Mamici si copii din Arges (3)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

anca eu am invatat sa ma bucur de singuratatea de la birou :) chiar ma bucur cand sunt singura :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Neata fetele si o cafea fierbinte si aburinda dau
Mirela oricum eu am ramas doar cu o singura colega, iar problema e ca e multa treaba, apar tot timpul chestii urgente, iar 9-10 ore de singuratate +frecus suntt infecte.
Maine avem si noi sedinta cu parintii de la gradi, o sa se duca al meu sot ca e la 16.30.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

neatza! sa-i zici lui G sa isi pregateasca portofelul :))))))))))))
nu va povestesc ce nervi mi-a facut rebeca astazi de dimin la imbrcacat! desi am stabilit aseara impreuna hainele pt dimin asta, nu ii mai vonvenea nimic: ca strampii o mananca, ca nu vrea bluza ca ii este cald si transpira, ca nu ii place rochia etc. pana nu m-am infoiat la ea si am urlat nu s-a pototlit. apoi ca o doare burtica, ca cica am obligat-o eu sa bea lapticul si ea nu a vrut! de unde naiba', din contra! eu as vrea sa renuntam la laptic, insa ei nu se culca fara laptic in ruptul capului, iar dimin nu vor sa manance nimic decat laptic! in vacanta au baut dimin si cate 2 cani tot ca sa nu manance mancare!
raluca, sorama, maya, bilutza, danutza unde sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mirela faza cu hainele aratate si pregatite de seara si sa nu-i convina a 2-a zi ni se intampla des. La noi e jale si cu cautatul unei jucarii pt carat cu noi

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

noi am scapat deocamdata de jucarii aduse la gradi. d-nele cele noi nu accepta asa ceva.
pe mine ma uimeste un lucru! toata vara m-am chinuit cu rares sa comunic si sa colaborez pt ca nu vroia sa faca nimic, sa iasa afara din casa etc, iar rebeca era f cumintica si ascultatoare. cum ne-am reintors la gradi s-a intors roata: rares face aproape tot ce ii zici, nu comenteaza f tare nici la somn, nici la imbracat, nici la jucarii, nici la mancarea de acasa, pare sa se fi adaptat si sa fi inteles ca fiecare avem o obligatie, un job (el gradi, noi serv) fie ca ne convine fie ca nu! in schimb rebeca este in unghii la tot ce trebuie sa facem sau sa pregatim pt gradi. si anul trecut a fost la fel!!! care o fi explicatia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Explicatia e ca este mica si nu intelege, iar gradi e o constrangere care ii ingradeste poftele.
Nici la noi nu o lasa cujucarii, dar le ia de acasa si fie le baga in sac fie le strecoara in clasa. Fara ele nu pot sa o scot pe usa.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Eu pe la ora asta ce sa va spun, noapte buna sau buna dimineata?
In fine, e clar ca maine dimineata imi beau cafeaua cu voi.

Am fost s-o inscriu pe Riana la scoala 4 si mi-a spus directoarea sa revin in noiembrie ca pana atunci nu face liste..asteapta ceva sigur de la minister. Mi-a promis ca Riana va fi pe lista, si am incredere, ca am ajuns la ea printr-o prietena, care mi-a spus ca se tine de cuvant. Am fost azi si la scoala 11, unde se fac liste, ca sa vada cam cati copii vor fi...am trecut-o si pe Riana. Cand stiu sigur cate clase fac, ma suna. Anca, cum aflu ceva sigur de la 4, iti spun.

In rest, fetele sunt cam mucioase, dar nu rau, eu la munca, invat, invat si iar invat, si cand termin mai invat o tura. Am reusit sa-mi gasesc 'locul'in birou, colegii sunt ok, chiar si acea colega cu care am avut o mica neintelegere la inceput..astept sa mai treaca ceva timp, ca sa-i spun ca ce a crezut ea, nu era adevarat.

Mirela, figuri are si Riana dimineata, aproape in fiecare zi..ba ca are mainile amortite si ea nu poate sa faca nimic, ba ca-i e frig, ba ca are painea taiata nu stiu cum, ba ca e apa rece la baie, sau prea calda, ba ca nu vrea sa o pieptan, dar nici nu vrea sa plece nepieptanata, etc...Erica inca ne iarta, dar intra si ea in forta in curand, presimt. Deja, seara o spal in urlete, nu stiu ce a patit de nu-i mai place.

Sa aveti o zi usoara si linistita.


Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

neatza fetelor! eu astazi i-am lasat acasa pe pitici cu socrul meu care sper sa se descurce. rebeca tot tuseste si educatoarea de dupa-masa i-a spus sotului ieri "sa o tinem acasa, sa nu o mai aducem vre-o 2 zile ca tuseste f rau!". ea nu mai tuseste decat cand se culca daca este infundata, pt ca nu stie si nici nu vrea sa invete sa isi sufle nasul. asa ca l-am lasat si pe rares pt ca sigur nu ar fi vrut sa mearga el la gradi si rebeca sa ramana acasa. asta este, ce sa-i faci... probleme... probleme...
maine sper sa mergem la munte la busteni cu niste prieteni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Neata fetele si un de la noi.
Ralu super ca ti-ai gasit locul.
La nr. 11 sti cumva ce program de inscrieri au? Au cerut ceva. Vreau si eu pe Erica sa o inscriu tot la una din astea 2. Cat despre dimineata, bine ca macar treceti pe la baie. Eu ii dau Ericai cu apa pe fata in dormitor si trag de ea ca de un sac de cartofi sa o imbrac.
Mirela vreau si eu la munte, ma bagi si pe mine in bagaje?
Multa dsanatate Rebecai si bafta socrului ca are nevoie

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

anca nu cred ca ai vrea sa vii cu 4 adulti plus 4 copii super galagiosi in masina. sunt scara piticului: rares are 5 ani, yasmina are 4 ani, rebeca 3 ani si maya 2 ani. dintre care ai mei super vomitosi!!! este o harmalaie si o galagie si o chiraiala de nedescris! sincera sa fiu si eu as prefera ca cineva sa ii teleporteze sau sa ii aduca cu avionul la munte direct ca sa scap de chinul de 3 ore de drum cu ei pe cap. si s-ar putea sa mai vina inca o familie din buc care au o fetita de 7 ani, dar ei vi cu masina lor. deci iti dai seama ce weekend va fi!!! distractie pt copii si nervi pt noi adultii, in special pt noi mamicile. parca vad ca taticii se dau pe langa gratar cu un pahar de vin in mana si noi induram certurile si urletele piticilor.
fetelor ai mei se spala pe dinti inainte de culcare si cam atat. merg nespalati pe dinti si ochi la gradi! nici nu incape vorba sa ii duc la baie si sa ii spal cumva dimin.

Mergi la inceput