Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (175)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

iuliana..ha ha ha..mai, pai eu port numele tatalui (Paul) si al nasului (victor)..daca pe niciunul dintre ei nu il cheama alexandru..nici pe mine. capisci?:)

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)




he he..am inteles...:) Si nici unul nu a cedat . Oricum sunt frumoase numele tale....Puteau sa ti-l puna si pe al 3-lea....(sotul meu are 3 nume... )

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

Azi implinim si noi 8 ani de la nunta.

Sare - cand ii fac doar ei, uit sa-i pun.

LMA Alexandru / Alexandra!

Cristina cu Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)


Multi ani fericiti si plini de intelegere

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78

Citat:
citat din mesajul lui Victo

iuliana..ha ha ha..mai, pai eu port numele tatalui (Paul) si al nasului (victor)..daca pe niciunul dintre ei nu il cheama alexandru..nici pe mine. capisci?:)

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)




he he..am inteles...:) Si nici unul nu a cedat . Oricum sunt frumoase numele tale....Puteau sa ti-l puna si pe al 3-lea....(sotul meu are 3 nume... )

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010
hehe e voie cu 3 nume? ca aici nu e .

si mai era pe vremuri,in functie de primaria orasului,cand se ducea parintele sa puna numele copilului,daca era un nume mai modern,in functie de ce nene era acolo si cat de inchis era la minte,incepea:domleee,dar ce nume e asta??nu se poate asa ceva! ce e cu americanismul asta?pune domle nume normal,romanesc !
astfel,doar familiie bune aveau copii cu nume mai moderne,ca ei aveau trecere
la fel si cu tiganii,daca pe el vroia sa il cheme Fluture nu putea,ii punea Ion si il strigau Fluture

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

mai fetelor, eu nu ma mai opresc din mancat aici la socri am inceput de la cabana de la Ochidut

mor de somn, ca deh, copilu' nu stie de concediu, doar stomacu' se pare, e setat pe concediu, deci MANCARE, MANCARE, MANCARE!!!


am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

ASIGURARE
fetelor,stiti cum se face asigurare unui batran ca sa plece in vizita in alta tara ?ca nu se stie niciodata,doamnefereste???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Victo, La multi si fericiti ani, impreuna cu toti cei dragi ai tai!

Crissy, multi ani cu dragoste deplina si putere de a trece impreuna peste toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

aelita, pai nici aici acum nu poti pune orice nume , am citit eu in maternitate niste brosuri si zicea ca daca e un nume ciudat, sau vulgar, sau rar, sau strain, isi rezerva dreptul de a traduce numele!! adica Hannah Isabela a mea putea fi Ana Isabel a lor , noroc ca o stiu toti pe Hannah Montana

asigurare: daca-ti amintesti, pe vremea cand inca trebuiau invitatii, vouchere, bani aratati la vama si asigurare, le faceau firmele de transport in colaborare cu agenti de asigurari. in Ro cred ca poti face oriunde o asigurare de calatorie. aici e avantajos sa ceri tarjeta sanitaria europea, e gratuita, o trimit acasa in cel mult o saptamana si e valabila parca un an, noi o innoim in fiecare an, in ideea ca plecam in Ro




am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Va salut si eu in fuga, ca tot pregatesc una alta pt. concediu. AMR o zi, maine noapte plecam

La multi ani, Victo!
Casa de piatra si multi ani fericiti impreuna, Crissy!

Bumblebee ce frumos ai scris despre MI, abia asteptam postarea ta, ca pe o piesa ce intregeste puzzle-ul

Rodi, bine ca n-a fost mai rau cu incendiul, Doamne fereste!

racusoru, si eu as vrea sa fiu fina ta Ai zis ca ai o poza, vrem sa o vedem! Pup Andreiul sa se mai termine problemutele! Sa profiti de vacanta la socrii si sa te odihnesti, ca prea erai obosita, mami.

Bambo, bine ati revenit. Vrem poze!

Aelita, orice firma de asigurari face in Ro asa ceva, costa intre 30-50 de lei.




Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Ilinca, sa aveti un concediu minunat, sa va simtiti excelent!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Crissy, casa de piatra! La multi ani, in armonie, cu dragoste si sanatate!

Fetele, voi sunteti dragute, ca de obicei.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput