Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (44)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-alina-multumim de comentarii!
-yvyana- da, imi e si greu dar se comnpenseaza ca imi sunt tare dragi.mai ales acum ca au inceput sa se joace impreuna-mai mult se trag de urechi, gat, se catara unul pe altul, si adevaratele placeri sunt cand isi sug sosetele unul la altul, trag de pampersul celuilalt, sua isi fura jucariaSergiu se chinuie 2 minute sa ajunga la o jucarie, e pe apropae, si na, vine sorasa si i-o fura de sub nas, ea e mai mobilasi eu ma pis de ras
- pisuc-pai dc e dup-amiaza intalnirea e super, ca pot veni cu sotul din dotare si masina personala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Pisuc, Vladut bea cel mai bine din bibe Medela cu tetina M. Am gasit doar in farmaciile Centrofarm astfel de biberoane.
Intrebare: La biberoanele Wellbeing de la Chicco exista tetina de cauciuc cu flux normal, pt lapte, 4+ sau 6+ luni? Am biberon dar cu tetina cu gaura in stea, pentru lichide dense (cereale). Eu nu gasesc pe nicaieri si farmacistii habar nu au. Si am vreo 7 farmacii diferite unde am intrebat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-ralukab-si eu asteptam cu nerabdare s ane intalnim sa-mi povestesti cum a fost la cresace cresa e?din ce zona?e de stat sau particulara? eu am una de stat in zona , pe Stoian Militaru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-ralukab-si eu asteptam cu nerabdare s ane intalnim sa-mi povestesti cum a fost la cresace cresa e?din ce zona?e de stat sau particulara? eu am una de stat in zona , pe Stoian Militaru.

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



E particulara. Cred ca putem sa ne vedem maine dimineata in parc si iti mai povestesc atunci. Dupa-amiaza merg sa vad o alta cresa si as mai vrea sa ma intalnesc si cu o bona. Trebuie sa ma pun de acord cu ea.
Oricum am luat nr tau de telefon si te sun maine.

Edit: sunt cam stresata. Stiu si cresa de pe Stoian Militaru dar nu am vazut-o. Am zis ca daca tot pot sa merg pe ceva mai frumos, curat, etc. Chiar arata foarte bine, pacat ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna seara

iar eu sa ma mai plang nitel mai e nevoie sa spun ca nu am gasit croitor? am fost acolo unde mi-a spus soacra Lisei , o prietena de-a noastra ca isi face ea haine la niste croitori greci si e inchis tot, nu e nici o firma nimic, cica sunt 3 si eu nu am mai gasit nici unul sunt trase obloanele, nu stiu ..or fi inchise de tot , or fi in vacanta, habar nu am ... dar nu ma mai tin nervii sa mai caut, am sa sun la maica mea in seara asta sa vad sa ii spun sa vorbeasca cu croitoreasa ei sa vedem daca o fi de acord sa imi ajusteze rochia atunci cand ajung la urgente, de pe o zi pe alta

Pisuc, am sa caut si hotel, alta chestie pe listuta de "must do things" , dar sincer ma uitam acum vreo 2 seri cand eram la socru pe booking.com si in zona centrala au niste scoruri aoleo mama, nu imi permit 400 euro pentru 2 nopti ca totusi e Bucuresti si nu Londraeu nu vreau lux, doar o camera curata unde sa putem sa dormim comfortabil Novotel cel putin m-a dat pe spate, nu stiu ce or avea inclus in banii aia, dar pretul lor m-a lasat cu gura cascata si am spus pas Socrii au rezervat tot central un hotel pentru cand venim pe 11 seara si stam 2 nopti, la Athene Palace , dar deh, el a rezervat el plateste deci nu ma stresez cu asta, eu ma stresez ca nu gasesc un pret bun pentru alea 2 nopti cand revenim in bucuresti inainte sa ne intoarcem in UK ca atunci platim noi din buzunarul nostru Pana la urma cred ca ma duc la hotelul unde sta sora mea cand vine in Bucuresti, e un NH hotel pe langa Unirii si e super dragut , am fost de vreo 2 ori sa o vad pe sora mea cand statea acolo si e super civilizat si curat si au un pret ok L-am admirat pe Petru in pozicile noi si arata exact ca in visul meu de acum cateva nopti Ora intalnirii care ramane, 3-4 ca ma gandesc ca nu e nici prea devreme si nici prea tarziu si spre sfarsit de sept se incepe a intuneca in jur de 8.30-9 ?? nu mai retin, sper sa nu ma insel, deci o sa avem timp de o cafeluta si un chit chat

Felicitas , multumesc si sa dea Domnul sa fie totul bine , ca deja am niste emotii si un stres de nu va povestesc, desi e numai in familie , deci fara tambalau mare cu invitati si alte cele... sper sa iasa frumos pana la urma Asteptam pozici noi cu inotatoarea Miriam

Madutza de cate ori ti-am spus ca ala e cadoul meu pentru Catalina? deci nu ai nici o datporie la mine da, s-a inteles? Pupa bulanasele din partea mea

Yasmi multumesc am admirat torttttttullllam salivat intens si cei 2 pui scumpi si pe sexy mami a lor si casuta care e aproape gata cu acoperis

Alina06, eu cred ca se deaoche copii asa mici foarte usor , de aia ma gandesc ca daca reuseste ea sa ma deoache pe mine asa mare si baba si nici o frumusete din cale-afara , dapoi pe piscoata si nici nu am apucat s aii pun ceva rosu la mana ca ma tot bate la cap maica mea sa ii pun si eu nu i-am pus de lene bucataria soacrei e cea mai moderna incapere din "muzeu" e foarte faina si mare si are tot felul de utilitati smechere la care eu numa visez, desi am si eu o bucatarie mare si cu de toate cele necesare dar de exemplu nu am argos ca ea, nu am bar si scaune , nu am plite electrice , nu am tocator electric de iti face gunoiul pasta si il da pe teava in canalizare...ehh smecheri multe, cand oi castiga la lotto imi iau si eu

Ally da nu ai mai aparut dupa pranz, ai mancat toate bunataturile si ai umplut burtica bine si ai facut amiaza?Piscoata e ok in masina, dar se cam maraie in ultima vreme din cauza dintilor, dar mare parte doarme in scaun... am emotii pentru cand o trebui sa merg la mama de la bucuresti cu masina 450 km

Ailed ce iti veni cu patriotismul ala ? hai lasa nu te mai gandi, ca o sa le vin eu de hac

Raluka, imi pare rau de cresa si supararea ta cand te gandeai ca te linistesti si tu vad ca o iei de la capat cu cautari si stres cu atat mai mult cu cat se aproprie termenul cand te intorci si tu la munca. Sper sa gasesti rapid si usor ceva o varianta buna pentru voi si Vladut sa fie happy

Ioana multumim sper ca ii trec usor si fara mult stres mucii gogosicii si multa sanatate

Viss abia astept sa vii la intalnire sa iti vad buburuzele

Yvyana, te-am trecut dimineata in listuta , again am vazut pozicile noi de la munte, super... pe varf asa cald era de statea la bulanasele goale? nu pare fetita mofturici care nu doarme deloc

offf iar urlaaaaaa si mai aveam de scris la mai multe fete, revin cu completarea cand ia o pauza de urlat...



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

a adormit....slava Domnului ca nu mai urla, dar sa nu spun hop pana nu sar gardu ca s-ar putea sa cad in balta aica sa se trezeasca in 5 min urland nu ar fi ceva iesit din comun

roxy, bunicii o iubesc tare, asta-i clar si ea s-a rasfatat nuam in brate si ghici cine trage azi ponoasele? nu mai pot sa merg 2 min pana jos sa beau un pahar cu apa ca de cum o pun in patut urlaaaaaaasi nu facea asta sapt trecuta, se vede clar o diferenta enorma de vineri si azi inainte statea si se juca super frumos cu jucariile in patut, vorbea pe limba ei, numara degetelele, se uita in toate directiile, ehh azi de cum simtea ca o pun in patut sau centru de activitati cum urla cum o luam in brate cum tacea si chiar imi radea cand am venit de afara am schimbat-o si pus-o in patut sa ma duc sa ma schimb si eu, a inceput aurla de cum am pus-o acolo si eu m-am dus si mi-am vazut de ale mele si cand am vazut ca nu se mai opreste am venit, am luat-o in brate, am pus-o pe genunchi, a tacut si am inceput sa ii spun foarte clar si pe ton serios ca nu o mai recunosc de vineri pana azi si nu mai pot sa plec 2 minute fara sa urle si nu iti spun ce a inceput a plange... a pus buzita in jos cand ii vorbeam eu serios si a dat-o in plans de nu stiam cum s-o opresc deci nici cu morala nu am rezolvat, nu ii place cand ii vorbesc serios mai vedem maine cum o sa se comporte

Happiness, ti-am admirat bombonica, superba si ce a crescut se face din ce in ce mai scumpa si dulce, asta daca mai e posibil ca deja as manca-o toata la cat e de dulce cum mai e Andrei cu bubitele? sper ca nu a mai facut febra

miki cum esti? ti-ai revenit ? sper ca da si curand vii cu povesti noi, mi-a placut de Vlad si Mia lui

Simona, a fost bine la socri dupa cum spusei off nu mai vreau sa ma gandesc ca imi fac iar o mie de nervi si nu-i a buna, de ce sa albesc eu asa devreme din cauza lor... o sa incep sa le dau cu flit, adica ignore, ea zice , ea aude Tu ce mai faci toata ziulica de nu prea mai dai pe aici mai deloc?


IOny tu nu ai ajuns inapoi acasa in Italia ? cum a fost al botez ? abia astept pozici noi sa vedem cum a crescut printesa

Georgyiuly tu te-ai bagat la umbra, mai poti de cald? sau s-a mai racorit ? ce-ti mai fac pruncii ?

Cami, iar cu musafiri sau cu fetele singura si nu prea mai ai timp liber?


Irinuca, foarte frumos in vacanta la tara, imi place cum suna cat despre bebe de dormit pe burta la varste fragede , iti mai spun odata , chit ca si atunci ti-am spus, adica urlat exista risc foarte mare de sufocare la bebe mici cum era Daria atunci, deci sa nu mais pui cuiva ca si sfat sa puna bebe de 2 luni sa doarma pe burta sau mai putind e 2 luni ca nu are nimic ca nu e indicat deloc , de la 4-5 luni incolo cand isi misca si ridica ei capul mai bine poate dar nu la 1-2 luni Pui pozici noi cu dariuca din concedii ?


Nu mai stiu cui sa scriu, am intrat in pana de idei...

Ma duc sa pun la cuptor ceva light de papa ca acusi apare barbatu acasa, da... aproape 7jumate si el inca e la birou off off ...vine toamna, zilele mai scurte, singura acasa numai eu cu piscoata... o sa am ce sta singura pana vine Nick de la munci

Gata fug, o seara buna

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

strumpf, v-am admirat in poze, pe Sophia (ii sta bine si in verde!), casa socrilor, pe tine mami ca ai slabit vizibil..eu am cam dat iama in dulciuri si mor de ciuda..pe 11 avem si un botez...unde cred ca mergem cu toti 3 dupa noi..e la Corbeanca, spatiu verde, colegi de liceu..sper sa fie si fain..nu am cu ce ma imbraca,dar vad eu atunci..
Yvy ai o dulcetzica acolo mami..si cred ca iti seamana foarte mult, asa e??
Roxy, Arsenie papa la greu tzitzi...Vad ca a inceput sa se dea pe brazda si cu legumele (ii place cu mai multa carintza)...ca sa schimbi gustul nu pune sare, incearca cateva pic de lamaie sau chiar putin iaurt (eu inca nu i-am dat lui Arsenie, ii dau mai tz un pic, peste vreo 2 sapt..)sau ce mai spunea Lavi...toate-s variante. Mie oricum nu-mi iese mereu la fel gustul...ca fara sa vreau pun mai mult morcov sau un cartofior mai mare sau mai mult dovlecel...
Somleac, Lavi, fain ca va vedeti si voi acolo!
Delia, vad ca papa bine de toate Andra...ori gatesti tu f bine ori ai o fata cumintzica foc
Ally, ce simpatic e Edy in jumper..
si Mariuca ta happy la fel si ce rochitze super are, asortate cu chiloteiiam si eu o boala...
Felicitas, ma bucur de vestile de la voi. Ii place fetei la bazin?
Alina, daaa, sigur ca iesim in curte ..al meu dormea f fain in curte. la inceput il lasam mai des, acum iesim de 2 ori pe zi cel putin in parculetz(din fericire avem unul f aproape)...Dar cand vor incepe scoala/gradi , cred ca-l voi tine iar in carutz afara cat mai mult timp, sa ia aer...Seara stam in curte pana tarziu cu ai mei si mancam semintze si bem vin cu pepsi. Arsenie ma insoteste evident..linge si el o punga, baleaza la pepsi
Ioana, sper sa treaca repede si mucisorii.
Mada, felicitari pt vaccin, abia astept sa scapam si noi de asta..mi-e cel mai teama de el...Eu o sa i-l fac miercurea care vine...
Raluk, imi pare rau de cresa...cred ca esti stresata acum..sper sa gasesti solutia potrivita...
Pisuc..ce va umple viatza Petru, v-a implinit, imi place familia voastra linistita si organizata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Ralukab, mult succes, probabil o bona e o varianta mai soft&secure...
Strumphi, mirandu-ma de scoruri, am vazut acum pe booking pret de 2 nopti la Novotel sau Ramada Majestic in sept cam 200 Euro (cam dubla 2 nopti!). Mai e fain si Scala!!!

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Ralukab, mult succes, probabil o bona e o varianta mai soft&secure...
Strumphi, mirandu-ma de scoruri, am vazut acum pe booking pret de 2 nopti la Novotel sau Ramada Majestic in sept cam 200 Euro (cam dubla 2 nopti!). Mai e fain si Scala!!!

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)


m-ai facut curioasa si am mai intrat odata pe booking sa vad cu ochii mei asa preturi mici de care spui tu ca eu acum 2 zile vazusem 400 euro pentru 2 nopti si nu imi convenea pretul si am vazut Ramada cu 168 euro cam dubla pentru 23-25 sept, deci maine o sa booking Ramada, destul de central nu ? si aproape de Cismigiu cat sa pot veni in pas de plimbare in parc cu piscoata in carut nu ? ah ce ma bucur ca o sa fiu asa aproape de centru si de Cismigiu, sper sa fie si vreme buna numa buna de plimbat ... sa imi iau sotiorul la pas prin Bucurestiul vechi si nu numai


_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Da draga Strumphi, Ramada Majestic sa fie si e super central, langa Odeon, la 5-10 min pe jos de Cismigiu (cobori Bd Elisabeta). Bravo!

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput