Strugurasi S-O11- BV NATI ,Rallu, Hai Theea (107)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

ELLY - asa este, am lasat-o pe ultima suta de metri cu spalatul si calcatul hainutelor, dar oricum, vad ca tu ai 34 de sapt, deci tot eu sunt intarziata . da, e tare bine cu un ajutor in ale casei si cum noi nu avem parinti sa ne ajute trebuia sa gasim o solutie. Nu cred ca m-as fi descurcat singura cu toate. La noi sotul este obsedat de curatenie si ordine, dar este impotriva sa le fac eu, poate stie ca nu le-as face bine, nu stiu, dar mie imi convine hehehhehe.
CAMADY - o scumpa fetita, sa va traiasca, sa fie sanatoasa! Numai fetite frumoase se nasc aici, asa trag speranta ca o sa fie si a mea in "standarde"

mamica de Indra Stefania si Eva Alexandra ( in burtica)

36+ cu Eva Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

IN SFARSIT!!!!

TINEM PUMNII NATI!!!








mami de (30.06.2005) si 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

pe mine ma incearca lombosciatica

am spalat perdelele si le-a agatat barbata-miu, am facut curat intr-o camera si acum ma duc sa ud gradina

revin cu raspunsuri

aaa ..........A VENIT COLETUL!!!!


mami de (30.06.2005) si 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Fetelor nastere usoara celor care urmeaza sa nasca si sa va traiasca minunile celor care le-aveti deja in brate!!!

Am intrat sa va spun ca azi Rallu a adus pe lume prin cezariana pe minunea Clara de 3100 grame si apgar 10!Felicitari mami Rallu!Bine ai venit printesa Clara!

Din cand in cand este bine sa te opresti din urmarirea fericirii si sa te multumesti sa fi fericit – Guillaume Apoillnaire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

BUna seara mamici si burtici...Eu am cam dormit toata ziua, am recuperat ac ce ati scris k am ramas singurik k sotul a plecat la servici.
Spun si eu LA MULTI ANI ALEXANDRELOR SI ALEXANDRILOR sanatate si mult noroc...
Dbunny ca sa iti raspund - da sunt ingrozita de nasterea naturala mai ales k nu sunt pregatita psihic pt asa cva si dc Doamne fereste cumva nu ajung la 35 de saptamani si nu ma primeste la Medlife si ma trimite la te miri ce spital sa nasc cu un dr, care nu imi cunoaste istoricul medical nu imi prea surade ideea chiar deloc. Incerc sa nu ma gandesc si sa iau totul ca atare ,indiferent cum va fi ne descurcam noi
Intru sa vd si eu pozicile cu bebei
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

FELICITARI RALLU!!!


BINE AI VENIT BB CLARA!!! SA FII SANATOASA, MANCACIOASA SI NECOLICOASA!!!



mami de (30.06.2005) si 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Zubi, dar tu ce faci? Cand nasti? Ca vad ca esti in saptm 40
Ia sa scoatem motatele, poate il convingem pe bb sa apara







Citat:
citat din mesajul lui zubi

Mamici, abia astept sa ma plang si eu ca sunt obosita de la bebe, ca am laptic..

Zubi, mami39+ cu
minunea mea



35+ cu DPN 01.10.2011 si mamica de Iannis 2 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Felicitari, Rallu
Bine ai venit bebe Clara


35+ cu DPN 01.10.2011 si mamica de Iannis 2 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

vreo veste de la Nati?!?

gata si gradina! incerc sa scriu repede ca sa ma bag la un dus ca sunt fleasca. sper sa nu uit nimic

may ... sunt super hainutele! am rezolvat cu curierul. ms

nanna ... nici noi nu avem pe nimeni ... ma rog, in sensul de ajutor in casa/ curatenie. si cum amandoi lucram de dimineata pana seara/noaptea, uneori si we-uri... decat sa ma apuc sa dau cu aspiratorul preferam sa-mi duc copilul in parc sau ma mai joc cu ea 1 h inainte de culcare
problema este de cand ne-am mutat si nu mai vine femeia care venea in Buc
acum ma descurc cat de cat singura ca stau acasa, desi cu ditamai burtoiul obosesc repede. in plus mai am si nenorocita de lombosciatica, care cum sar putin calul si stau mai mult in picioare, cum imi da cate un ghiont in sale de ma cocoseaza.
si am 35+ dar uit mereu sa schimb semnatura

sei ... desi sunt muuuuuuuult mai relaxata din aproape toate punctele de vedere ma apuca usor panica la gandul ca voi vedea o putza cu care nu voi sti ce sa fac

kora ... sa dea DD sa nasti atunci cand ti-ai propus si sa ai un bb asa cum ti-l doresti. dar eu tocmai ca voi ocoli cu sfintenie ziua de 28 pt ca pt mine e .... mai mult decat dezastru. atunci e nascuta soacra-mea ...






mami de (30.06.2005) si 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

gata! am schimbat si semnatura


mami de (30.06.2005) si 35+

Mergi la inceput