Strumfi si prichindei iul-aug2011(1)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Acum am citit stafeta Ilida ai reusit sa prinzi in versurile astea toate trairile ce le-am avut de-a lungul acestor 9 luni minunate si pentru asta iti multumim .


Roxi sa-ti traiasca micuta crestina !


Roberta tinem pumnii sa fie negative rezultatele si doresc multa sanatate si putere mamicilor ai caror puiuti au fost gasiti pozitiv.


Mihahegarthy intr-adevar maine facem trei lunite , nici nu stiu cand a zburat timpul, din pacate mai avem inca crize de colici, e adevarat ca doar sporadic atunci cand nu-i administrez infacol dar speram sa scapam in curand.
Papam doar san Miha, nu a papat niciodata LP desi de multe ori am pregatit sticluta convinsa fiind ca nu mai am laptic, insa el a refuzat categoric bibe. Acum nu mai sunt asa stresata, bineinteles ca-mi doresc sa alaptez cat mai mult dar sunt fericita ca totusi am putut s-o fac pana la 3 luni, de aici incolo cum vrea Doamne Doamne .

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Neata eu inca dorm pe mine ...chiar daca sotul s-a trezit pana la 5 sa ii dea de papa si eu am dormit ca purcica de la ora 22, pana acum a fost un concert in casa de imi vine sa ma arunc pe geam episoade de dormit 5 min plans 20, asta facem de 5 ore. acum a adormit , sa vedem pentru cat timp.
Mady dar ce noapte ai avut si tu
Pufi
Lisssa multumim de stafeta predata
as vrea sa iesim umpic afara dar sunt chiauna , mi-am facut o cafea poate imi revin si o scot pe domnisoara la aer .


de buburuza Ruxandra Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Felicitari, Ilida pentru stafeta! foarte emotionanta poezie
Roberta, ai ceva vesti? Sper ca totul va fi bine

Voi ce metoda de contraceptie veti aborda de acum incolo? Eu as vrea sa iau anticonceptionale o perioada si apoi sa-mi pun sterilet. Dar asa mi-e frica de steriletul asta...

Puiul doarme, am inceput de ieri sa-i dau picaturile alea cu lactobacili, parca nu l-a mai durut burtica asa de tare de dimineata, la noi dimineata e mai problematica

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Aoleu, nu mai vorbiti de cafea, m-as scalda in cafea:(

Babyblue, bine ca ati gasit problema si asa va fi si Iustin bine. Eu cred ca si F al meu are ceva reflux, sigur ii vine inapoi, ca are momente, si in somn, cand da sa vomite si se stramba. Deocamdata n-a vomitat deloc, doar ceva regurgitari minore, sor-sa varsa in jet

Burtocika, si eu sunt de aceeasi parere, socializare dupa 2.5-3 ani, pana atunci copilul are nevoie mai mult de familie. Fii-mea n-a fost deloc la gradi si este foarte sociabila si (prea) vorbareata. As fi vrut sa o dau asta-primavara, dar dr meu a zis ca mai bine nu, tinand cont ca eu gravi fiind nu am imunitate la rubeola, acum ar vrea si ea, din toamna, dar nu vreau sa care toti virusii p-acasa, desi... are o ceata de copii cu care se joaca zilnic si ar putea lua si de la ei. Dar cateodata nu exista solutie, banii sunt putini si mama trebuie sa plece cat mai devreme la munca. Societatea asta e cam stramba

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

La multi ani, Maribell!
Krissy, voi sunteti bine? Nici pe FB nu v-am mai vazut...

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

buna fetelor.

al meu nu mai face caca verde. in sf, e din nou galben si nemirositor.

azi am fost la medlife la eco la stamate si s-a confirmat ca are reflux gastroesofagian, chiar se vedea pe monitor cum se plimba laptele din stomacel in esofag. e destul de mare refluxul.

incepem cu urmatorele masuri: lapte antiregurgitare, biberoane antiregurgitare (nu stiu de care, nu am gasit nimic pe net, m-ati ajuta cu sfaturi), va manca la verticala, va dormi la 45 de grade.

dc nu se remite in timp, il trece pe medicatie antiacida si alte cele. are risc sa faca esofagita si in timp stricturi esofagiene sau bronsiolita, pt ca aspira in plaman, el vomitand si pe gura si pe nas.







_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
[/red]




Ramo astazi merg si eu la doctor pentru aceeasi problema . Alexia da afara in continuu,oriunde plecam trebuie sa am la mine 3-4 randuri de haine de schimb. Eu am mai fost la doctorii cu problema asta dar mi-au spus ca este normal si atat timp cat ia in greutate sa nu ma ingrijorez dar mie imi sta pe creier problema asta.Stiu ca toti bebelusii dau afara dupa ce mananca dar nu asa de mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Puffi,ai schimbat doctorul? Eu ti-l l-as recomanda pe al meu,este un doctor foaret,foarte bun,este dragut cu copii, este pediatru si daca stai in Racadau nu este nici prea departe,din cate stiu eu nu prea are locuri dar poti macar sa incerci. daca te intereseaza trimite PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

si-a revenit brusc afara !! a dormit de la 10.30 la 12.30 a papat si de atunci pana acum doarme .
Roxybarbu cam scumpa si tu la "vedere" . Pupici celei mici

de buburuza Ruxandra Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Inca nu stiu nimic , stau ca pe ace . AU SPUS CA MA SUNA IN 48 DE ORE DE IERI..... ESTEPT CU TELEFONUL IN BUZUNAR.....
SUNT 57 DE COPII POZITIVI PANA ACUM DIN 1200..... OFFF SARACUTII.....

Mami fericita de bebe Gabriel ( 14.07. 2011)

Binecuvinteaza Doamne copilasii nostri !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Of, colicii astia! Iar avem o zi grea azi. Nu stiu ce sa-i mai dau si fac ca sa nu-l mai doara

Miha mi-am revenit cu laptele si acum am foarte mult, incat uneori curge ca la robinet. De 2 zile au inceput sa mi se intareasca si simt galme la palpare, ma si dor uneori, dar de lene inca nu am bagat pompa in functiune.

Alexia am reusit sa devin imuna la tot ceea ce face sau spune soacra mea pt ca ii faceam rau lui Alex.

Adra mie joia trecuta cand am fost la controlul de 6 saptamani mi-a spus ca nu am voie sa iau anticonceptionale pana la 6 luni si sa folosim doar prezervative.

Ma duc sa dorm si eu putin langa Alex ca in sfarsit a adormit

Mergi la inceput