Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Eu folosesc pt hainutele Sarei detergentul sensitive, pt copii de la Sano. I le spala bine si miroase frumos. Nu am folosit niciodata balsam de rufe. Dar dupa varsta de 1 an ii pun la fiecare spalare ariel pt pete.
Au fost cateva dati in care i-am spalat hainutele cu Perwoll (cu asta spal pt noi), dar nu i-au produs nici o reactie alergica pe piele. Insa mie imi place detergentul sano si ador cum ii miros hainutele

Sa stii ca nu ma da pe spate H&M-ul de la noi.. Il asteptam ca pe nu stiu ce, dar nu se compara cu cele din afara...Si asta e valabil la multe alte branduri intrate si pe piata noastra (zara, C&A, etc..)
Si la copii la fel. Eu ii comandam Sarei la mothercare si Marks&Spencer direct din Anglia, pt ca la noi sunt modele limitate si unele nu foarte inspirate, dar si foarte scumpe, comparativ cu UK.

Si eu as merge la viena pt putin shopping, dar cred ca aman pt la anul.

Alina 19+ si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Citat:
citat din mesajul lui annesi

Alina si Lexi, voi spalati hainitele copilasilor cu un detergent special? sau cu cel pe care il folositi si la ale voastre? chiar am citit nu de mult un articol scris de un medic neamt care recomanda sa se foloseasca acelasi detergent pe care l-a folosit familia mereu, ca bebele e oarecum obisnuit cu el prin intermediul mamei, iar cele sensitive ar putea duce la o ultra sensibilizare a pielii copilului in loc sa o pregateasca pt un viitor "normal".


Imediat dupa nastere am folosit detergent special, Teo parca. Dupa aceea am folosit acelasi detergent ca si la noi.
Alina, la salopetele de iarna, mai ales daca sunt de firma, cam astea sunt preturile si aici, ba chiar alea de la Chicco sau s.Oliver ajung si la 70 de euro. Dar gasesti si cu 20-25 de euro pe ebay. Am un nene in lista de favoriti, are niste haine de bebe de lesini, toate noi, desigur. De exemplu, are overall de iarna pt. fetite de la Mothercare la 19,95 plus 3,9 transportul. Imi vine samooor ca am luat deja overall de iarna. Si, bineinteles ca nu mi se pare asa fain ca cel de la nenea asta.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 19+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_anto

Eu folosesc pt hainutele Sarei detergentul sensitive, pt copii de la Sano. I le spala bine si miroase frumos. Nu am folosit niciodata balsam de rufe. Dar dupa varsta de 1 an ii pun la fiecare spalare ariel pt pete.
Au fost cateva dati in care i-am spalat hainutele cu Perwoll (cu asta spal pt noi), dar nu i-au produs nici o reactie alergica pe piele. Insa mie imi place detergentul sano si ador cum ii miros hainutele
Alina 19+ si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)



Si eu tot Sano sensitive. Are un miros divin.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

buna "dimineata" fetele..acum am scapat din sedinte

eu i-am spalat rufele separat de ale noastre, si acum i le spal tot separat. i le spal cu detergent bio (sodasan sau sonnet) si cu un din asta de pete tot bio. la fel cred ca o sa i le spal si lui bb 2

mai eu nu stiu ce am...nu imi vine sa cumpar nimic...nu imi vine nus de ce ..oi avea ceva la cap?

bulinuta mamica de bulinel dragutel (19.07.2006 - 9:37) si

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Am vazut ca ati fost destul de vorbarete, ati deschis si un alt capitol, bravo
Noi ne confruntam cu o puternica senzatia de somn.
In rest mami si-a pus pe ea astazi o rochita mai decoltata pentru ca au crescut titi destul de mult dar cum de regula e obisnuita sa fie incheiata pana in gat acum se simte mai dezbracata.
Multumesc de idei, o sa iau cand o veni momentul Sano si pentru bulgarelul nostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Lexi multumesc pentru urare
La multi ani, tuturor celor ce aniverseaza onomastica!!!
In legatura cu spalatul hainutelor, si eu le spal in continuare separat pe cele ale baietelului, insa am inceput sa folosesc acelasi detergent pe care il folosesc pentru hainele noastre. Primii 2 ani am folosit un detergent lichid pentru piele sensibila. Balsam am folosit de la inceput, in cantitate moderata, insa, doar sa le dau un usor iz.
Lucruri nu am inceput sa cumpar si nici nu cred ca ma voi apuca curand. Poate in ianuarie cand incep la noi reducerile. Acum depinde si ce vom avea, deoarece de la Ale, am pastrat multe
Referitor la interfon, eu am incercat 2 modele video, scumpe, de care nu am fost multumita. Cel pe care il am acu m-a costat vreo 70 de euro, este un philips si sunt f multumita. Este doar audio, dar se aude si respiratia lui bb, fara pic de interferente. Nu cred ca voi cumpara altul

Bianca ALEXIS-ARIAN si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Citat:
citat din mesajul lui gianina1983

Buna annisia da am fost la doctor la 12 saptamani mia zis ca totul e ok iar scurgerile respective sunt normale asa ca nu necesita nici un tratament.Si intradevar au disparut asa cum au aparut acum avand doar cate o secretie albicioasa cam zilnic dar nu in cantitati mari plus acea chestie cu chilotu ud care la fel nu e zinica si e fara dureri,crampe,contractii sau alte simptome.Sper sa nu o iau razna pana ajung la control mai ales ca aici nici nu pot suna sa merg cand mi se nazare ci tre sa astept exact programarea(exclus urgenle)offffffff asta e tre sa respect sistemu

(red)20




Da, da, da... Deci e ceva absolut normal la garvidoase. Nu te ambala. Scurgerile astea pot fi si usoare pierderi de urina. Sarcina incepe sa apese pe vezica si astfel rezulta mici scapari. Le vei observa daca mergi mai mult pe jos, stai mai mult in picioare, la cumparaturi sau pur si simplu razi din tot sufletul (cu toata burta). Vei observa ca si la huta-huta femeia gravida este mult mai lubrifiata decat inainte. Atat timp cat scurgerile raman albicioase si apoase, fara schimbari de culoare, consistenta si miros, fii absolut linistita ca nu-i bai.

ANNISIA, mami de YANIS si suriorul lui (17+)


Micul Yanis creste mare

Suriorul lui Yanis

Praslea cel voinic si perele de aur (ca mere avea mama inainte de odiseea in 40 de saptamani)...

"Nu-i nimeni drac si nimeni sfânt!
Credinta-i val, iubirea vânt
Si viata fum!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Citat:
citat din mesajul lui annesi

Gianina, din cate am citit pe net, scurgerile abundente sunt normale, daca nu au culoare si miros. eu port un protej-slip. incearca si tu si schimba-l de cate ori e nevoie. asa o sa te simti mai bine si cand nu esti acasa si poti sa dai o fuga in baie, la bideu



Eu cred ca nu faci prea bine. Absorbantul zilnic retine umiditatea, nu lasa aerul sa circule si favorizeaza aparitia ciupercilor si inmultirea bacteriilor. Umezeala care apare pe slip se usuca de la sine si, hai sa fim sincere, nu e mare scofala, nu deranjeaza chiar atat de tare. Mai ales ca acum e foarte cald si e normal sa mai transpiri pe ici, pe colo.
Incearca sa porti lenjerie lejera de bumbac sau, daca tinuta ti-o permite, renunta la ea. Te vei simti mult mai relaxata. Plus, incearca sa iti iei chilotei cu un numar mai mare, care nu te incomodeaza si nu te jeneaza la burtica. Sau dintre aceia cu talie foarte joasa. Numai sa fie din bumbac, pentru ca altfel revenim la povestea cu retinerea umiditatii, ceea ce face mult rau. E ca si cum faci un dus fierbinte, se aburesc peretii, se uda pe jos, dar tii geamul inchis la baie...

ANNISIA, mami de YANIS si suriorul lui (17+)


Micul Yanis creste mare

Suriorul lui Yanis

Praslea cel voinic si perele de aur (ca mere avea mama inainte de odiseea in 40 de saptamani)...

"Nu-i nimeni drac si nimeni sfânt!
Credinta-i val, iubirea vânt
Si viata fum!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Si eu nenica am folosit Sano Sensitive, dar si balsamul de dupe. Mi se pare mie ca, daca pui balsam, persista mirosul mai mult. Oricum bebelusii au un miros divin, de iti vine sa ii manaci nu alta. Sunt ca niste briose proaspat scoase din cuptor. Mmmm, abia astept sa am iar un bibic crud in brate. Sa miroasa toata casa a proaspat, a verde, a nou, a pur...

ANNISIA, mami de YANIS si suriorul lui (17+)


Micul Yanis creste mare

Suriorul lui Yanis

Praslea cel voinic si perele de aur (ca mere avea mama inainte de odiseea in 40 de saptamani)...

"Nu-i nimeni drac si nimeni sfânt!
Credinta-i val, iubirea vânt
Si viata fum!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Fetele, am nevoie de ajutor urgent.
Am nevoie de un coafor pentru sambata seara la ora 5.30-6.00 care sa-mi faca parul frumos nu neaparat clasicul bucle cu peria. coafat de ocazie si care sa nu-mi distruga bugetul.
Am sunat la Abatte la toate sediile si nu stiu cum se face ca nu au timp decat de coafat simplu desi o tanti are liber si la 5.30 si la 6.00 deci ar fi putut sa ma ia dar trag concluzia ca mai nou politica Abatte este sa angajeze incompetente care se decurca doar cu placa sau cu peria. Ceva mai greu le depaseste si atunci zic ca nu au timp.

Am uitat sa va zic, imi trebuie in zona Piata Victoriei , Ion Mihalache, Unirii, Stefan cel mare sau prin zonele adiacente.

Mergi la inceput