Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (44)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

alina, da, bineinteles ca o tin si in curte. Cand am treaba o tin in carucior in curte, iar Cristi se joaca de voie. AM doar grija sa incui poarta sa poata iesi pe strada, in rest toata curtea e "child friendly"

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Hello again

Trec iar repede cat sa va salut si sa va multumim de aprecieri, zilele astea o sa tot fiu pe fuga, apuc sa citesc tot dar de scris mai rarut, cred ca o sa va si bucurati ca in sfarsit mai tac si eu din gura dar deja timpul ma preseaza si nu mai apuc sa scriu la fiecare in parte si romane, de exemplu acum stau 2 min si dupa ma duc sa o pun sa suga pe piscoata si sa iesim sa cautam croitor sa imi faca rochia, si zilele ce vin o sa tot am de alergat de cumparat una alta si timp de stat pe forum mai deloc, poate doar dimineata la cafea si seara inainte de nani, dar nu stiu, deja am intrat in panica, ma gandesc ca nu am timp sa le fac pe toate si ma apuca stresu...

Va multumim de aprecieri si complimente si va trimitem la fiecare cate o floricica si un pupic

Madutza, mai am de slabit multeeeeeee kg, dar deja s-au topit 9 am incredere ca o sa se mai topeasca inca vreo 29 sa arat si eu a fotomodeala dupa , da cu vergeturi Am vazut commentariul la poza pe picasa Spor la shoppings i ce mai ai tu de facut , sunt convinsa ca o sa fii o nasica super sexy V-am admirat in pozele de la mare si mi-au placut toate dar aia in care Catalina e cu palaria ta de soare in cap e de revista trebuie sa o inramezi ca e tare faina

Pisuc, o sa am internet in ro, pe telefonul cu nr de ro si pe laptop cand ajung acasa la ai mei , dar nu scapati voi necitite, ca eu -s dependenta de forum, o sa am ce butona la telefon cat alaptez piscoata, da numa sa scrieti voi mult si bine intalnirea cred ca ar fi ok sa fie dupa amiaza , nu stiu, spuneti voi o ora... eu trebuie sa caut sa imi rezerv un hotel in Bucuresti pentru alea 2 nopti, o sa incerc sa imi iau ceva in centru sa fiu aproape de Cismigiu si de sora mea si de punctele turistice , cat sa ii mai arat lui Nick una alta

Nu mai stiu ce sa va mai scriu, am citit tot din urma si nu mai retin mai nimic, mi-e varza cu carne in cap... toate amestecate stresul cu ce am de facut pana plecam in ro, cate mai am de rezolvat rpin telefon inr o si multe altele...off off mai mai...e grele

Piscoata mea s-a invatat numa in brate in weekend si acum de dimineata se maraie intruna si eu trebuie sa ma duc sa tot o mangai , sa vorbesc cu , sa ma joc... desi am si eu destule de facut in casa, nu mai vrea si nu ii mai place sa stea singurica sa se joace, desi inainte de weekend era super ok singurica..acum nu, acum vrea suzi, vrea leganata, tinuta in brate, urla si se maraie nonstop..ma asteptam la asta, sa vedem cum o dezvat de brate si de suzi toaat ziua

Ma duc sa ii dau sa suga si apoi ies sa caut un croitor in zona sa imi ajusteze rochia...mai trec eu pe seara pe aici si sper cand ma mai linistesc tarziu in noapte poate va scriu la fiecare in parte, asta daca nu oi fi rupta de oboseala, dar sper ca mi se iarta daca nu

Gata ca urla , ma duc sa ii dau sa suga si afara cu noi la treburile noastre.

Va pup, zi buna



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Madutza, Ioanna, multumesc! Ma gandeam eu ca se obisnuiesc copii in curte, nu doar plimbati pe strada cu caruciorul.

Am emotii cu mutarea, dar o sa scapam noi. Deocamdata mai avem maxim 2 luni.
Duminica am achizitionat cuptorul electric, plita si un LCD pt living. Atat aveam de luat in materie de electrocasnice. Bine, televizoare avem 2, dar din alea cu tub. Foarte bune de altfel. Dar sotul a vrut neaparat, dar neaparat, un LCD. Si Nici macar nu se uita prea mult la tv... Eu care-s stresata ca nu ne ajung banii de mobila, nu l-as fi luat acum, dar nah... nu m-am opus. La cat a muncit la casa asta, las' sa-si faca damblaua!

Ioanna, La Multi Ani! Si de asemenea pt toate fetele si bebeii Alexandra si Alexandru!

Strumphy, acu' o sa ma uit si eu la poze. Felicitari pt dintisori! Sa stii ca si eu am impresia ca socru' sau soacra il deoache pe Luca. I-am spus si sotului! De fiecare data (verificat la ultimele 4 vizite) cand ne vedem, copilul e agitat seara, nu mai mananca bine, adoarme greu si se trezeste noaptea! Acu' nu vreau sa par rea sau nebuna dar de 4 ori asa am patit. Sa fie doar coincidenta? Pana acum n-am fost atenta, dar in ultimele dati a fost evident!

Yasmi, felicitari si voua pt dintisorul cel nou! Si mai ales pt ca a venit fara dureri!

Somleac ! Bafta cu mutatul. Unde vad pozele? Intru la tine la profil? Ca album parca nu am vazut in picassa...

Delia, ai facut branzica cu lamaie? Felicitari pt progrese!

Miki, tu ziceai ca Andrei i-a placut sucul de pere??? Ii dau lui Luca de ieri. Succes total!
Puuup!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

hello fetelor!

mada superbe pozele din concediu copii sunt superbi iar voi aratati asa relaxati si fericiti

roxy luca papa cerealele la masa de la 10 seara (ultima). pediatra mi a spus sa masor cantitatea cu lingurita, nu cu cupa de la laptele praf pentru ca in cupa ar intra mai mult. mi a spus sa pun lingurita rasa, nu cu cantitate asa in varf. luca seara bea un bibe de 210ml cu 4 lingurite de cereale milupa bio

juniorul meu nu stiu ce are azi, e destul de marait. aseara s-a trezit pe la 5 dimineata urland (el care nu s a mai trezit noaptea asa de cand avea 1 luna) si s a calmat instantaneu cand si a gasit pumnii si a inceput sa ii roada de zor, a si adormit la loc aproape instantaneu. nu stiu, ma tot gandesc eu ca poate de la dinti dar cand m am uitat in gurita lui cu lanterna azi dimineata nu am vazut nimic nou. adica dintii de jos se vad ei albi sub gingie, dar gingia nu e nici rosie si nici umflata prea mult, e mai mult denivelata. mai astept sa vad ce se intampla, momentan vad ca isi pastreaza programul de somn iar acum da gaura in saltea

de mancat mananca din ce in ce mai bine, e foarte activ in timpul mesei, colaboram foarte bine. evident k odata a stranutat fix cand aveam eu lingurita in dreptul guritei lui si m a umplut de mar si pe haine si pe fata si pe tot dar a fost ft amuzant

ce ma supara e ca nu pot sa scot afurisitele de pete de morcov in nici un fel si a murdarit niste bodyuri chiar acolo la gat si le am spalat ieri de 2 ori cu vanish si le am tinut la inmuiat toata ziua cu vanish si degeaba chiar nu e o solutie pt ele?

va pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Scrish, eu stii ce am facut? I-am facut body-uri speciale de mancat . Desi eu am reusit sa le scot cu vanish pus pe pata, lasat vreo 10 minute, frecat si apoi bagat la spalat.

Asa, vazut poze noi:
Madutza, va invidiez pt concediu. Se vede ca v-ati relaxat, iar copiii sunt minunati!

Yasmi, apetisant tort, am inghitit in sec! Vazut dintisori . Imi place cum e lucrata casa! Si n-aveti geamuri asa mari, mari! Noi avem iesirea pe terasa din living, iar intre living si bucatarie usa culisanta. Nu ne-a permis spatiul, ca as fi facut iesirea pe terasa din bucatarie. Obsesia mea... sa nu se piarda caldura din living. Avem aici 2 ferestre maricele plus usa de la terasa. O sa mai pun zilele astea poze din interior. N-am uitat.

Hapiness, Ally, ce le mai place la bebei in jucariile alea. Sunt tare dulci si li se citeste incantarea pe fatza! I-as lua si eu...

Pisuc, ce bine sta Petru in caruciorul sport.

Eu l-am pus pe Luca, dar mi se pare mare caruciorul... sau ma rog, e el prea mic? Il plimb prin casa sa se obisnuiasca. O sa fac o poza, sa vedeti cum sta de pravalit in el. Zici ca se pierde acolo

A! Sa nu uit: Viss, am vazut si pozele voastre: minunatii ai tu acolo! Am lasat comentarii ca nu m-am abtinut

Ma duc sa ma uit si la "padurea cu alune" a lui Strumphy si sa mai caut pozele lui Somleac...

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

scrish, multumim pt complimente. Body-urile se vor curata dupa cateva spalari cu Vanish. Eu pun pe pata, apoi peste detergent in masina de spalat si mai torn si o cupa de Ariel profesional lichid in cuva cu rufe. In cele din urma ies toate petele.
Noi avem bavetele plastifiate de la IKEA si sunt f bune, nu ne murdarim bluzele decat cand mai vomitam

strumph, bafta azi la cumparaturi/treburi. Abia astept sa ne vedem in Ro, mai ales ca am datorie la tine

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Strumphy, i-a placut piscoatei! Si in vizita si la plimbare cu bunicul! E tot cu ochii dupa aparat si mereu vesela sau relaxata. In poze nu e fetitza aia despre care povesteai tu ca a fost maraita .

Foarte misto port bebeul!!! A! Si bucataria soacrei...

Gata, am cam terminat ce aveam de spus.
Va pup!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

alina, mada multumesc fetelor pt raspunsuri! o sa perseverez atunci si poate pana la urma ies afurisitele astea de pete. si eu i am luat lui luca babete plastifiate dar isi indeplinesc rolul pt tot restul corpului mai putin zona gatului unde ii sunt putin largute...of asa ciuda imi e ca tare erau haioase dar incerc si arielul asta, eu spal cu persil, poate ariel face treaba mai buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

scrish, eu am luat de la dr beckmann, de la dm o solutie de scos petele de fructe si legume... inca n-am folosit-o si noi morcov nu prestam decat in supa...
alina, iubita i-am facut branzica cu calciu lactic...
strumph, bafta la gasit croitor...
azi i-am dat piure din cartofior si un pic de telina din supa si laptic si supa de radacinoase...Succes total...
yasmy ce idee buna... o sa fac si eu niste salata orientala...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

alina multumesc mult

scrish - si noi ne luptam cu petele de morcovel, am inceput si noi o usoara diversificare...eu am tot babetele cu plastic pe deasupra, deci pe fata nu ne mai murdarim...mai nou body-urile au pete de morcov pe spatepentru ca pitica tot intoarce capul, e curioasa mereu la ce e in jurul ei

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput