Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (44)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, da i-a placut branzica si n-am scurs-o am facut cum au zis fetele...si i-a placuuut
Andra nu vrea fructe, supica i-am facut morcov,telina, ceapa ca pt noi... fara sare, si i-a placut ... si piure i-a placut...e ca sora-sa vrea legume si nu fructe....
chiar yasmy, ia prezinta tu reteta de supica, fructe si altele... sa pape si bbei nostrii ca Lucutza

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

aaa roxy mai schimba si tu gustul daca vezi ca nu ii place. poti pune in pireut: putin ulei de masline sau unt sau avocado sau laptic sau o lingurita de iaurt sau putina lamaie sau cereale (fara fructe!!)


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia eu de obicei ii fac cu ce am prin casa (legume, fructe) in diverse combinatii (in fiecare zi altceva!).


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

strumph - frumoase pozicile si mica strumphitza e tare dulceee

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumphitzo, piscotzel e o mandrete de fata... mie imi place cel mai mult poza la pian

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Buna ziua si de la noi!

Am pilaful la cuptor si in curs de”desfasurare” o crema de zahar ars...deci, sunt pe fuga dar, nu puteam sa nu intru sa trag un ochi la ce s-a mai intamplat.
Lavinia, felicitari pt un alt dintisor si pt cantitatea de papica mancata de tizul mic.
Roxy,eu folosesc lingurita din cutia de lapte praf...aceea se numeste cupa. In lingurita normala daca nu ma insel intra o cantitate ceva mai mare...deci, sa fii atenta!
Simonelu, multumim de complimente!
Ioanna,cum mai stati cu mucisorii?
Catank, stiu ca sunteti plecati dar, am uitat unde...cand va intoarceti? Ioana scumpa ce mai face?
Madutz,astazi ce mai ai de rezolvat?
Strumpitz,sunteti minunati! Ai o familie foarte frumoasa...Piscotica este superbbbbbbaaa si seamana parca tot mai mult cu daddy.Felicitari pt noile achizitii....respectiv dintisorii.
Delia, superrr ca a papat bine branzica, felicitari!
Fug sa caramelizez vasul si sa pregatesc restul ca apere tati in 20 min!
Pe mai tr!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05


Pisuc, eu zic sa nu-ti faci probleme cu dormitul pe burtica. Dari doarme pe burta din prima zi. Cand am spus aici toate fetele au sarit pe mine cu link-uri cu studii despre cat de periculoasa e pozitia asta (eu totusi astept un studiu facut in Romania).


Mami fericita deDaria (8.04.2011)



Am sarit cu link-uri pt ca este chiar periculoasa pozitia, iar studii facute in Romania poti sa stepti mult si bine...oricum ce legatura are tara ?...
Ai citit din ele?
Pisuc ca nu mai tb sa-si faca griji pt ca Petru e deja baiat mare, dar la nou-nascuti e periculoasa pozitia.

Bineinteles ca fiecare face cum vrea, dar te rog sa nu sfatuiesti pe viitor vre-o mamica sa culce bebelusul pe burta, numai pt ca pozitia asta a fost buna pt Daria.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmisi eu tot supica-crema ii fac. numai 2 zile i-am dat zeama. si ii pui ulei la sfarsit? sare, altceva?

gata, am citit ca ii pui ulei, unt...o sa incerc si eu sa schimb gustul putin.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s


madutza tu ii dai seara cerealele cu biberonul sau i le pui si i le dai cu lingurita?






cerealele seara le pun in biberonul cu lapte.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mada, dar nu spuneai ca ii dai dupa 7 luni iaurtul?? ii place?? lui L ii place ffff mult, asa simplu. si eu ii dau tot napolact (cred!) iaurt numa' bun se numeste. el papa un iaurt intreg de 200 nu e cam mult?? aseara ii cam venea inapoi... eu mai aman putin ficatelul si introduc pestele alb, mi se pare mult mai usor.
_
mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



asa ziceam dar am incercat si i-a placut f mult si l-a mancat f bine. Nesperat de bine. Cata papa putin mai putin de un iaurt..ramane cam o lingura.

cu pestele tb citit de ce se da asa tarziu..tb sa existe o explicatie. Vad ca tu ai introdus si galbenul de ou mai devreme. A fost ok pt Lucas, nu?


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput