Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (174)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

bambo, bine-ati revenit! si Antonia s-a cumintit

carla, de pozele de la piscina zici? pe fb si mai multe pe picasa

palomina, Isa bea in jur de 200-250 ml de apa/zi, depinde de cat e de cald sau daca iesim afara. dar mai bea si lapte, si supa, uneori suc/shake dimineata (cand nu vroia fructe, ii faceam suc din ele). din biberon, ca din canita imi pierd eu rabdarea si, daca nici nu suntem acasa, ramane cu hainutele ude. bine, la noi e caaaldd!! cat despre tzitzi ca nu e ca apa, pai nu e! ca e mai buna!!

deci s-a facut UMBLARET si SASHA , felicitari!!

crispro, pai o sa mai si cada in incercarile de a merge singur, tu doar ai grija sa nu cada prea rau sa prinda frica. ziceai ca Vladut nu stie sa se ridice singur si sa mearga, pai nici Isa n-a stiut multa vreme, o puneam eu in picioare sau sprijinita de masuta si pleca. apoi se tinea ea de scaun sau de masuta sau de picioarele mele sa se ridice, iar acum se ridica din fund direct in picioare, ba uneori daca are chef se mai pune si asa jos, pup (cum zicem noi ) si apoi se ridica iar. deci, poti sa-l lasi sa mai faca pasi singurel, ii va placea si va incerca APOI sa se ridice singur




am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Rodi, . Imi amintesc de Isa ca la fel era cu umblatul, ca nu stia sa se ridice singura. Dar foarte foarte repede a invatat ea si ridicatul, si mersul!!! O sa il mai las pe Vlad sa faca pasi singuri, mai ales seara cand e si Vasi acasa, sa mearga de la unul la altul, ca asa ii place si lui. Aaa, aseara am facut la fel. Si e prima data cand a venit la mine si m-a vrut pe mine si doar pe mine sa il plimb!!! Nu imi venea sa cred! Ca el mereu ma lasa pe mine pt sot sau soacra, darmereu!! Si acuma ma vroia doar pe mine!!! Ce mi-a placut!!! Mi-a crescut inima in mine, mama-mama !!

Maine vreau sa ii iau un ham. La Mi am
Incercat cu hamul Rebecai, dar nu i-a placut. Poate inca nu stia ce e cu el. Oricum ii iau unul, sa vedem cum e. Probabil voi avea nevoie de el si dupa ce isi da drumul, sa nu ia trante pe afara.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Neatza, fetelor!

Va ofer cate o maaaaare sa va incepeti cu chef ziua!

Aveam impresia ca azi e ultima zi de vara dar uitandu-ma pe calendar bag seama ca mai e si maine o zi de vara ! Noi mancam repede ceva si plecam in parc!

Cris, chiar vroiam sa-ti zic si eu de ham pt Vladutz ! La noi functioneaza f bine, noroc cu fetele ca mi-au zis parerea lor nu i-l pun mereu dar cand suntem pe ciment si vrea sa mearga musai netinut de mana i-l pun ca nu se stie cand face un pas gresit si vine cu capul in pamant...i-l las lejer, oricum dar sunt cu ochii pe el sa-l salvez la Vreo miscare gresita. aaaaa, Si vezi poate ii atragi atentia cu o jucarie care se invarte/impinge cand merge, A. are o roata din aia de scoate un zgomot infernal la inceput era atent la ea si nu a mai constientizat ca merge singur , sau un carutz de papusi Prinde el curaj curand !

Fetelor, mercic ca m-ati mai incurajat cu apa voi vedea eu ce fac, tre sa bea pana la urma, n-o fi asa bleg sa stea setos cu cana langa el. M-a mai traznit sa-i schimb si apa, poate nu i-o place ii dau Bucovina de regula....

O zi buna! Pup!

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!
In sfarsit am recuperat si eu. Cum (ca de altfel multe fete) eu nu postez pana nu termin de citit.. tot am tras si ieri si azi.

Racusor, f frumos cadoul pt finuta! Ce fain ca s-a si bucurat de primirea lui! Sa va fie de bine cununatul!

Paula, deci postarile tale sunt TOTALE!!

Aelita, ce simpatic trebuie sa fie Miguel, alb in jurul gurii!

Bambo, welcome back!

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

fetelor, dati-le apa cu continut redus de saruri. mai ales cele care aveti pb cu rinichii-palomina. ia toate etichetele la rand si verifica-le. eu am ramas pe herculane si dorna.

azi face baba 33 de anisori..asa ca ..haideti sa ..BEM!!!!

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:


La multi ani, mami Paula (Victo)!

Sanatate, putere de crestere pt pitici, dragoste si intelegere in familie, noroc si spor la invatat!


Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Victo, la multi ani!
Ce babuta tanara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Rodi, . Imi amintesc de Isa ca la fel era cu umblatul, ca nu stia sa se ridice singura. Dar foarte foarte repede a invatat ea si ridicatul, si mersul!!! O sa il mai las pe Vlad sa faca pasi singuri, mai ales seara cand e si Vasi acasa, sa mearga de la unul la altul, ca asa ii place si lui. Aaa, aseara am facut la fel. Si e prima data cand a venit la mine si m-a vrut pe mine si doar pe mine sa il plimb!!! Nu imi venea sa cred! Ca el mereu ma lasa pe mine pt sot sau soacra, darmereu!! Si acuma ma vroia doar pe mine!!! Ce mi-a placut!!! Mi-a crescut inima in mine, mama-mama !!

Maine vreau sa ii iau un ham. La Mi am
Incercat cu hamul Rebecai, dar nu i-a placut. Poate inca nu stia ce e cu el. Oricum ii iau unul, sa vedem cum e. Probabil voi avea nevoie de el si dupa ce isi da drumul, sa nu ia trante pe afara.


da, Isa a invatat chiar repede cum sta treaba cu mersul. primii ei pasi au fost... 21! o drumetie, cum zicea o mamica draga . dar la inceput nu era cine stie ce incantata, ori era prea lenesa . dar cand o lasam langa masuta si mergeam la 2 pasi de ea, dadea din picioare sa ajunga la mine, si uite-asa si-a dat drumul si i-a si placut! daca vrei iti trimit eu duminica hamul Isabelei, eu nu mai am ce face cu el. bine, e roz (ca al Larisei de OCHIDUT), dar nu cred ca mai conteaza atata culoarea, doar utilitatea! stiu ca sora-mea n-a gasit in oras sa cumpere, a comandat de pe net si ea cand a avut nevoie, dar a fost destul de scump, cu transport.

palomina, multumim de cafea, eu iar am nevoie de o portie mare!! cum zici ca mai e o zi de vara? dupa ce criteriu? ca vara astronomica e din 21 iunie in 22 septembrie! si dupa cum e vremea in Ro, abia acum e vara cu adevarat...




am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani, Victo!
Esti tanara, maica. Eu in dec. fac 34 si simt ca am 50, am vreo 3 zile de cand ma doare coloana, de durerile de umar nu mai pomenesc, ieri m-a durut si operatia, dar tare, fara sa fi facut cine stie ce efort.

racusor, la cat de frumos povestesti de fini as divorta si m-as mai casatori inca o data si v-as pune pe voi nasi.

pt organizarea MI. Gazdei ochidut si mamei ei la fel .

bambo, bine ati revenit. Acum ca povestesti de Antonia mi-am amintit si eu cum era Elise, exact asa cum zici si tu, acasa cuminte foc, in deplasari agitata si neascultatoare. Ioi ce ma asteapta iar

palomina, nu vrea nici zeama de compot? Fierbe niste fructe timp de 5 min si da-i zeama. Sau ceai?

ainotna, cum se mai simte Sasha? pt primii pasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

LA MULTI ANI mami VICTO, sa ai o viata fericita,
numai bucurii la tot pasul, sanatate si impliniri! sa te bucuri de familia ta, de baietii tai frumosi
si, cine stie, poate vine si fetita

asa ca, bine-ai zis: hai sa bem


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput