Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (174)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Am apucat sa dorm si eu putin cu copilul, juma de ora o ora nici nu stiu ca ne-a trezit fata nasilor cand a inceput sa tropaie pe scari si sa tipe
Apropo de nasi, ieri au ajuns pe la 3 si ceva am stat am mancat s-a trezit mara i-au taiat motul am adus tortul si pe la 5 nasa s-a pus sa doarma ca era obosita vezi doamne si s-a trezit la 9cred sau 10 iar nasul s-a tot plimbat vorbind la telefon... Au venit doar cu una din fete ca "nu se descurcau cu amandoua" si cu sora nasului sa aiba grija de asta cu care venisera

Dar una peste alta a fost frumos, copiii cuminti s-au jucat s-au balacit in piscina, au mancat bine. Am avut toate 3 bunicile la dispozitie + matusimea si verisoaramea care sa se ocupe de pus masa strans masa, plimbat copil.
A ales mara asa : creion, carte, peria de par si banii eu stiam ca se iau decat 3 lucruri dar toata lumea a zis 4.
Tortul a fost si frumos si bun pun poze cand ajung acasa



Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Hello, am ajuns acasa! Vai lung e drumul! Is tare obosita, Vlad nu sta in masina!!! nu vrea jucarii, nu mai vrea nici apa/paine, nu vrea nimic. Ioi, ce maraiala, ca am zis ca nu mai ajungem.

La MI- noi am ajuns vineri seara, cum va ziceam. Iar azi am plecat de dimineata, sa nu ne mai apuce seara pe drum. Asa ca a fost foarte scurta intalnirea, doar sambata ce am apucat sa vb nitel. Am fumat, am mancat si am baut.

Adriana nu are burta asa mare cum zice ea, e frumoasa (si ea, si burta)! Iar Rebe e o scumpa! Cuminte, linistita, cu niste ochi negri superbi!

Paula e tare faina, nu e stresata deloc; nici nu are de ce, ca Raul mananca rapid, maxim 10 minute dureaza o masa. E si el tare cuminte, se juca singurel, dar mult!!! Al meu mai mult de 3 minute nu statea sa se joace cu nimic. Doar plimbat. Si asa maraia!

Denisa- zici ca are 16-18 ani, faina de numa! Slaba, aranjata, nu-ti vine sa crezi ca e mama! Iar soriceii, ioi, un deliciu! Au cu cine semana!

Oana (Ochidut) o gazda excelenta. Mama si sotul ei- la fel! Ne-am simtit tare bine la ei! Larisa e o dulceata, sociabila- a cerut la mine in brate! Ce bine m-am simtit! E prima data cand vrea un copil la mine, de buna voie!

Alina (Bumblebee) e la fel de calma si modesta, cum o stiam de pe forum. Nu oboseste deloc!!! Mereu lua cate un carucior la leganat (ba de-al Denisei, ba de-al Andreei, ca lor le era mai greu). Victor- un poznas! Si un mancacios! Ce drag imi e cat e de pofticios!

Tina- wow!!! Inalta, bronzata, slaba, cu par fain! Parca o stiam de o viata! Raducu- un zambaret! Si e inalt- ca doar are cu cine semana. El parea mai marisor printre ceilalti pitici.

Andreea (Dragaica), tot pe fuga, cat dupa unul, cat dupa celalalt. Asta pentru ca pedaleaza ratoii de numa! Un pic nu stau locului, povestesc muuult, se cearta cu florile, vor numai la scari.

Aaaa, si Raul e un vorbaret!

Al meu a fot marait, nu a stat sa se joace cuminte, macar un pic. Numai plimbat. Cand am iesit afara, el vroia exact in partea aialalta (nu unde era toata lumea). Co somnul, m-a facut varza. In prima noapte a adormit la 11 seara! Era rupt, dar nu reuseam sa il adorm, nu vroia sa isi bea lapticul. Era prea agitat, ii placea jos, la joaca. A doua noapte m-a terminat de tot. Pe la 3 juma noaptea a inceput agitatia, la 5 ii dadeam laptele, si abia la 6 a adormit. Si la 8 s-a trezit de tot!!! ca doarme cu urechile ciulite, asa ca la primul zgomot de pe hol s-a trezit.

Mi-am dus laptopul cu mine, dar nici nu am apucat sa il deschid. Ca in timpul cat dormea Vlad, am incercat sa mai stau cu fetele , sau sa ma trag o tigaruse...

No, a fost fain , dar imi pare rau ca nu am mers de joi, era muuuult mai bine, simteam si eu ca is in concediu.

Cu pozele- am vreo 15 poze de toate!!! Atat!!! ca in prima zi nu era incarcat aparatul, a doua zi degeaba- ca nu au iesit bine, ca nu imi merge blitzul. Au facut ceilalti poze. Dar cele mai multe (cred ca vreo 500) a facut Andrei (sot de Dragaica) si asteptam sa le vedem si noi.

A fost ziua Oanei, a facut mama ei un tort... Vai, ca nu ma mai saturam!

Ne-am simtit bine, tare mi-a placut. Doar ca a fpst timpul scurt.

aaaa, am uitat . cele 15 poze aici



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Am uitat sa va zic- au vazut si fetele cat is de stresata si de agitata..



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Helloooo lume, ce mai fac fetele? Noi suntem fleasca de obositi, Doamne as dormi non-stop. Intalnirea a fost super, paraca nu-mi vine sa cred ca le-am vazut pe fete si pe delfinasi. Nu vreau sa exagerez dar eu nu am vazut atatea mamici frumoase la un loc, fiecare in felul ei.

Tina, wow.....inaltaaaa, niste craci (am voie oare sa zic craci? :)))) de nu se mai terminau, bronzata, de par ce sa mai zic ca-s geloasa rau. Raducu un dragut, cred ca i-a placut parul lui Felix ca l-a jumulit de numa .

Paula, hmmm, mereu am avut impresia ca e mai vorbareata dar m-am inselat, e calma si cumpatata, asa cum ar trebui sa fiu eu da na nu le putem avea pe toate. Raul e un dulce, bombaneste non-stop, sigur ii seamana lui tati mai vorbaret .

Denisa, nici nu vreau sa vorbesc de ea ca mi-e ciuda de mor, na sunt o ciudoasa, arata frate zici ca abia isi serbeaza majoratul, slaba, superba, aranjata, fara cearcane, mereu zambitoare. Bebeii sunt atat de scumpi, Carla e o cuminte si o dulcica, Matteo un ochios care seamana un pic cu Seby.

Crispro ar trebui sa devina cantareata grupului, ea mereu canta, arata super, creata de-mi venea sa-mi baga mana in parul ei (in sensul bun). Vladut un cretofolin cu strunga, lipit mereu de mami, cumintel, nu stiu daca l-am auzit plangand.

Oana, o gazda minunata, la fel si mama, sotul un dragut, comic rau, Larisa, offf ma face de-mi doresc o fata, niste falcute si niste ochi albastri mortali. Aaaa iar rochitele ei nebunie curata. Mancare un deliciu, servicii impecabile, priveliste de vis, n-am mai fi plecat dar din pacate nici o minune nu tine mai mult de 3 zile

Adriana, nici nu se vede burtica, Rebeca un copil tare linistit, cu niste ochi negri de te baga in boala, garantat o sa iasa o superbitate de domnita.

Alina, la fel ca la Paula m-am inselat amarnic, o vedeam o persoana tacuta, de unde frate e mortala, eu care ziceam ca vorbesc mult :))). Am ras pe burta, o fata de viata, de milioane. Numai cand imi aduc aminte de discutiile de acolo rad singura prin casa. Doamne sfinte imi pare rau ca nu pot reproduce pe forum ce s-a discutat
Victoras, zis Superman sau Bam-Bam e un dulce, un mancacios si un pofticios pupa mama baiat dulce

Nu stiu daca am uitat pe cineva, am sa mai revin cu comentarii cand am sa-mi mai revin un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Am uitat sa va mai zic ceva- Alina (2005) ar fi vrut sa vina la MI, dar nu au reusit sa mai ajunga (sotul nu si-a putut lua liber), dar mi-a zis sa pup mamicile si delfinasii, si ne-a urat distractie placuta si drum bun inspre casa!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Gata si cu Mi!! Din pacate…..
Multumesc de urari fetelor!

Cu MI nu mi-am imaginat ca va fi asa fain. Sincer. Foarte obositor dar ffff interesant, motivant, fascinant sa ii privesti pe toti, sa ii cunosti pe parinti, sa rememorezi amintiri si diferite experiente. La inceput cand deabia ne-am adunat, am zis: Doamne, dar e haos, nu o sa apucam sa vb nimic, fiecare copil e in legea lui, ce facem noi asa pana duminica…… Dar apoi asa ce mult a inceput sa imi placa, as fi vrut sa tina cat mai mult!!! Si da, imi doresc acum si ai mult sa ne mai intalnim, sa mergem si in alte parti, sa ne cunoastem cat mai multe!!!! Acum daca va povestec asa imaginata sa nu va imaginati ca nu era NEBUNIE!!!
Nebunie curate, dar frumaosa! Fiecare vroia sa faca altceva, sa mearga in lata parte, sat raga de jucarii, unuia I se facea somn, altuia foame…… dar era tare haois sa ii urmaresti.
O sa va zica fetele detalii, ma bazez in primul rand pe Cristina, normal.Oricum sunt atatea de zis. Sunt asa frumosi copii, si diferiti si fiecare deosebit in felul lui.
M-am topit dupa gemeni, dupa Sebi si Felix si dupa Carla si Mateo. Felix e un delicat, asa de cuminte si suav iar lui Sebi parca ii joaca ochii in cap si e nemaipomenit cum se cearta el: cu cate o jucarie, cu florile, cu scarile si bieintels cu maica-sa cand nu il lasa sa faca ceva. Carla si Mateo sunt lipiti de draga lor de mama, daca dispare din raza lor, plang, cu niste ochisori asa mici, cu lacrimi…..
Cele 2 perechi au fost culcate seara in carucioare in restaurant, o sa vedeti poze.
Denisa evident ca e o slabanoaga iar Andreea minte cand zice ca are sunci, ara foarte foarte bine, i-a mai ramas doar foarte putina burta dar sigur se va da jos cu niste gimnastica. Si am admirat-o foarte mult, nu stiu cum a rezistat ea acolo, departe de casa, fara ajutor, singura cu cei mici. Sincere felicitari, ai toata admiratia mea!
Rebeca Adrianei e tare cumintica si delicata, nu cred ca am auzit-o vreodata sa planga sau sa tipe, sa se alinte. Si are niste ochi negri minunati, cu gene lungi, frumos conturate.
Cristina dupa cum bine stiti a slabit mult, arata tare fain si e atat de dulce la vorba de as sta toata ziua sa o ascult!!!!!!!!!!! Iar Vlad e un copil minunat, gingas, lipit de mama lui, finut, un scump cu ochi mari si par ondulat. Iar Cristina a primit advertisement, sa nu mai zica ca Vald nu face aia, sau aia….. Daca vreti sa stiti merge foarte bine. Si va merge imediat si singurel, doar ca mama trebuie sa isi faca curaj sa il lase singurel la un moment dat. Apropo, sotul meu este cel mai stresat, mai stresat si decat mamele, el statea cel mai mult, cu ochii ca pe butelie pe Larisa, cel mai fricos sa nu cada, sa nu se loveasca, sa nu….sa nu……
Iar pe Alina e o incantare sa o auzi, pentru mine sincer a fost o descoperire extrem extrem de placuta!!!! Are asa un stil natural, dezinvolt de a povesti, ancorat deplin in realitate, cu un fin simt al umorului si a auto ironiei. Ca sa nu va mai zic cate stie…., cate sfaturi va poate da si fara a-si impune parerea sau a o desfiinta categoric pe a altora.

Scuze, scuze, dar restul maine cred….sau va mai povestesc fetele. Acum trage Larisa de mine, fug!!!!! Plecam afara.

poze multe nici eu nu am, m-am bazat pe sotul Andreei, recunosc.

Per total, imi doresc mult mult sa mai facem asa intalniri!!


de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Mai fetelor din ce povetiti voi chiar regret ca nu am venit si noi.


Cristina nu se vad pozele, hai cu ele cat sunt fierbinti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

asa asa..povestiiiiiiiiiiiiiti..cristina, nu merg pozele. iar is private?

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

si eu ma gandesc ca cel mai greu o fi fost pt Oana, draga de ea..sa fie si gazda, sa fie totul ok..si mami probabi..sa iasa tortul fetii!
oana, musai tre sa te vizitam si noi candva :)

ha ha..alice, deci asa cu nasii..pai sa nu oboseasca de atata "supravegheat" copii..:):)
sa va fie de bine petrecerea!

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Revin. Poze aici - erau pe private



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput