Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (44)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

buna seara dragelor

eu nu mai apuc deloc sa intru ca nu mai razbesc cu timpul..abia ma imaptrt intre joaca, parc, mancare, spalat, calcat..si de fa[pt greul e pt ca vlad nu mai doarme deloc la pranz, deci nu mai am nici o pauza cat e ziua de lunga iar andra nu mai face nici un somn cum trebuie, numa cate o jumatate de ora cand efectiv nu mai poate, e terminata..si sunt vreo astfel de 3 reprize pe zi..dar cu plansete, treziri..vlad nu ma lasa sa o legan si sa o linistesc ca sa o readorm, zice el ca andra nu doarme, s-a trezit sa se joace si tot asa inainte..sper sa fie dintii de vina si sa revina la vermuri mai bune ca nu mai rezist..
raceala mi-a trecut, sunt bine dar cam epuizata



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

v-am citit dar nu prea am retinut multe..

happi, multa sanatate mariei tu o mai alaptezi ? poate are totusi ceva anticorpi de la tine si face o forma mai usoara..si cu asta o si bifezi si a scapat pe toata viata..

legat de pete, va dau si eu un pont care l-am citit si eu la o mamica si am zis hai as incerc sa vedem..pana acum foloseam ariel profesional ,acele solutii de la dr ..beckman sau nu stiu cum, parca ailed zicea de ele, vanish , etc..si totusi ieseau f greu desi le lasam si o zi intreaga cu solutie..si frecam ei bine, am incercat ce spunea mamica respectiva, vanish white, adica pt albe..dar am pus de toaet felurile si colorate si murdare dsi nu una ci tot ce aveam patat intr-un lighean cu solutie si apa calda..am zis ce-o fi o fi..si au iesit toate surprinzator de bine, sunt intacte si cu petele scoase..
acum depinde de voi daca va riscati sau nu, eu am riscat si a fost un succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

asa, am revenit sa va mai zicem de noi

vlad tot cu iubita, ma bucur ca o sa mearga la aceeasi gradinita si poate poate ne va ajuta sa fie un succes..azi a stat la ea o ora fara mine
ieri la noi in casa imi spune " vezi ca vladu si mia merg sus, mama ramane jos nu vine.." i-am lasat si m-am dus tiptil sa vad ce fac..erau bagati de tot sub pilota in patul nostru ii intreb ce fac, si amandoi de sub plapuma "cucu bau"..sunt asa inocenti si puri..imi venea sa-i mananc..

vlad mai nou ma cearta ca nimic nu stiu bine..toata ziua ma intreaba una alta si nimic nu-i bine din ce-i zic.., mama ce-i asta ? si in functie de inspiratie ii raspund..dar sigur sigur nu e bine..
de ex imi arata un cerc, mama ce-i asta ? eu un cerc..el nu, e un "O" si asa o tine toata ziua pana ajunge sa ma enerveze ..
mama unde-i meme ? (adica bunica ) eu acasa la ea..el nu , e la servici unde-i tataie dan ? eu de data asta la servici..el nu, e la meme acasa..


gata, v-am pupat si noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

asa, am revenit sa va mai zicem de noi

vlad tot cu iubita, ma bucur ca o sa mearga la aceeasi gradinita si poate poate ne va ajuta sa fie un succes..azi a stat la ea o ora fara mine
ieri la noi in casa imi spune " vezi ca vladu si mia merg sus, mama ramane jos nu vine.." i-am lasat si m-am dus tiptil sa vad ce fac..erau bagati de tot sub pilota in patul nostru ii intreb ce fac, si amandoi de sub plapuma "cucu bau"..sunt asa inocenti si puri..imi venea sa-i mananc..

vlad mai nou ma cearta ca nimic nu stiu bine..toata ziua ma intreaba una alta si nimic nu-i bine din ce-i zic.., mama ce-i asta ? si in functie de inspiratie ii raspund..dar sigur sigur nu e bine..
de ex imi arata un cerc, mama ce-i asta ? eu un cerc..el nu, e un "O" si asa o tine toata ziua pana ajunge sa ma enerveze ..
mama unde-i meme ? (adica bunica ) eu acasa la ea..el nu , e la servici unde-i tataie dan ? eu de data asta la servici..el nu, e la meme acasa..


gata, v-am pupat si noapte buna

mami de 2 prichindei
Wowww cata rabdare ai...felicitari!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Buna seara!

Am vorbit cu Yoni in seara asta ! S-au intors din tara de cateva zile dar, nu a putut sa intre pe forum din lipsa de timp. Botezul a iesit foarte frumos iar superba Sara a fost tare cumintica. Inca nu are poze dar a zis ca le asteapta si apoi ne arata si noua. Sara este o dulcica si a zis ca a fost atat de rasfatata de toti cei de acasa incat acum cere mai des in brate...Acum se confrunta cu ,cresterea dintisorilor...are deja 1-2 si altii pe drum,eeee fetita mare,acus face 6 luni pe 13 sept. Am vb mai multe dar, asta era esentialul de transmis! Va pupa pe toate si va saluta si a zis ca imediat cum gaseste ”o portita” intra la o barfa mica!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Lavinia, ce ai facut astazi de ai lipsit de la apel?

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

neata fetele

am intrat si eu sa vad ce faceti
va poftesc la o buna-buna

happy - imi pare tare rau pentru bubite,poate face doar o forma usoara si scapati repede.azi cum sunteti?

ally - felicitari pt progresele facute de edutu

ailed - pup si ai grija de tine

lalely - felicitari pentru bilantul de 4 luni si jumatate si spor la diversificare

strumph - gata shoppingul?ai gasit lucruri frumoase?



mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

la multi ani pentru sarbatoritii zilei



Alexandru de Alina.nMiriam de Felicitas,Alexandru de Ina.click, Sofia de MsBB, David Alexandru de gimihaela, Ioana de catank, Simone de cris85



sa fiti sanatosi fluturasi, sa cresteti mari si papaciosi!

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

'neata !

fac cap nou

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

cap nou

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput