Strumfi si prichindei iul-aug2011(1)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Anaemi ma bucur k nu este f grav Petru...

Fetelor cat ar trebui sa stea treaz un bb de aproape 3 saptamani?Deci Rares s-a trezit la 7 juma a papat cam juma de ora apoi pana la 9 nu a dormit,a dormit o ora la 10 a papat iar,am fost afara si a dormit pana la 13 cand a papat juma de ora,apoi a stat un pic a mai suzetit vreo 10 min si de la 2 a stat treaz pana la 3,knd a adormit destul de greu,se vedea ca ii este somn dar nu reusea sa adoarma,oricum mi se pare ca doarme cam agitat acum...

La multe lunite si ani bb de Mamutz!!!

La multi ani celor care poarta numele de Alexandru/a!!!



Mami de Razvan (09.05.2007) si Rares (12.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxiiiii spune:

Ananemi imi apre rau sa aud ca Petru a racit...bine ca nu e nevoie de antibiotice...si eu credeam ca au anticorpi de la noi ...deci nu ar trebui sa ma bazez f tare pe chestia asta...sper sa va faceti bine repede amandoi

Ramona multa bafta cu operatia!!!

D-soara mea daca la inceput facea si de 7 ori kk pe zi a ajuns acum sa faca la 2 zile...se chirceste, face parturi dar face kk o data la 2 zile si mult... Inteleg ca la alaptatul la san nu ar trebui sa ma ingrijorez dar mi se par cam radicale schimbarile astea...

In rest...face progrese...a inceput sa ganguereasca si sa zambeasca la mami cu toate ca ma mai fenteaza cu ranjitul ...cand face part sau regurgiteaza rade si deci ma mai fenteaza :) o iubeste pe suzi ca si pe titi si e ocupata toata ziua ...ii place sa o tin pe umar ca sa observe ea mai bine prin casa
E fascinant sa vad cum evolueaza in fiecare zi...sunt asa mandra de ea cand vad ca e isteata foc...are reflexe f bune si a invatat deja multe lucruri care au devenit rutina si le anticpeaza
Ma dau si eu mare cu odorul

In alta ordine de idei eu sunt in pregatiri pt nunta si botez...nu stiu insa nimic despre acele cruciulite de care vb la biserica? Sa dau marturii la biserica? Eu nu am vazut acum si am fost la multe botezuri...as vrea sa ofer si eu ceva la biserica daca asa se procedeaza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

voi cum distrati bebeii cand stau treji? mai ales cele cu 2 copii, sau mai multi

la carol stiu ca ii miroseau parturile, dimineata and intram la el in camera cam ameteam, ca facea multe. patrick doarme in living, care e mare si nu se simt.

mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxiiiii spune:

La multi ani Alexandrilor!!!!

Mady, Sara are zile in care doarme legat 2 ore...daca si pe alea...si are zile cand doarme mai mult..nu te speria!

Apropo...dat fiind faptul ca vad ca mai toate am trecut sau inca trecem prin perioade mai grele cu bebelusii propun ca fiecare din voi sa povestiti pe scurt sau detaliat ce fac frumos bebelusii vostri, cum zambesc, ce obiceiuri incep sa aiba, ce va amuza la ei etc..
Sper sa nu fiu inteleasa gresit dar tindem sa ne stresam permanent cu cat a mancat, a dormit, a facut kk, daca avem lapte sau nu etc si uitam de micile lucruri minunate pe care le fac micutii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Anaemi ma bucur k nu este f grav Petru...

Fetelor cat ar trebui sa stea treaz un bb de aproape 3 saptamani?Deci Rares s-a trezit la 7 juma a papat cam juma de ora apoi pana la 9 nu a dormit,a dormit o ora la 10 a papat iar,am fost afara si a dormit pana la 13 cand a papat juma de ora,apoi a stat un pic a mai suzetit vreo 10 min si de la 2 a stat treaz pana la 3,knd a adormit destul de greu,se vedea ca ii este somn dar nu reusea sa adoarma,oricum mi se pare ca doarme cam agitat acum...

La multe lunite si ani bb de Mamutz!!!

La multi ani celor care poarta numele de Alexandru/a!!!



Mami de Razvan (09.05.2007) si Rares (12.08.2011)


mady, nu cred ca e o regula. la mine iustin dormea dupa mese imediat, sau se agita de la burta, sau statea treaz asa cum o ora, timp in care se agita din maini, sau semi dormea si in somn gemea sau facea ca o pasare/hiena/urs...depinde de colici sau de alte prb.
eu cu iustin la 3 sapt am avut un puseu nasol de colici, noaptea era un cosmar, ziua era agitat mai toata ziua....

oricum se pare ca orice le-am face si orice le-am da, pana nu le trece lor damblageala cu colicii si burta, nu scapam cu nimic si prb trb sa avem nervii tari.

apropo, imi place f mult numele rares. era o optiune si la noi.


_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

eu am fost cu iustin la dr pt ca iar a urlat, ieri, a vomat mai tot ce a mancat, in jet..a mancat timp de 5 ore, cate 30 ml, voma, manca, urla, iar manca, iar voma, iar urla.

l-am dus la medlife la dr marcu, ne-a recomandat o cea de la receptie, ca ne am dus de disperare, pediatra mea fiind in turcia la bronzat.

in plus, iustin mai nou face caca verde si ingrozitor de urat mirositor ca si partzurile lui si se screme de burta ca apucat de streche. asta in ideea in care m am muls si am aruncat laptele (ca am zis ca e de la laptele meu) si i-am dat doar LP. si surpriza...

si dr i a luat coprocultura din pampers. asteptam rezultatele.
si mi-a zis ca are sindrom de reflux gastroesofagian, deci ne-am intors la laptele antiregurgitare, trebuie hranit vertical, tinut vertical si culcat la 45 de grade.
maine dim mergem sa i faca eco la burtica.
si sambata iar la control cu el.
diseara ne vin rezultatele la copro.
febra nu are, nu pot sa mi explic de ce face caca in halul asta. pana acum facea un caca galben (de la LP) si cand era pe mixt LP si LM, facea galebn cu grunji verzui, uneori, sa mi fie scuzate detaliile.
si nu mirosea deloc.
acum face verde si ti vine sa vomiti langa el. o fi avand vreo bacterie ceva?

suntem chiauni de cap, robotizati, nu stiu sincer cum se duce la lucru sotul, mi-e mila de el. dar si mai mila mi-e de iustin care urla cuprins de crampe de zile in sir si pana acum pediatra mea tot imi zicea ca s eu agitata si ia starea mea. starea mea my ass.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Bine v am gasit in casuta noua

Sa de a Dumnezeu sa avem parte de 365 zile minunate

Si buburuza mea face caca urat mirositoar dar asta de pe la vreo luna si nu mi am imaginat ca ar fi ceva rau..acum k am vazut ca voi va ingrijorati a aparut si la mine teama

Si noi avem o doc de fam ..ca si cum nu am avea ..cand am mers la o lunita ea nici macar nu sa deranjat sa vina statea de vorba cu cineva si numa ce la cantarit asistenta si la masurat atat

Suntem in cautare de un pediatru bun speram sa gasim ca nu mi place sa umblu de la doctor la doctor

Laura multa sanatate lui Dani si Alexte asteptam cu vesti bune

Intrebare: O sa mi revina sanii la forma lor initiala????Sincera sa fiu m am saturat nu mi vine nici o rochie din cauza lor si ma sperii la gandul k o sa mi ramana asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Betyy Oauuuu ce tort
Cum reusesti sa faci asemenea decoratiunitare mi ar placea si mie sa fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Mady nu este o regula pt cat trebuie sa doarma bebeii. Fiecare are ritmul lui

Mie una mi se pare rezonabil programul lui Rares. Petru avea perioade cand statea treaz si cate 2 ore, dormea o ora, apoi alte 2 ore treaz. Ideea este ca la un moment dat o sa-si faca un program.

Ramona imi pare rau ca si Iustin este bolnvior !

Offf, ca tare rau mai este cand sunt bolnaviori!

Laura cum mai sunt copiii??

SdCristina cand bebe este treaz, sta mai mult in brate. Vorbim cu el , eu si copiii , astia mici ii ganguresc si el le intoarce ganguritul, rade la ei , cantam sau iesim pe afara.

Dar in generelal, F si A se joaca ei singurei, se mai uita la desene si-mi revine mie in totalitate "distrarea" lui bebe.

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Ruxi imi place propunerea ta !

O sa revin.....

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput