Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (174)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

daaaa, ce le mai plac astora mici chilotii :))))) Lui A. ii mai plac si sosetele si vrea sa i le pun pe toate in picioare :)))))

Deci, a avut grija Isa sa va simtiti bine la cina...oricum, la un moment dat o sa pice lata...sau rezista pana la noapte fara sa doarma!?

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui palomina

daaaa, ce le mai plac astora mici chilotii :))))) Lui A. ii mai plac si sosetele si vrea sa i le pun pe toate in picioare :)))))

Deci, a avut grija Isa sa va simtiti bine la cina...oricum, la un moment dat o sa pice lata...sau rezista pana la noapte fara sa doarma!?


ioiii, ce-am mai tras si azi cu ea , ne jucam in salon dar ea maraia de somn printre hohote de ras si, pe masura ce trecea timpul era mai obosita si mai incapatanata sa ramana treaza! cand s-a mai intamplat asa, pe la 6 a luat-o somnul de vreo ora-doua, si apoi la 10-11 seara, ca de obicei, dormea iar. acum am dus-o iar in patut in urlete infernale, ne-m jucat cucu-bau, am incercat de toate s-o linistesc. in final a adormit in fund, cu capul in palma mea (printre gratii) si cand am incercat sa ma misc a fost in picioare . dupa inca o vreme de maraiala, a cazut si ea... am sunat sa anuntam ca intarziem cam o ora, prea mult nu doarme ea acum, dar macar nu pica de oboseala!!

asta cu lenjeria, hihi , Isa e in culmea fericirii cand prinde deschide sertarele mele (ea nu le poate deschide singura), sutienele is preferatele, si le baga in maini, pe cap , le duce in balcon! chiar ma gandeam ca poate le arunca la careva in cap sau pe masina


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Am luat o pauza sa va citesc,ca ma dor mainile !!!
Miguel doarme de 2 ore si eu fac curat.Am dat cu aspiratorul peste tot(mai am in camera lui),spalat pe jos,praf,spalat canapelele ca erau imputite rau...apoi amtrecut la baie ,faianta,cada,geamuri,tot...NU MAI POTT!!!
Miguel doarme si-acum..
si casa mea nici pe departe de a fi curata...ma gandesc cate ore sau zile mi-ar lua sa puntot la punct?Nu ma mai gandesc,ca asta nu va fi curand...


CRISTEO-

Citat:
Ilinca, am vrut sa spun ca te poti baza pe ce spun oamenii de la protectia copilului. Eu stiu ca am o problema, nu pot sa gandesc ca daca cineva e platit prost, trebuie sa munceasca prost, pentru mine e o chestie de optiune personala, vrei sa lucrezi intr-un loc in anumite conditii, asta incluzand si salariu prost, trebuie sa-ti faci treaba bine, daca nu-ti place ca esti platit prost poti sa mergi in alta parte. Asta e o discuite lunga- eu inteleg sa te rafuiesti cu cine te plateste daca nu esti multumit, cu statul, cu legile, dar omul din fata ta care vine pentru un serviciu, ce vina are ca tu esti platit prost? Asta e valabil in orice domeniu- auzi ca a murit cineva intr-un spital si sintagma - daca medicii si personalul medical nu ar fi platit atat de prost, omul ar fi trait. Care e legatura?? Eu inteleg ca sunt prea incarcati oamenii cu sarcini, ca nu au baza materiala sa lucreze bine, dar ce treaba are salariul? Oare asa e si in alte tari, salariul mic e o scuza ?
Ilinca, stiu ca sunt pe langa subiect, groaznica experienta cu fetita batuta. Eu zic ca 112 e cel mai rapid in astfel de situatii.

Peeerfect ai scris !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Aelita, ce harnicuta esti! Si eu tot fac de azi dimineata diverse si nu se vede mare lucru. Acum baietii sunt afara cu tati si sora mea si aspir si dau cu mopul. Si mai am la bucatarie de terminat prajitura si de starns, dar asta mai pe seara.

Cripro, multumim ca te-ai gadnit ca murim de curiozotate sa stim si noi ce faceti acolo!

Ochidut, La multi si fericiti ani! Multe impliniri sa ai!

Rody, ce noapte si ce zi aveti si voi! Oare de ce, ca Isa e cumintica, are ea ceva de o supara. Pupam sa fiti cuminti noaptea asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Salut!

La multi ani Ochidut!

Petrecere frumoasa Racusor si Krys!

Petrecere frumoasa si Alice cu Mara!

Si fetele de la MI, sa faceti multe poze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Rody, sa aveti o noapte linistita!
Si celelalte mamici la fel
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:





LA MULTI ANI OCHIDUT!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Ce bine ca puteti face curatenie .... Eu doar mentin cat pot curatenia Si o data pe luna mai vine mama si face ea asa ca la carte! Prefera sa vina sa faca smotru decat sa stea cu Antonito eu, cat doarme A. ziua, pot cel mult sa mananc ceva, Si sa fac ordine , ideea e sa nu fac zgomot sotu le are Si el pe ale lui, cu serviciul asa ca doar acum, incepand cu ora 10 seara pot face cate ceva... Revin!

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Buna seara mamici
Noi suntem la mi, e frumos, relaxant,...am culcat delfinasii si acum stam laun pahar de vin,o sarbatorim pe oana

La multi ani oana, sa fi sanatoasa si fericita. Um pipic de la mine,cristina,alina,paula,andreia, denisa si adriana.

Mamici va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Rody, sper ca v-ati simtit bine la cina chiar Si cu Isa maraita!

Nu mai stiu cine zicea de dulceata de cirese negre de la Topoloveni...am vazut eu azi la Carrefour Unirii- 18 lei. Mai aveau Si dulceata de capsuni-11 leí- eu de-asta am luat, sa vedem daca ii place printzului

Fetelor, ma duc sa-mi continui treaba... Am pus inclusiv masina de spalat in functiune asa ca am de strans, nu gluma!

Noapte buna, delfinariu!


la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput