Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (44)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

fetelor, cat este recomandat sa tinem laptele la congelator? 2-3 luni sau cat?

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



2 luni, maxim

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Buna dimineata!

cafeluta? laptic? ceai ? care si cum vreti sa va serviti

eu incerc sa fac ochi desi sunt treaza de la 7 si deja mi-am baut cafeluta, dar parca as mai baga una ca mi-s cam chiauna

piscoata mea se tot chinuie pe burta sa inainteze si da din coate si se frustreaza ca nu prea poate si incepe a marai, sa vedem cand incepe a urla deocamdata nu urla de dinti, sa speram ca nu o apuca iar ca sambata

azi am zi de curatenie deci tre sa ma bag in priza sa fac una alta si sa ies sa imi caut croitor mai dupa pranz sa vedem unde gasesc sa imi modific rochia, daca nu o las si o fac acasa la mama , o sa o sun sa ii spun sa vorbeasca cu croitoreasa ei care ma stie si pe mine de mica si poate i-o fi si ei mila de mine si mi-o face de pe o zi pe alta dar macar sa ii spun mamei sa o puna in tema

deci cum spuneam, ma duc sa ma apuc de strans prin casa si sa pun la spalat si o alta tura la uscat care deja sunt spalate ...va las link la pozici "din padurea cu alune"

revin intr-o pauza de curatenie si mai scriu una alta ca sunt in urma

va pup, o zi buna



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


piscoata se uita numai la aparatul foto..de fapt cred ca toata cu ochii dupa tine .
Iar tu arati fff bine, se vede clar ca ai dat ceva kg jos iar burtica s-a topit aprope de tot.
Felicitari

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

aaa roxy mai schimba si tu gustul daca vezi ca nu ii place. poti pune in pireut: putin ulei de masline sau unt sau avocado sau laptic sau o lingurita de iaurt sau putina lamaie sau cereale (fara fructe!!)


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



eu la Cristi care era mofturos am resit sa-l fac sa-i placa supica cand am inceput sa pun in ea praz , iar in castron cand ii dadeam mai puneam o lingurita de smantana.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

bb_yasmisi eu tot supica-crema ii fac. numai 2 zile i-am dat zeama. si ii pui ulei la sfarsit? sare, altceva?

gata, am citit ca ii pui ulei, unt...o sa incerc si eu sa schimb gustul putin.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




roxy, sarea nu e indicata.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur



Madutz,astazi ce mai ai de rezolvat?


Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)


De dimineata am fost cu Catalina la vaccin. Eu si Cristi suntem cu nasul infundat si mi-era frica sa nu fi luat si Cata, dar e ok. A facut vaccinul, a plns putin apoi a inveselit-o Cristi
Acum doarme de f mult timp...nua prea vrut sa manance...dintisorii sunt de vina .

Dupa-amiaza vreau sa aranjez putin plantele din gradina sa arate mai bine..si cam atat. Mancare am facut aseara dupa ce am culcat copiii, iar azi am sa ma joc intens cu Cristi

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada da a acceptat ffff bine tot ce i am dat pana acum. iti dai seama ca altfel nu insistam. majoritatea mamicilor , prietenelor au inceput si pestele.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mi-am facut o salata orientala cu multttaaaa maioneza si acum pap ca o purcica


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna fetele!
Am lipsit ieri, am tot trebaluit prin casa, iar in momentele de relache m-am bagat in pat langa Luca . Nu ma ia pe mine somnul ziua, dar stau si eu asa si motzai.

Azi noapte s-a intors pe burtica . L-am auzit in baby phone scancind si cand am ajuns la el se intorsese si se chinuia sa-si aseze capul. I l-am asezat eu intr-o parte, i-am pus si suzeta si a dormit asa vreo 2 ore. Cand a vrut sa se intoarca, bineinteles ca n-a putut si m-am dus eu. L-am intors si-a adormit... Cred ca tot asa o s-o tinem pana cand o sa invete el sa se intoarca si de pe burta pe spate.

Ma duc sa mai citesc si eu din urma.

Madutza si fetele care mai stati la casa: ii tineti pe copii si in curte nu? Sau pe terasa... Ma gandesc ca noi o sa stam relativ departe de centru, pe o straduta retrasa la marginea orasului. N-am unde sa-l scot. Doar sa-l iau in masina si sa plecam in oras. Dar banuiesc ca e ok si sa stam in curte sau pe terasa. Sau il pun in carut si-l plim pana la poarta si inapoi, ca avem vreo 70m .

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

ally - suntem mai bine cu mucisorii, tot fornaim insa nu ca pana acum

madutza - un mare pentru catalina cea curajoasa

alina - noi stam la casa si pitica e mereu afara, de cand era mica-mica.ne plimbam prin curte si stam in balansoar pe terasica

simona

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

yasmi - cum stati cu bubitele? o portiuta mica de salata dai si la fata?ca mi-ai facut pofta

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput