iti intarzie cu 3 zile ciclu. SUnt in ziua 17 de la IA si astept CM ca sa marchez un nou esec.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Imi pare rau Dankutza si de situatia ta,nu prea am cuvinte sa te incurajez,pt ca nici pt mine nu am....deci pt mine mai raman 1% sanse .
Sotul meu mai luase in primavara spermotrend si i-a iesit o spermograma super buna 63 milioane pe ml,mobilitate a+b vreo 45 %,deci ce a fost acum e o diferenta enorma de nu imi vine sa cred 3 milioane pe ml,a 0% ,b 10 % -clar spermograma pt fiv cu icsi...cand imi aduc aminte ca am mai fost si la sibiu sa depun dosarul pt fiv,cu o spermograma mai proasta decat cea buna enuntata dar mult mai buna decat cea mai rea de acum de la IA ... si dr nu a fost de acord a zis sa incerca minim 3 IA
Fetelor stiti de reusite cu 1 milion spermatozoizi introdusi dupa prelucrare ?
Dankutza cine stie poate noi vom fi alea 1.5 %

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Maridom eu am trecut la FIV dupa 4 IA.Eu fac prin programul ministerului si teoretic procedura in sine nu ma costa nimic ,doar tratamentul si analizele. Tratamentul mi-a zis dr ca nu mai mult de 1000 euro iar pe analize am dat in jur de 500 de euro.
Claris ,Dankutza multa bafta nu se stie niciodata poate cand te astepti mai putin atunci se intampla minunea.

PCOS trat Siofor 1000 mg ,500mg/3zi , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi

in 2011 o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_dom spune:

Aruam-multumesc frumos de informatii.Am sa vb. cu d-na dr sa vedem ce ma sfatuieste.Iti urez multa bafta pe viitor si tinem legatura .Eu miine merg sa fac histeroscopia, iti voi povesti cind ma voi intoarce. DANUTZA SI CLARIS va doresc multa bafta si aveti incredere nu se stie niciodata ce a rezervat D-zeu pentru fiecare asa ca fruntea sus si tot inainte fetelor O rugaminte am si eu pt. cine a fost mai curind pe la Giulesti.Cit merge la dr. pt. o histero? Va rog sa-mi raspundeti caci sunt in dilema si nu vreau sa ma fac de rusine sau sa nu-si dea interesul. Va pup pe toate cele care luptam pt aceeasi cauza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

Dankutza, .........ziua 17 si nu ai facut inca test? Stai f. bine cu nervii. Mai bine fa un beta sau un test de pipilica; stiu ca mai intarzie CM de la prgesteron, dar parca nici chiar asa. Mie cel putin nu mi-a venit niciodata mai tarziu de ziua 15 dupa IA. Bafta mult#259;!

Mari_dom activeaza-ti PM

Claris, sanse de reusita sunt oricum, chiar si cu mai putini spermatozoizi. Pana la urma e suficient unul si bun, dar care sa-si faca treaba.

MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Ziua 1 CM!
Ce ma enerveaza este ca in imbecilitatea mea eu sper de la luna la luna.
Acum stau pe tusa vreo 2-3 luni pana rezolv niste probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Dankutza imi pare foarte rau ,dar capu sus, mergem mai departe.
Mari bafta multa maine la histeroscopie neaparat sa-mi spui si mie cum a fost .

PCOS trat Siofor 1000 mg ,500mg/3zi , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi

in 2011 o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Dankutza imi pare rau
Trebuie sa fie bine intr-o buna zi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missy40 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Ziua 1 CM!
Ce ma enerveaza este ca in imbecilitatea mea eu sper de la luna la luna.
Acum stau pe tusa vreo 2-3 luni pana rezolv niste probleme.



Draga mea, imi pare tare rau...Stiu cat iti doresti....
Eu am intrat intr-o zona de indiferenta, la modul ca daca mi-e scris sa mai am copii, bine, daca nu, cum o vrea Cel de Sus...
Si eu stau pe tusa luna asta si in octombrie ma operez.Nu mai iau nimic pana la operatie. Mai incerc ceva timp...Daca nu se poate, asta e! Numai daca vrea D-zeu...

Pupici si incerca sa te mai detasezi un pic.Iti spun eu-ajuta!

Mergi la inceput