Mamici si copii din Arges (3)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

neatza fetele!
sorana asa copii cuminti as vrea si eu. rebeca mea este taaaaaaaare razvratita, face numai ce vrea muschiul ei, iar rares cand face cate o prostie, mai rar ce-i drept fata de rebeca, face cate una mare mare te de apuca nervii instantaneu si se lasa cu dureri de cap. asta este rezultatul cand copii isi gasesc refugiul in bratele bunicilor care le pun coarne cand parintii fac pe durii cu ei. dar poate ca ne facem si noi mari intr-o zi.
astazi rebeca m-a marait pt ca nu i-a convenit cartea de colorat pe care i-am cumparat-o, tot urla ca ea vrea una cu bufnita pe ea, iar eu i-am cumparat una cu gradinita mea. pana la urma am lasat-o in masina si am dus-o fara ea. de fapt doar la raes la grupa le-a cerut cate o carte de colorat, insa daca i-am luat lui rares (si-a ales una cu dinozauri) nu am putut sa nu ii cumpar si ei.
ieri am fost iarasi la dentist, ii tot cade plomba rebecai, apoi la Mc, ca vroiau inghetata, dar si-au luat cate un meniu pana la urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Buna.
Mirela si eu as vrea copchil cuminte, dar asta este> la noi e jale ca nu mai vrea la gradi ca nu-i plac jucariile de acolo, asta pentru ca a certat-o doamna si nu mai o las sa ia nimic la ea nici macar pana la dulap. Jale mai e si la pantofi ca i s-a pus pata pe o pereche de balerini si doar pe aia ii vrea.
Maine se duc copiii la circ cu mama si cu sora mea ca le-a dat pt ei bilete gratuite la gradi.
Mai felicitari pentru ca Rebeca sta la dentist ca pe a mea nici legata nu as putea sa o duc, cat despre Mc in afara de inghetata si suc, poate cartofi prajiti ca altceva nu gusta.
Sorana multa sanatate Dianei. Pica festivalul asta de toamna exact cu ploile si racirea vremii, ca altfel poate as fi luat si eu sambata centrul la pas


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

anca asa au anuntat, ca vin ploile? cam nasol, insa este nevoie si de ploaie ca prea mult a tinut seceta (cred ca sunt deja 10 saptamani de cand nu a cazut strop de ploaie) si se duce naibii agricultura. plus ca am vazut ca tv ca si producerea energiei electrice intampina greutati de la seceta. merg cu un nivel f scazut de apa si vor fi probleme, nu vor mai putea asigura producerea si distribuirea cantitatii necesare de energie electrica daca nu va ploua curand. deci, lasa ca vina si ploile, ca nu e bai...
ai mei se bat care sa stea primul pe scaunul de la dentist. si de fiecare data cand pleaca de acolo primesc cate ceva: manusi de unica folosinta, chestii din alea de protectie pt gura, tot felul de "paie", e imposibil sa nu le dea cate ceva. si ei sunt suuuuuper incantati. si nici mirosul nu ii deranjeaza, nu li se face frica absolut deloc. nici cand le face cu freza. ii pacaleste ca "le da cu putin aer" :)))))))))))))))
daca ar fi dupa rares el ar sta sa ii plombeze toata gura, asa de mult ii place sa stea acolo. are plombate deja 2 masele, si mereu ma pune sa ma uit in gura lui, si eu ii zic "mamaaaaaaaaaaa, ce de carii ai" si el este f incantat ca asta inseamna ca mai mergem pe la stefan :))))))))))). si ieri a fost f dezamagit ca, desi s-au batut cine sa stea primul pe scaun si el a iesit castigator, lui nu i-a facut nimic, a zis dr ca nu are nici o carie grava la care sa umble. si a venit dezamagit la mine si imi zice "mami, ia uita-te tu mai bine la maselutele mele", eu ca de obicei "mamaaaaaaaaaaaa, ce de carii", la care rares imi zice "pai si el, adik dr, de ce a zis ca nu am niciuna! spune-i tu ca am!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

nici noi nu obisnuim sa mergem la Mc, cred ca este a 2-3 oara anul acesta cand mergem, si a mai fost de 3-4 ori in anii trecuti la ziua unor copii. in primul rand ca eu nu sunt de acord cu mancarea fast food, mai ales cea din comert. ca asa si pizza, snitzelele si cartofii prajiti facuti acasa tot fast food se numesc. insa hamburgerii astia de la Mc parca au gust de plastic, zici ca nici nu sunt din carne. ca atare nu vreau sa se obisnuiasca sa manance aberatii, cand ei nici gustul la ciorba de acasa nu il cunosc f bine :))))))))))). si nici nu si-au exprimat dorinta sa mearga sa manace acolo. ieri au vrut de fapt inghetata sa manance. dupa care rebeca a zis ca ei ii este foame si ca vrea sa manance, iar rares ma intreba "putem sa luam un sandwish si o jucarie?!" (el deja stie cum sa puna intrebarile astfel incat sa "prinda", ca de fapt jucaria il interesa, nu sandwishul, va dati seama). pana la urma rares a mancat tot sandwishul si 3/4 din cartofi, iar rebeca 1/2 sandvish si 3/4 cartofi. deci au mancat, nu am putut comenta, ca altfel ma si infuriam pe ei si nici ca mai pupau alta data Mc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

vine weekendul, vine weekendul!!!!! ce bine imi pare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Si mie, si mie. De abia astept sa termin ziua de azi ca va fi plina.
Mai nou al meu patron a comentat aseara ca ar trebui sa lucram si sambata, da sper sa ramana doar la stadiul asta.
Mirela felicitari picilor pt ca le place la dentist.
Week-end placut

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

weekendul meu nu se anunta f grozav! tata m-a "anuntat" ca trebuie sa mergem sambata la tara la bunici sa taiem niste gaste, rate, gaini ceva de genul... sper sa nu ne tina toata ziua pt asa ceva. si sper sa ramana piticii sambata la mama si sa ii iau dumin. nu de alta dar as avea nevoie de o dupa-masa libera sa imi incarc bateriile. de cand este plecata soacra la tara nu am avut deloc timp liber pt mine. si nici nu stiu cand se va intoarce ca se cam face o luna saptamana viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

apropo, rares ne-a surprins ieri dupa masa cand ne-a spus 1 cantecel si 3 pozezii plus 1 poezie pe engleza toate invatata in 3 saptamani de gradi. iar anul trecut abia daca invata 4 poezii in tot anul! plus ca vine acasa cu fise si teme de facut. chiar sunt multumita de evolutia lui si de noua grupa, de noile educatoare. se vede diferenta
rebeca in schimb nu prea ne povesteste mai nimic ce face pe acolo. si d-nele zic ca este f cumintica dar cam rezervata. ele zic ca este mai micuta fata de majoritatea copiilor de grupa care au in jur de 4 ani si 1/2 ani, iar ea nici 3 ani si 1/2. sper sa isi dea si ea drumul, sa se acomodeze repede. ea si in parc isi face greu prietene, nu este interesata sa se imprieteneasca si este f rezervata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Bravo Rares! Sa o ti tot asa!
Erica nu la poezii si cantece are probleme (o aud ca le spune cand se joaca, mie nu), ci la scris e jale. Vrea doar sa coloreze (ingrijit ce-i drept) si atat.
Eu in week-end mai desfac din bagaje, le mai caut loc si alte chestii similare.
Cat despre timp pntru mine...aici am o pauza compleata, ca daca termin cu serviciul trebuie sa iau fata. Mi-ar placea tare mult sa am si eu unde sa o las macar o zi si sa ma rasfat, ca sunt praf, dar cred ca mi-ar lipsi.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

neatza fetelor! vai ce weekend nasol am avut! am fost la tara si a plouat si a fost frig... si am stat pana la 19 la tara pt 4 gaste nenorocite care ne-au mancat nervii la toti pana le-am facut, si m-am intors acasa infrigurata si obosita, asa ca la 21 m-am culcat! noroc ca piticii s-au dus la mama, si am dormit cand am simtit ca nu mai rezist, desi ne propusasem ca ne uitam la un film ca tot nu erau copii, insa dupa primele 20min am bagat cornu in perna si am adormit!!! a doua zi dimin la 7.30 eram in picioare, desi m-am chinuit sa ma mai culc inapoi, asa ca m-am apucat de treburi casnice. am impaturit rufele spalate vineri, am spalat baia, vasele murdare, am facut curat in camere, sotul a scuturat covoarele si a aspirat. la pranz au venit ai mei cu piticii si am facut un gratar, iar seara au venit niste prieteni cu fetele pe la noi. iar seara... durere!! nu aveam canitele de lapte, le-a uitat mama la ea. asa ca m-am targuit cu ei sa accepte niste pahare cu pai, in final au baut un pic din ele si s-au resemnat, in schimb am incasat o portie de urlete de la rebeca de dimin pt ca a refuzat sa bea din altceva, desi ieri bause din paharul ala. am dus-o plangand la gradi si a urlat vre-o 15 min cat am stat cu ea si am incercat sa o calmez. pana la urma am dat-o in primire la educatoare si am plecat pt ca nu mai aveam ce face. am plecat transpirata de acolo de cat am tinut-o in brate si cat m-am chinuit cu ea. asta este!!! o sa imbatranim cu canitele de gat :(((((((((((((((

Mergi la inceput