Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (44)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

salutare fetele,

azi dau de baut, caci ma inscriu la "alexandra"

noi suntem un pic mai bine cu mucosii, sper ca in vreo 2 zile sa scapam de tot, aseara cand am aspirat-o nu mai avea decat intr-o nara si mai putin

strumph - cate ai patimit cu pisicile felicitari pentru dintisorii piscoatei

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!

cafeluta? laptic? ceai ? care si cum vreti sa va serviti

eu incerc sa fac ochi desi sunt treaza de la 7 si deja mi-am baut cafeluta, dar parca as mai baga una ca mi-s cam chiauna

piscoata mea se tot chinuie pe burta sa inainteze si da din coate si se frustreaza ca nu prea poate si incepe a marai, sa vedem cand incepe a urla deocamdata nu urla de dinti, sa speram ca nu o apuca iar ca sambata

azi am zi de curatenie deci tre sa ma bag in priza sa fac una alta si sa ies sa imi caut croitor mai dupa pranz sa vedem unde gasesc sa imi modific rochia, daca nu o las si o fac acasa la mama , o sa o sun sa ii spun sa vorbeasca cu croitoreasa ei care ma stie si pe mine de mica si poate i-o fi si ei mila de mine si mi-o face de pe o zi pe alta dar macar sa ii spun mamei sa o puna in tema

deci cum spuneam, ma duc sa ma apuc de strans prin casa si sa pun la spalat si o alta tura la uscat care deja sunt spalate ...va las link la pozici "din padurea cu alune"

revin intr-o pauza de curatenie si mai scriu una alta ca sunt in urma

va pup, o zi buna



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza este asa dulce piscoata mica tot mai dragalasa se face si frumoasa se vede ca socrii sunt topiti dupa ea, numai in brate o tin
spor la treburi.

fetelor, voi cand ziceti 'cupe' la cereale la ce va referiti? la lingurite sau ce? ca am vazut ca cerealele nu au nici o cupa sau lingurita , nimic.
voi ce cereale ati luat? eu am luat Nesle-Orez cu 3 fructe si Milupa Bio 3 cereale - Orez, porumb si tapioca.
acum ii dau Nesle si apoi o sa incep si Milupa.

azi i-am dat fructele cu o lingurita de cereale si a mancat 80 gr nu 100 ca pana acum. asta pentru ca la 9 a supt. dar deja maraia, aproape ca plangea de somn asa ca i-am facut repede fructele, i-am dat si apoi a si supt, normal, si acum a adormit.



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

operatiune branza succesc total
far fructe, evident
imi da cu ppiciorul peste mana scriu aiurea


mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

strumphitza este asa dulce piscoata mica tot mai dragalasa se face si frumoasa se vede ca socrii sunt topiti dupa ea, numai in brate o tin
spor la treburi.

fetelor, voi cand ziceti 'cupe' la cereale la ce va referiti? la lingurite sau ce? ca am vazut ca cerealele nu au nici o cupa sau lingurita , nimic.
voi ce cereale ati luat? eu am luat Nesle-Orez cu 3 fructe si Milupa Bio 3 cereale - Orez, porumb si tapioca.
acum ii dau Nesle si apoi o sa incep si Milupa.

azi i-am dat fructele cu o lingurita de cereale si a mancat 80 gr nu 100 ca pana acum. asta pentru ca la 9 a supt. dar deja maraia, aproape ca plangea de somn asa ca i-am facut repede fructele, i-am dat si apoi a si supt, normal, si acum a adormit.



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



aceeasi cupa care e in cutia cu lapte formula
, n-ai de unde sa sti

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy noi avem cereale nestle, milupa si topfer cu si fara lapte
lucas a papat 190 gr azi dimi de para+mar+pepene+cereale.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

dorina superbe pozele!!! superbe peisajele!! dar cea mai minunata e piscotica!!!!

bravo dodo pt papatul branzicei!!!

somleac ramane ghiorocul pt duminica!!!! ti-am trimis un PM . vb la tel pe sambata dupa masa. de abia astept sa ne vedem cu copilasii...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

m-a apucat patriotismul:
stiti ce am invatat eu de la oamenii astia printre care stau ca tb sa-ti iubesti poporul tau ca pe copilul tau, cu bune si cu rele dar sa-l lauzi la toata lumea si sa fii mandru de realizarile lui...exact ca de ale copiilor( si copii mai fac boacane si nimeni nu-i perfect)si sa te simti mandru de tine ca esti roman sa nu-ti mai faci griji de ce zic unii si alti de poporul tau si tara ta si sa ai grija sa le prezinti exact ca un taram cu zane si feti frumosi...ideea mi-a venit in timp ce spalam vasele si ma gandeam la o prietena draga cu care vb pe mess si isi facea griji de ce or sa zica neamurile lui barbata-su cand vin in ro pt prima data..(sa le para rau ca n-au venit pana acum !)
eu am cunoscut destui straini care fussera in ro pt prima data si erau incantati de oameni si mancare si ospitalitate si locuri de viss)...gata
sorry pt off topic dar tb sa o scriu....

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed ai facut tu branzica? a iesit buna?

bb_yasmi tu pui cu lingurita cerealele, nu? sau cu aia de lapte praf? ca am si eu cupa din aia. pot pune cu ea.
a papat ceva Luca, 190. Anastasia papa cam 100gr, a papat de 2 ori si 120gr. azi era cam satula, a papat doar 80gr si restul eu

la pranz ce supica ii mai faci? ce ai mai pus in ea? zi-mi cum o faci poate tu o faci altfel, mai buna de o mananca asa bine Anastasia se cam stramba la ea dar papa pana la urma ca o pacalesc eu.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy pun si cu lingurita si cu cupa. depinde in ce pun. supica eu nu ii fac decat supica-crema (piure de legume). azi la pranz are cartof dulce+pastarnac+patrunjel+telina si cu galbenus.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput