Mamici si copii din Arges (3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

socrul meu este deja cu parul pus pe moate de la 8.35! rares s-a sculat marait, ca este prea multa lumina in casa si el vrea intuneric. rebeca nu stiu ce nemultumiri mai avea si ea... pana nu le-a dat laptele nu s-au potolit din urlete! sper sa reuseasca sa ii imbrace, ca erau tot in pijamale cand am sunat ultima data si sper sa ii scoata afara prin curte ca vad ca s-a facut frumos, a iesit soarele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mirela . Tata nu poate sa stea nici o ora, nici macar cu unul. Noroc ca tu scapi repede astazi.
cat despre dimineata si baia tocma ti-am spus ca nici Erica nu stie ce e aia. Mai mult pe fata de abia vrea sa se spele in general, isi da doar un pic cu mana cu apa la nas si gura, iar dintii seara dupa ce-i spala bea lapte
As veni si asa sa sti.
Drum bun si distractie placuta

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

anca, astazi este joi mai fetitza! nu este vineri ca sa plec mai repede! as fi vrut eu sa fie vineri...
tu nu m-ai inteles pe mine! ei nici macar la gura nu se spala singuri!!!! decat cand "insist" eu ragusind sa se spele ca sunt murdari/lipiciosi! si cand fac baie ii spal tot eu pt ca ei nici atunci nu se spala, stau in apa la "inmuiat"!!!
ii spal eu seara pe toate cele (dinti, fata, maini, picioare, funduletz), insa dimineatza nu incape in discutie sa fie atinsi pe undeva cu apa!!!! si ai mei beau laptele in pat, dupa ce au fost spalati pe dinti! atat ca il beau neindulcit, dar nu renunta sa il bea mai devreme decat musai cand se pun in pat de nani.
nici macar pt pishu nu se duc dimin la baie ca pierd desenele, sau ca ii dor ochii de la lumina, sau ca le este frig, sau ca nu pot sa mearga etc (tot felul de scuze tampite pe care le inventeaza la secunda). plus de asta ei sunt ff maraiti dimin cand este vorba de mersul la gradi, asa ca nici eu nu insist sa se duca la baie. daca este weekend, nu au nici o treaba, mai colaboreaza, insa daca este vorba de gradi nu fac nimic din ce trebuie si imi pun numai bete in roate sa ma scoata din sarite.
deci la noi dimineatza trecutul pe la baie se rezuma la facut pishu le olita in dormitor, in timp ce se uita la desene animate, dupa care beau lapticul de dimin, ii imbrac pt gradinita, apoi sting desenele si plecam la gradi. cam asta ar fi ritualul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mirela idem ritualul de dimineata, mai putin lapticul. Trag de ea cand o imbrac ca de un sac de cartofi!
Of...traiam cu impresia ca e vineri. Lunga si grea saptamana mai am, iar ailalata de marti control fiscal pe 3 ani. Sper sa iesim ok si as nu tina mai mult de o saptamana si sa nu-mi ceara chestii de care habar nu am.
A...si eu o spal pe Erica la baie in timp ce ea se joaca cu diverse tampenii. Pe dinti nu ma lasa as o spal ea , iar ea se spala mai mult in fata si mai mult inghite pasta. Daca e la desene indiferent ce, cand si cum...pipi la olita

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

nu cred ca ma mai duc la munte! l-au chemat pe al meu la serv. asa ca nu cred ca mai mergem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mirela asta da veste proasta. Probleme la Marius? Macar sa te bucuri, deoarece azi e vineri si ai zi scurta.
Ce palnuri aveti pentru week-end?
E ceva pe undeva prin oras?

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

da, anca. l-a chemat de serv, ca cica i-a ajuns destul cat a stat in concediu! de parca nu era dreptul lui, si de parca altii nu si-au luat concediul cand au vrut. in fine...
este sarbatoarea recoltei, a toamnei, a mustului, ceva de genul in carrefour. s-ar putea sa fie ceva organizat si in centru, nu stiu. nu am auzit nimic sa anunte la radio. dar in carrefour erau cateva standuri puse afara si inauntru cu produse specifice. tocmai ce am fost pana acolo cu colegele de serv. noi am fost de fapt la takko, au ceva reduceri si i-am luat rebecai o pereche de blugi verde militareasc la 20lei si un hanorac si 4 tricouri cu maneca lunga lui rares la 8 lei. aveau ceva reduceri si la tricouri de fetite, dar mai scumpicele la 20 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Duminicaz voiam sa ma duc si eu in carrefour.Oi mai gasi reducerile?
Cat despre concediu, ai dreptate.
si week-end placut tuturor!

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Neata fetele si poftiti la o cafea.
Ce faceti?
A...nu v-am zis de sedinta :35 lei lunar si 200 de lei pt carti/ caiete de dat pana la jumatatea lui octombrie (astia sunt pt tot anul).
Multumesc pentru pontul cu takko.I-am luat un tricou cu maneca lunga si unul cu scurta cu 8 lei fiecare, blug,i, o camasa.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

neatza!
anca cam multi bani la gradinita asta a vostra! cei 200lei mi se par prea mult pt niste rechizite, iar cei 350lei pt ce anume sunt?
cat ai dat pe blugi si camasa?
eu am facut curatenie in dulapuri in weekend, am strans rochiile, tricourile si pantalonii scurti si am coborat tricourile cu maneca lunga si hanoracele. rebeca in schimb ma zapaceste cu niste adidasi. nu vrea deloc sa poarte nimic din ce a fost a lui rares, si chiar sunt buni adidasii, nu sunt juliti sau altceva. ma imbatraneste pana alegem cu ce se incalta de fiecare data cand trebuie sa plecam undeva. mereu face scandal pe tema asta. ca sa nu mai zic ca nu vroia deloc sa mearga la gradi astazi. nu stiu ce o sa ma fac cu ea tot anul. o sa imi scoata peri albi.


Mergi la inceput