Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (44)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Multumesc Strumph!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

'Neata si de la noi!

Multumim pentru complimentele adresate piticei mele tuturor fara exceptie.

Strumphitza mersi pentru adaugarea in listuta si eu zic sa nu-ti mai bati capul cautand pe acolo croitor, nu te stresa ca sigur gasesti in tara pe cineva sa-ti modifice rochita, vorba aia la noi orice e posibil, bani sa ai Si ca sa-ti raspund, da era foarte cald in ziua aia la cota 2000, m-am prajit bine ca nici nu eram data cu crema pentru protectie solara , iar maimutica a dormit tun vreo 3 ore si ne invarteam pe langa ea si eu si tati asteptand-o sa se trezeasca ca ne cam inrosisem ca racii

Simona deocamdata asa pare, ca pitica seamana cu mine, cu exceptia ochilor, ca inca nu s-a definit culoarea lor (bat spre verde si eu sper sa ramana verzi ca ai lui tati )

Roxy, Cami, Ailed


Revin dupa ce culc una bucata maimutica chitaitoare...




.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

Ce au patit mesajele astea a mele ?
Am vrut sa spun ca vorba aia mama e mama nu-i ia o pauzare.
Ma duc sa mananc si eu ceva ca deja se vad efectele foamei .

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011


pai te pune sa iei o pauza pentru ca au filtre pentru cuvintele obsecene si nu te lasa sa scrii nimic ce contine m-u-ie deci de asta nu iti iese tie vorba corecta , mama-i mama nu-i m-u-iere acum cred ca s-a inteles ce ai vrut tu sa spui

asteptam pozicile cu Miriam si apropo de masina de spalat vase, e o adevarata binecuvantare, eu o folosesc intens, cand am cumparat casa asta avea asa ceva deja, noi asa am cumparat-o toata utilata si mobilata, noi numai ne-am mutat lucrurile noastre si la inceput nici nu ma uitam la ea , nici detergenti pentru ea nu cumparam si soacra-mea ca vai, da ai asa ceva si nu folosesti, ca ea are 2 in bucatarie si le foloseste pe amandoua si eu nu deloc? ca de ce imi place sa spal vasele la mana? ehh si incet incet cand eram gravida si nu mai puteam sa stau mult in picioare ca ma umflam, mi-am calcat pe inima si incepusem sa le mai pun in masina de vase si am cumparat si detergent si acum nu mai spal vase deloc deloc la mana....le pun in masina si cand se umple bag pastila de detergent si intr-o ora le scot gata curate si uscate numa bune de pus la loc in dulap

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

M-am prins si eu dupa al doilea mesaj

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Buna ziua si de la noi!!!

Astazi ne-am trezit cam tarziu, acum 20 de min...m-am spalat si am intrat fuguta sa va citesc si astept sa se trezeasca minunea.
Strumpitz, nu am avut cand sa mai intru ieri ca a trebuit sa merg la epilat si apoi am ramas afara pana tarziu cu tati si Edu. Ai ajuns la carnavalul Londrei? Am auzit ca este tare frumos dar, foarte agitat!
Simonelu, cum mai stai cu timpul liber?exista? ai timp si tu pt relax?Te admir tare mult pt mama eroina ce esti!
Ionna, ma buucr ca au mai trecut mucisorii!
Roxy, care este meniul de astazi al Anastasiei?
Madutz,!
Lavinia, de Yasmi ce ne mai povestesti? Se intampla sa ii pape mancarica tizului?


Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

eu am masina de spalat veasele , dar vb si de stransul prin bucatarie, dulap, etc....

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally azi Anastasia a papat piure de para,piersica si mar cu o lingurita de cereale. am vrut sa-i pun si prune dar parca mi s-a parut combinatia prea exploziva sa zic asa de obicei ii pun si suculet de morcov cu fructele dar azi n-am mai facut
acum este pe foc supica din morcov, patrunjel, dovlecel, ardei si ceapa.
si i-as pune o lingurita de iaurt cum mi-au zis fetele si un strop de ulei de masline, sa vedem ce iese.

stiti ca Anastasia facea caca la 2-3-4 zile inainte. acum de cand cu fructele face zilnic si chiar de 2-3 ori pe zi, dar face aproape carnatoi deci nu moale ca inainte, si inchis la culoare din cauza fierului.
nu are nimic daca face consistenta asta, nu?
ai vostrii cum fac?

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

alina, mada multumesc fetelor pt raspunsuri! o sa perseverez atunci si poate pana la urma ies afurisitele astea de pete. si eu i am luat lui luca babete plastifiate dar isi indeplinesc rolul pt tot restul corpului mai putin zona gatului unde ii sunt putin largute...of asa ciuda imi e ca tare erau haioase dar incerc si arielul asta, eu spal cu persil, poate ariel face treaba mai buna

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


scrish Ariel profesional de care zic eu este tot un fel de vanish, chiar daca pun din asta in cuva tot mai pun si detergent normal in sertar. Caut sa-ti arat..uite din www.google.ro/imgres?q=ariel professional lichid&hl=ro&sa=X&biw=1600&bih=702&tbm=isch&prmd=ivns&tbnid=4pA-MilVfYGJdM:&imgrefurl=http://www.ecumparaturi.ro/casa_si_gradina/detergent_lichid_pentru_pete_ariel_professional_500_ml--211046&docid=nwd4t2pVR1LLtM&w=300&h=300&ei=ofpdToCNIYjEtAbV95mkDw&zoom=1&iact=rc&dur=794&page=1&tbnh=129&tbnw=129&start=0&ndsp=36&ved=1t:429,r:9,s:0&tx=67&ty=75" target="_blank">asta

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

fetele eu am luat de la C&A un fel de halatel( ca ala de ginecolog la nasteri)din plastic...si e si in fata si in spate si are si buzunar in fata (sa cada resturile cred)

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)




io nu cunosc halatele de ginecologi la nasteri
pt cristi am unul in genul cum zici tu, si mama ii spune camasa de forta se baga in fata pe maini si se inchide in spate cu arici

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetele sa va intreb ceva, poate stiti si ma ajutati:
- carnita cand o pot baga tinand cont ca am inceput cu supica de o sapt?
- cum procedati cu carnita, ca presupun ca cumparati un piept, sa zicem....il portionati in bucatele cat pentru o masa si il bagati asa la congelator si scoateti la prepararea fiecarei mese?
- daca am pungi de colectare a laptelui(de la Lansinoh) cum le sterilizez dupa ce le golesc? sau doar se spala, cum se procedeaza?



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput