Strugurasi S-O11 - HAI Theea, Nati! (106)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

SEIDANA - acum am vazut si mesajul tau cu pozele Alexandrei. Bine ati revenit acasa cu vesti bune! bebitza pare ca are o luna, nu cateva zile, este frumoasa foc, brunetica si ganguritoare
Imi pare rau ca ai tecut prin astfel de momente, acum daca sunteti bine asta e tot ce conteaza! Ce minunat ca ai mult laptic!
Va si recuperare grabnica, baga somn cat poti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

sei felicitari pt curaj si daruire! sa iti fie piticuta sanatoasa si voioasa, frumoasa e foc !!

Lori fericita mamica cu bibi MARA - 20.08.2011 ora 14:25 !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Sei ,ce frumoasa eeeeeee si cum sta ea cu gurita deschisa de parca vrea sa converseze deja ce bebica frumoasa ai tinut tu in burtica
Au fost dureri ,au trecut si raman o amintire,e super ca ai laptic,asta le doresc si tuturor mamicilor


O intrebare pentru mamici : ati imbracat bebeii cu hainute nr 50 sau 56 ????
Cumnata-mea zicea ca nu am nevoie de 50 si eu numai din astea am luat (putine ce-i drept ),nimic cu 56

35+

Se pare ca va fi


:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Nanna.. nu e bruneta, la fatza se trage de la icter culoarea ei.. e satena inchis cu fatuca alba Multumimesc de cuvinte

Lore... si eu sunt cu furia laptelui, sanii ca bolovanii, rosii durerosi... insa dupa fiecare alaptat ii golesc cu pompa.. ii masez pana plang de durere... comprese cu apa rece, dupa muls, cu apacalda inainte de muls..
Am si ragae , pe care le tratez cu nudism si laptic uscat si bepanthen...
NU VREAU SA RENUNT LA ALAPAT , CHIAR DACA MA FAC PE MINE DE DURERE CATEODATA..

LORE .. te-am felicitat pana acum? daca nu te felicit acum , sa cresteti mari si frumoase, si sanatoase

Pitik mea isi ridica capul.. si se intoarce singura de pe o parte pe alta.. prima data cand am vazut=o am crezut ca fac infart , am sarit din pat, ca atunci cred ca si taietura s-a cam busculat

39+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Doamne, ce gogosici frumoase pe grup!!!

sei , lore, sunt superbe strugurasele! Brunetele si cu par, exact asa vreau si eu numa ca a mea pot sa pariez ca o sa fie blonda.

sei bine ca ai trecut de nastere cu brio si acum sunteti acasa!

Eu m am hotarat sa fac rahianestezie. felicitati - ma!

Oana 36+ cu Maria Ecaterina

Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui alayna

Sei ,ce frumoasa eeeeeee si cum sta ea cu gurita deschisa de parca vrea sa converseze deja ce bebica frumoasa ai tinut tu in burtica
Au fost dureri ,au trecut si raman o amintire,e super ca ai laptic,asta le doresc si tuturor mamicilor


O intrebare pentru mamici : ati imbracat bebeii cu hainute nr 50 sau 56 ????
Cumnata-mea zicea ca nu am nevoie de 50 si eu numai din astea am luat (putine ce-i drept ),nimic cu 56

35+

Se pare ca va fi


:)




La a mea 56 ii sunt mari, alea de 50 ii sunt scurtute dar mai bune.. asa ca e bine sa ai si 50.. eu i-am zis alui meu sa imi aduca de 56 insa inoata in ele...

39+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

La a mea 56 ii sunt mari, alea de 50 ii sunt scurtute dar mai bune.. asa ca e bine sa ai si 50.. eu i-am zis alui meu sa imi aduca de 56 insa inoata in ele...

39+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !



Perfect ! De-as imbraca-o macar cateva saptamani ,sa stiu ca nu am dat banii degeaba si le voi tine noi in dulap . Oricum mie dr imi spusese ca e mai mica cu 10 cm decat ar trebuie sa fie
Si dupa cate imi aduc aminte ,fata ta e cea mai lunguta pana acum la odisee,55 cm fotomodel o face mama

35+

Se pare ca va fi


:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana
Lore... si eu sunt cu furia laptelui, sanii ca bolovanii, rosii durerosi... insa dupa fiecare alaptat ii golesc cu pompa.. ii masez pana plang de durere... comprese cu apa rece, dupa muls, cu apacalda inainte de muls..
Am si ragae , pe care le tratez cu nudism si laptic uscat si bepanthen...
NU VREAU SA RENUNT LA ALAPAT , CHIAR DACA MA FAC PE MINE DE DURERE CATEODATA..

LORE .. te-am felicitat pana acum? daca nu te felicit acum , sa cresteti mari si frumoase, si sanatoase

Pitik mea isi ridica capul.. si se intoarce singura de pe o parte pe alta.. prima data cand am vazut=o am crezut ca fac infart , am sarit din pat, ca atunci cred ca si taietura s-a cam busculat

39+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


sei multumesc pt felicitari.

eu am nascut sambata la pranz si sanii au inceput sa se angorjeze abia luni sau marti si nu mi-a curs un strop de lapte. am masat de mi-au iesit ochii pana a inceput sa picure. si la mine prosoaptele calde puse pe sani au fost un succes..... e bine de retinut pt viitoarele mamici.

Lori fericita mamica cu bibi MARA - 20.08.2011 ora 14:25 !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

in continuarea mesajului despre alaptat ... eu daca strang acum de sfarc picura nu tisneste. mama imi zicea ca o sa ajunga sa tisneasca laptele ca la arteziana. oare e ceva anormal sa nu se intample asa? ionela ?

Lori fericita mamica cu bibi MARA - 20.08.2011 ora 14:25 !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

SEI - apropos de dimensiunile printesei tale: dr parca iti zisese ca o sa ainba 2.900 - 3.000 si ca e cu lungimea femurului in urma si cand colo ai cea mai maricica bebelusa de pana acum! No comment ref la masuratorile ecografelor. Sa ne fie invatare de minte sa nu ne mai stresam
Referitor la "performantele" Alexandrei, sa stii ca asa a fost si Indra mea: isi tinea capul din prima zi, o data nu am vazut-o sa i se dea intr-o parte, o puneam pe pieptul meu si ea ridica capsorul si altele pe care le asteptam sa se intample mai tarziu. Neonatoloaga din spital a zis ca e "o evoluata" . Daca se mentine asa o sa vezi ca o sa le faca pe toate mai devreme: stat in fundutet, mers, etc.



mamica de Indra Stefania si Eva Alexandra ( in burtica)

36+ cu Eva Alexandra

Mergi la inceput