Strumfi si prichindei iul-aug2011(1)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Ramo am citit undeva ca scaunul verde este din cauza colicilor, sa speram ca asta e cauza si in cazul lui Iustin.


Anaemi m-am uitat la pozici, ai niste copii atat de frumosi, sa va traiasca si sa fie sanatosi si voiosi cum sunt acum


Sdcristian
cand Eduard este bine dispus avem o gramada de "jocuri". Pe langa faptul ca vorbesc cu el apelam si la esarfa pentru cucu-bau, am cateva jucarii care se pun pe mana si fac teatru de papusi , baloane de sapun pe care le urmareste, zdranganitoare, si ce-mi mai vine prin minte, depinde si cat de odihnita sunt si eu.



mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

ieri si azi bb a fost agitat,ma gandeam la ce am papat,si ma tot gandesc la ciorbita care era acrita cu lamaie...o fi de la asta???

Mami de Razvan (09.05.2007) si Rares (12.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

ieri si azi bb a fost agitat,ma gandeam la ce am papat,si ma tot gandesc la ciorbita care era acrita cu lamaie...o fi de la asta???

Mami de Razvan (09.05.2007) si Rares (12.08.2011)


mady, sincer, eu orice am mancat si orice dieta am tinut, cand alaptam (si chiar si acum cand e strict pe LP), tot se agita si ma capiaza de cap. or fi colici si zau ca nu ai ce face!

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Am fost si noi la doctor, a luat 1.400kg si a crescut 3 cm, ca voinicii din povesti. Mi-a zis sa-i dau un medicament cu lactobacili pentru colici, sa vedem ce efect o avea. Nu plange, probabil si pentru ca-l iau in brate la primul mieunat, dar se vaita in somn si agita piciorusele

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

WOW!! Acum am vazut ca s a incheiat odiseea noastra si am inceput o alta etapa din viata noastra. Sa fie presarata cu multe bucurii si fericiri.

la toate fetele. A mea fetita are colici si doamne ce se mai screme si plange cand sa dea un partz, doamne!!! Ma doare sufletul si sincer nu am timp deloc sa intru pe site. Imi este dor cumplit de voi toate si de tot, dar a mea domnisoara a inceput sa ma tina treaza toata ziua!! Efectiv doarme doar 3 ore pe zi, apoi seara adoarme pe la 10, se trezeste la 3 dimineata si apoi uneori la 5, uneori la 6. Apoi poate doarme pana la 7, dupa aia trezirea si adorme pana pe la 9. Dupa aia toata ziua e treaza si plange pana pe la 3 cand adorme pana pe la 6 si apoi ma tine treaza pana la 10 seara cand in final adorme. Ii dau Infacol sa o mai potolesc, dar incerc sa i dau doar sera de 2-3 max, caci are vreo 2 E uri.

In fine, eu m am trezit cu hemoroizi, cand fac treaba mare, curge sange si azi am vazut niste spotting pe chilotei. Ar fi cam devreme sa mi vina ciclul, nu? Nici 6 saptamani nu am. In fine, ma duc sa vb cu doctorul joi.

Plange bubulina. Dar incerc sa mai stau pe aici. Pupici si mi e tare dor de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

salutare si de la noi.
eu nu ii mau nimik la Filip pt colici si zau ca am alt copil. mult mai zambaret si mai relaxat. nu mai urla cu orele,iar daca il tin in brate cand incep durerile de burta in 5 min e ca nou.
mananc aproape orice pt ca de 5 zile nu a mai urlat de colici si de dureri. acum pu totul pe seama medIcamentelor care il agitau de numa.


in schimb, eu am un pic de probleme. Pulsul meu e tot ridicat, 99, ekg-ul mi-a iesit ok, deci am fost trimisa la cardio, unde mi-au pus Halter pe 24h. astept pe vineri rezultatele, sper sa nu fie nimil grav


noi in timpul de nesomn: il pun in balansoar sau in bouncer, il patut cu diferite jucarii atarnate deasupra capului lui. vorbim mult cu el si ne raspunde prin zambete. nu prea gangureste...mult mai putin in comp cu Ana care de mica era o gura ce nu se mai oprea:




Filip e muuuult mai linistit!


Multumesc de complimentele asupra tortului

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Lisssa, Ana e o dulce si o repet tot timpul!! Draga mea, te rog (va rog) spuneti mi si mie cand incep sa zambeasca? Va rog!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

miha, cam pe la 6 saptamani

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Natalia a inceput de cateva zile sa zambeasca cand ne aude vocile si cand sta la titi.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

ATENTIE ATENTIE!!!

Eu am decis ca nu mai pot!!! M am uitat pe net si am gasit bilete foarte ieftine in noiembrie in romania. Va rog sa mi spuneti si mie fetele, mai organizati intalniri ca cea a burtoaselor? Eu am gasit bilet pana pe baneasa si ma gandeam ca pana plec spre iasi, suceava unde e familia, ma gandeam ca poate ne vedem in bucuresti.

A mea fetita tocmai a adormit leganata in carut cu cantecel de cleopatra statan.

Mergi la inceput