Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (44)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Roxy, noi suntem fani carne de pui, asa ca avem in permanenta in frigider caserola fie cu piept fie cu pulpite de la CocoRico, sunt fara aditivi, e-uri si alte alea, iau carnea din Kaufland.
Prefer sa fierb atunci carnea, fara sa o mai congelez.
Intotdeauna o fierb separat de legume, ptr ca ea are toxine si trebuie sa iasa toxinele.
Cat despre pungile de la Lansinoh, vezi ca sunt de unica folosinta, adica nu se sterilizeaza, nici nu ai avea cum. Ca este un simplu plastic. Le-ai decongelat, e arunca.
Pupici frumoasei.


Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

De azi a erupt varicela si la Maria. Imi vine sa ma duc in lume. Si tocmai cand seperam ca a scapat.


Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Happy, uffff, multa sanatate Mariei!
Roxy draga, noi nu am inceput diversificarea, vineri facem 5 luni si as vrea sa incep la 6 luni, adica pe 2 octombrie, fiindca oricum mai mergem la Sinaia la final de septembrie si e mai simplu cred doar cu lapticul mamei. Tu la cat ai inceput exact? Pare ca mergi repede!
Strumphi, bravo pentru croitoreasa, ai mai bifat ceva pe lista
Madutza, asa zicem si noi, si azi a primit de la o prietena o bluza super simpatica pe care scrie 50% Mum + 50 %Dad = Me! Cam asa e

Azi s-a intors prima data constient de pe burta pe spate , de cateva zile dadea din fundic in acest scop dar nu-i iesea, azi am ramas si eu si el masca - asa rapid a reusit!

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Irinuca, sa stii ca 100 g/sapt la varsta asta e perfect, nu necesita diversificare (nici macar cereale)... Evident, tu poti alege sa mergi pe linia asta recomandata de pediatru, dar important e ca Daria e bine.

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

pisuc felicitari pentru reusita lui petru e asa emotionant cand le iese cate o "schema" noua eu una am impietrit cand s a intors luca prima oara de pe burtica pe spate, sunt momente minunate voi ce program de parc mai aveti?

happy imi pare nespus de rau ca a luat si maria varicela sper din suflet ca ambii copii sa se faca bine cat mai repede si sa treceti de momentul asta fara prea mari batai de cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna, fetele!

Happy, imi pare rau pt Maria, sper sa ii treaca usor!

Raluca, greu cu cresa, cred ca ai dreptate, cu bona ar fi mai bine. Poate iti recomanda vreun cunoscut pe cineva. Poate gasesti chiar vreo prietena, sau mama vreunei prietene...

Strumphy, ma bucur ca ai scapat de stresul cu rochia

Delia, deci tu ii dai la pranz si supa si piure? Supa facuta la blender ca o smantana si apoi piureul de legume mai gros? Amandoua la aceeasi masa?

Simona, Cami, multam pt raspunsul legat de statul in curte. Roxy,asa vreau si eu, sa-l obisnuiesc in curte, mi-e sa nu se plictiseasca de acelasi peisaj
Simona, ce-mi place cum ai descris tu serile voastre in curte .

Yvy, ai dreptate, trebuie sa pun si eu poze noi cu Luca. Am atatea in aparat, daca ar fi cineva sa le descarce... dar o sa-mi fac eu curaj

Va pup!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Am mai pus niste pozici si acum se mai incarca cateva. Nu aminca poze de la bazin, insa zilele viitoare le voi primi de la prietena mea cu fetita careia mergem la bazin.
Happy imi pare rau pentru Maria, dar vezi jumatatea plina a paharului bine ca au facut acum amandoi si te-ai scapat de o grija. Sanatate multa la puiuti!
Strumph bine ca ai rezolvat.Si cred ca si mai ieftin; in Romania nu cred ca sunt asa scoruri la croitorie.
Si la noi urmeaza vaccinul de 6 luni, maine implinimsi noi 6 lunite. Sper sa fie totul bine.I-am zis la doctorita ca cel de 1 an adica ROR nu il fac.O zis ca bine, ca trebuie sa-i dau in scris ca nu doresc sa i se faca ROR.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Irinuk, ce bine de Daria...habar n-ai ce bine-i fac iesirile astea si marea bineinteles...
Alina, nu ii dau un pic de supica ca atare zeama9 vreo 30-40 ml..si ii fac piureul blenduit... azi a papat piure de cartofi cu dovlecel si branzicasi amestecat cu supa de radacinoase... nu i-am fiert cartoful si dovlecelul cu supa ca mi-a refuzat asa... maine am zis ca-i pun o rosioara sa-i fac ca o ciorbica...
Pisuc, azi m-am sculat cu durere de cap, un kg in plus si ce crezi? tensiune 14 cu 8 in conditiile in care eu am 10 cu 6 dupa o cafea...Tb sa las sarea, nu?Sa sti ca au dreptate fetele e o combinatie perfecta puiul vostru...
MA duc sa incerc sa ma vopsesc, tineti-mi pumnii sa nu se scoale sefa

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Happy, ce rau imi pare ca aluat si Mariuk varicela...PUPICI pentru copii si o imbratisare mare. mare pentru tine...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Buna ziua din nou !!!

Fetelor, am venit sa ma laud si eu putin cu progresele printisorului meu scump(cra,cra)! Are 3 noi pozitii de stat in pat,respectiv:

1. pe burticca,sprijin doar pe burtica/piept iar manutele,piciorusele si capsorul ridicate de parca zboara.

2. sprijin pe palmute si doar pe varfurile picioruselor,bazinul ridicat la maxim.

3. in patru labute...dar fara sa se deplaseze ci doar se balangane/leagana !

Face asta de cam 1 sapt si sunt tareeeeeeee mandra! Si inca ceva...isi baga toata ziulica piciorusele in gurita si se joaca cu ele iar cand ii dau papa sau apa imi i-a sticluta si bea singurel...evindent ca nu il las ca se inclina sticluta si trage aer, dar totusi.Am imortalizat toate aceste momente si am sa le pun sa le vedeti si voi daca vreti.

Cam atat momentan!



Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput