Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (174)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Am facut si-o placinta cu branza+stafide+nuci ,dar am impresia ca am luat-o cam devreme din cuptor...inca nu am probat-o,am vazut-o cam alba totusi...sper sa nu fi luat tzeapa!

as vrea sa calc de la ora asta,desi am cam obosit azi ...dar cat ma uit la tv,copiii dorm,tot stau "degeaba"

a dormit Miguel vreo 3 ore,si cu aspiratorul in cap !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

seara buna, delfinariu

am sosit si noi acasa (cu taxi, ca al meu a cam uitat sirul paharelor ), fetele dorm ca soldatii! Isa a fost destul de cuminte, a papat si ea, a tropait pe-afara, s-a jucat cu fetele cu mingea, una a dat peste ea in fuga si drept urmare e julita pe tot spatele (cu tati langa ea, nah!! ce am mai strigat la el de m-a auzit tot cartierul!!), s-a imprietenit cu un baietel de vreo 2 ani, tot umbla ala s-o pupe, erau asa de dulci cum se tineau in brate si se pupau fara numar fara numar! asta dupa ce trageau amandoi de o minge si Isa a inceput sa tiuie si sa-l certe de s-a retrasc copilul din competitie . una peste alta, a fost bine! eu m-am relaxat putin, pana pe final cand am inceput sa tip la tati ca e iresponsabil . acuma eu stiu ca se putea intampla oricum si oricand, dar el era in spatele Isei tocmai sa nu cada fata, si in fata lui s-a petrecut accidentul. eu daca le vedeam pe fete ca fug, o luam pe Isa deoparte ca stiam ca dau peste ea, ca n-o vad! si-apoi cand am vazut ca vrea al meu sa se mai si urce la volan, am luat foc! dar mi-a trecut repede, stiu ca asta e doar in seara asta, maine e o alta zi.

noapte buna, delfinariu


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Neatza, fetelor!!!!

Va ofer eu sa va puteti trezi !

Noi ne pregatim sa mergem in parc, sper sa o rezolvam cu somnul si azi.....

Rody, iarta-l pe sot, se mai intampla.... Mie mi-e frica sa-l las sa se joace pe Antonito in locuri unde sunt copii mai mari si zbenguiti!

O zi buna!

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata ! Haideti la cafea/suc/ lapte si tort

Mara desi a adormit tarziu aseara si a fost obosita, s-a trezit la 8. Poate apuc si eu sa dorm cu ea dupamiaza daca mai pleaca din musafiri. Daca nu.... Dorm acasa :))
Copilul meu nu prea o mai suporta pe soacramea de la cta. Au fost cateva faze cand a inceput sa planga in preajma ei. Aseara cand eram in dormitor cu mara, a intrat ea si a inceput asta sa planga.


Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani, ochidut!

Alice, copiii mici sunt ca si cateii, simt omul.

rodyka, Isa

aelita, placinta cu branza si nuci zici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

multumesc tare mult de , ce bine prinde! am avut o noapte aiurea, am dormit in salon pe sofa ca al meu om sforaia tare de tot, si de-acolo-l auzeam . Isa in schimb a dormit neintoarsa pana la 10 , Maria la fel, ne pregatim de mers la piscina, e ultima duminica din anul asta...

o duminica frumoasa va doresc tuturor, ne auzim mai deseara, poate mai intra vreo mamica ajunsa acasa de la MI sa ne povesteasca si noua, babelor curioase


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Salutare fetele!!

La multi an..i Oana!!
Eu sunt singura acasa cu Cristi si-s cu nervii in batista:(.Sotul a fost de dimi la munca, acu a plecat cu un [rieten la ikea, cica sa ne ia ala cadou de casa noua.si eu stau in casa..ama niste nervi.fi-miu a urlat de dimi de ziceam ca ma duc la Socola, il durea burtica, i-vteam bagat supozitor si a facut imediat, s-a calmat si a dormit o ora.ieri au fost soacra si niste prieteni pe la noi, asta cu care a plecat acum.deci am stat la cratita toata ziua.Va pupez si va urez o duminica placuta!!

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

hello
rapidissimo..
ce-ar fi sa mergem de Rev la ochidut? MI reloaded..hihihi :):)
ia sa vad io ce oferte au :):)

ii schimbam si noi programul de somn lui Mihai..masa de pranz pe la 11, il culcam dupa 11,30..ne rugam sa faca kk, sa poata dormi muuuuuuuuult :):). mai greu inghesui mesele dupa ce se trezeste, dar in curand va fi super cu ambii copii relativ cu program normal.

cristeo am vazut pozele cu frumusetile de copii-imi place de Teo cu plete. stefan al meu e chilug , ca e rau de caldura, si-asa miroase mereu a acru, chit ca il aproape zilnic pe cap

in rest..nimic deosebit..de-abia astept pozele de la munte. macar cu atat sa ne alegem si noi.cred ca zboara timpul fetelor. au avut si vreme buna. super!!!
eu macar ma multumesc ca am invatat in wk asta cate ceva, n-am pierdut vremea.
pupici

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

oo..laura, eu de mult nu ma mai stresez cu gatitul pt musafiri. am patit-o de prea multe ori sa stau ca fraiera juma de zi in bucatarie pt tot felu ..si apoi sa am surpriza ba ca nu mai vin , ba ca nu se mananca mai nimic.

ori fac rapid un platou cu sunca, ,salam, vreo 2-3 feluri de branza..masline..din astea..salata de vinete, salata de conopida- ce fac eu rapid.

dc stau mai mult..atunci oloaie mari de ciorbe si felu 2 nimic deosebit-piure, cartofi la cuptor,ceva rapid.
si prajituri de cumparat :)

de regula am suc in casa..:) ceva pt copii se gaseste..iar aia marii..este pizza la comanda si gata!!!! cui nu-i convine, nu ma viziteaza si gata :)

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Neata la pranz!

Oana! Multa fericire, impliniri si realizarea dorintelor!

Crissy - si cum merge adormitul lui Bea singurica? Ai mai incercat?
Eu am un ritual, cand e ora de somn (sunt zile cand doarme si la 11 un somn si la 17 altul, si zile cand doarme unul singur pe la ora 13) o schimb, in timpul asta ii cant un cantecel de leagan, ii mai spun o rugaciune, o mangai pe frunte, o pup, ii dau suzetica si paturica si o pun in patut. Inchid usa la balcon, trag draperiile, ies din camera si inchid usa. Daca nu adoarme sau nu da semne, ma ai duc la ea dupa 15 minute si o mai legan in brate sau pe picioare, sau ii mai dau apa sau pastile de dinti si o pun inapoi in patut.
Daca vad ca tot nu adoarme, in ultima instanta o pun in carut si o legan, ori pe hol ori ies in parcare si in 10' adoarme. Dupa ce adoarme uneori o mai transfer inapoi in patut.


puiutz - nu ne spui si noua meniul de saptamana asta, sa ne mai inspiram si noi?
Apropo, voi cum faceti pastele cu sos?
Mai voiam sa iti spun ca asa fac si eu, o oala de bors pt Bianca pt toata saptamana. Pt ziua in curs si ziua urmatoare, iar pt celelelate zile sterilizez 3 borcane in cuptor la 160 grade pt 20'.
Apoi mai fac la 2 zile si cate un fel 2 gen piure cu ficatel si sos, peste cu orez si legume etc. Si incep masa cu felul 2, ia cateva guri (50-100g orientativ), apoi ii mai pun si 1-2 polonice de bors si de obicei il mananca si pe ala. Si eventual desert daca am ceva gen pepene, chec etc.. dar la interval de juma de ora-o ora.

Azi-noapte a dormit mandra mea 12 ore (da, ati auzit bine), drept urmare acum am clcat-o la 13 ca nu ii era somn mai devreme, va fi o zi cu un singur somn.
Noi suntem cu putini muci, aspiram si punem apa de mare. Cred ca a prins-o curentul zilele astea in casa ca eu mai tin toate geamurile si usile deschise uneori.


*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput