Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (44)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

strumph - bafta la gasit croitor priceput si spor la "shoppingeala" pentru nunta

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele eu am luat de la C&A un fel de halatel( ca ala de ginecolog la nasteri)din plastic...si e si in fata si in spate si are si buzunar in fata (sa cada resturile cred)

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna fetele! De mult nu am mai scris, vara asta a fost destul de intensa,cu multi musafiri si pus pe iarna,dar uite ca s-au mai terminat si pe la mine.
Noi suntem bine. Miriam are un dintisor de 1 saptamana si vrea sa iasa si al doilea si avem o masa de fructe,branzica sau supica de legume si in rest lapte praf+ lapte de la mami.
Ma bucur ca sunteti bine si felicitari celor care ati fost in concediu, noi anul asta facem pas la concediu,in schimb am fost mult pelanga Cluj la bai.
Strumph sa ai drum bun si distractie faina in Romania.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Da si am uitat sa spun ca ieri a fost prima lectie de inot a lui Miriam. Am inceput sa mergem la o piscina speciala pentru bebelusi unde invatam sa ne scufundam.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello mamici!

Am ajuns si noi acasa intr-un final si pitica e cam maraita... nu mai doarme ziua decat foarte putin fata de cum dormea la munte (cate 2-3-ore ).

Am vazut poze si toti bebelusii sint superbi!!!

Simonacip ai niste ingerasi de baietei, cu ochi superbi, iar tu mami arati super, chiar ca o liceana cum spune Pisuc!!!

Strumphitza micuta Sophia e dementiala, e dulce foc, mereu zambareata ca o mica strengarita !!!

Madutza ce bine v-ati distrat in concediu si ce s-au mai distrat piticii, sint tot un zambet amandoi, dulci foc, mai ales in poza in care o tine Cristi protectiv in brate pe surioara lui, cred ca esti topita...

Ralukab e bestiala poza cu Vlad incercand s-o ia de-a busilea pe Transfagarasan!!!

Roxy nu mai pui pozici cu Anastasia de la iarba verde?

Pisuc ce bucuros e Petru in stroller, e tot o veselie si ce gimnastica face el acolo!!! Ce s-a mai dolofanit, e tare dulce , are falcute numai bune de smotocit!!!

Viss sint minunati bebicii tai, cand ii vezi unul langa altul cum se joaca ei impreuna, se uita unul in ochii celuilalt si se tin de manuta e o placere!!! E greu pentru tine, nici nu-mi imaginez, dar cred ca ti se umple sufletul de fericire cand ii vezi asa!!!

Alina nu mai pui pozici cu Luca?

Cam atat am vazut nou pe picasa si am pus si eu cateva poze...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

felicitas - felicitari pentru dintisor, diversificare si lectiile de inot; te asteptam mai des pe la noi

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragele mele
Hop si eu!
Va multumesc pentru complimentele pentru Petru, mai pun apoi inca niste poze de zilele astea ale jucausului meu!
La multi ani tuturor Alexandrilor si Alexandrelor!
Strumphitza, am vazut pozele - piscoata e pur si simplu superba, si tare dezghetata (are cu cine semana!); iar tu ai slabit minunat! Si casa socrilor e tare eleganta, bine ca nu se vad matzele
Madutza, Strumphi, Viss, si eu sunt ok cu dupa-amiaza de sambata 24 sept; evident Viss ca te putem astepta la intrarea in parc de pe coltul cu Spicu (stiu taximetristii); Strumphi, poti incerca la hotelurile Ramada (langa Teatrul Odeon), Novotel (tot pe Calea Victoriei), Continental (vis-a-vis de Novotel) sau Central (langa Cismigiu).
Scrish, nu te-ngrijora cu Luca, au si ei si zile mai proaste... si noi suntem la fel cu dintisorii!
Happy, nu stiam cum arata un jumper si nu stiu la ce se foloseste, ce face de fapt?

Despre noi acum: toata ziua vesel si vioi, cele 5 mese sunt fixe si regulate, la fel 10 ore somn noaptea si tot la 2 ore de trezie are intre 30 si 60 min de somn, iar dupa-amiaza pe la 17 are un somn de aproape 2 ore. Parc de doua ori pe zi, seara nu doarme deloc in parc si e tare vorbaret. Nu vrea deloc laptic cu bibe, matern evident, e un mic smecher. Duminica avem o nunta si probabil vom veni sa-l alaptez pe la 7. Ralukab, tu cum l-ai convins in final pe Vladut? Asteptam cu interes diversificarea...

Va pup, pun pozele pe Picasa si revin!


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Yvyana - dulce foc Larisa, si ce ochi destepti are!

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ioana, delia... ati facut si voi salata orientala??

ioana, bubitele mai sunt dar mai pale. deci sunt de la caldura.

alina...geamurile sunt destul de mari....si sunt 12-13 la nr + 4 usi de terasa+ usa de la intrare

ally

felicia ce ma bucur ca ai reaparut!! pupam pe miriam !!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Buna. Am scris un adevarat roman mai jos ...

Eu sunt foarte suparata. Evident ca s-a intamplat ce ma asteptam, ieri la cresa s-au chinuit vreo 3 gagici sa il adoarma pe Vladut care plangea dupa mine si tot incerca sa gaseasca sanul, le-a muscat pe toate de umar etc Ciudat e ca l-a mine nu mai face asa, mi-a facut asa doar in primele zile de biberon. Acum pare ca s-a obisnuit, am gasit in sfarsit Medela cu tetina cu flux mai mare. Aveam doar un biberon Medela de la pompa de san dar tetina era de 0 luni. Oricum, cu Medela l-am obisnuit sa bea din biberon. Azi a baut chiar si ceai, vroiam sa vad daca e vreo problema de gust. La cresa au incercat sa ii dea LP si eu acasa i-am dat in bibe doar lapte matern.
Da, dupa cum spuneam, ieri la cresa a facut un pic show dar pana la urma a adormit. In schimb a aparut ieri dupa-amiaza cand m-am dus sa il iau o educatoare pe care nu o mai vazusem si care m-a stresat ca nu pot sa dau un copil neintarcat la cresa, bla-bla-bla ... desi restul doamnelor cu care am vb anterior acolo stiau toata istoria lui si povestea cu biberonul si tot. Plus ca asta nu o mai auzisem, peste tot pe net gasesti povesti cu "working mums" care alapteaza inca. Aveam eu de vineri o problema cu cresa cand mi-au trimis un meniu pentru copii de gradinita si mi-au zis ca de fapt pt cei mici au altceva de mancare, dar nu a stiut nimeni sa imi zica ce. Si ieri mi-au zis ca i-am dat sa manance banana desi eu le zisesem sa ii dea fructe de sezon. Eu vroiam sa amn banana pana spre 8 luni. Toata faza a fost atat de neplacuta incat am decis sa caut alta varianta. Am lasat si la ei o portita deschisa dar parca nu mai am incredere sa il las acolo pe Vladut. Am inteles ca educatoarea asta noua se va ocupa de cei fff mici. Ma duc maine sa mai vad o cresa si intre timp caut si bona. Sa vedem ce aleg. Ieri cand am ajuns acasa a baut Vladut aproape 200ml de lapte din bibe fara niciun fel de plans, nimic. Adevarul este ca el oricum simte imediat cand cineva e agitat pe langa el... Poate de aceea a fost asa de "rau" ieri.

Edit: Pacat, cresa arata chiar bine. Chiar am crezut ca vor sa faca ceva cu pasiune. Una dintre actionare mi-a vandut super bine totul dar la fata locului e cu totul altceva.

Mergi la inceput