Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (174)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Vai tu fetelor ce frumos povestiti de MI Ce de delfinasi frumosi si mamici am vazut in poze Musai sa mai facem intalniri ca vrem neaparat sa venim si noi. Pana atunci numai bine cresc delfinasii si se joaca de n-o sa avem treaba cu ei toata ziua (visez, nu? )
Noi mai avem 2 zile pana plecam in concediu si desi abia astept, nu ma pot aduna sa fac liste, bagaje, etc., parca-s tot in reluare

Puiutz bravo lui Raducu, aveti baiat mare de-acum
Rodi ce frumos a fost la piscina
Paula, s-aveti vreme frumoasa la mare! Eu m-am abtinut cand ati zis de Jupiter ca aveati deja biletele luate Dar nu-i bai, mare, soare si nisip sa fie

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


Rubia, multa sanatate si refacere usoara!

Fetelor, pozele sunt superbe...dar la asa mamici si copii nu este de mirare! Se vede ca v-ati simtit tare bine impreuna...Foarte frumos totul

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Paula,esti o scumpa!!

ASA,sa continuam>

Pai de Vladut nu v-am spus,si de Larisa si Rebe,cu mamicile aferente!

Am facut o ditamai gafa,Andreea stie Eu pe Adriana nu am vazut-o in rpima zi ca deja era 10 seara,ei se culcasera deja. A doua zi dimineata noi iar am intarziat la micul dejun,apoi am fost cu o parte din gasca la Bran,iar nu am vazut-o. Vine ora mesei,papam in gasca toti,asa rasfirati pe la mese,mai alergand dupa pici. Era acolo,dar eu nu observasem,asa zapacita eram cu picii. Trec vreo 2-3 ore,intre timp mergem afara la leagane,vine si ea cu Rebe si Radu cu tati lui,ne jucam inauntru,dorm picii,si dintr-o data imi pica mie fisa ca superba fetita brunetica(singura brunetica de altfel) era Rebeca,iar Adriana si tati pe langa ea. Offff ce prost m-am simtit ca nu mi-am dat seama. Nu stiu la ce m-am gandit.Ce e drept nu am recunoscut-o din poze ca acolo e mai satena si parea mai inalta. Adriana mii de scuze, sunt o aiurita,nu fac lucruri din astea din rautate,sunt pur si simplu o zapacita,au vazut de fapt fetele! cum la 1 noaptea m-am intors de la cabana noastra ca uitasem laptele picilor la Oana la cabana

Rebeca e o cumintenie de fetita,linistita,am vazut-o ca papa cuminte,merge foarte bine,de fapt alearga,pare ca umbla de 2-3 luni.Si o frumoasa am zis deja!!!!!Mami are putina burtica,nu mare la 16 sapt!pacat ca nu a lasat-o mititica din burtica sa socializeze cu noi seara macar.

Vladut,ei Vladut,mie tare imi place de mutrita lui serioasa. Am tot incercat sa il fac sa rada,sa zambeasca macar sa ii vad minunata strungareata,dar nici poveste,se uita adanc in ochii mei si atat. Cris eu nu prea l-am auzit maraind asa cum zici tu. Dar o tin minte pe Cris vineri la 10.30,coborand cu niste nervi din camera, ca Vladut numai nu vroia sa doarma. Numai pufaia parca,asa draguta,cu ochii aceia frumosi si parul de foc. Dar s-a calmat repede cu noi la un paharel.Cris e cum o stiti de pe forum,calda,senina,ti-e mai mare dragul sa povestesti cu ea. Si e ca mine,putin stresata
Aaa si arata tare bine,ce se tot plange de nu stiu cate kg?of Cris!esti o frumoasa!

Ei si am lasat-o pe frumoasa de Larisa la final ca sa va spun ca asa fetita pofticioasa eu nu am mai vazut! Tin minte ca alerga prin salon,cu carutul sau cu hamul nu mai stiu exact,si da de frigiderul de la bar in care erau ceva iaurturi. Ei si se opreste si se uita la ele asa parca salivand vreo 10 minute,cu niste ochi maaaari si tot lipaind parca din gurita! Vai imi venea sa o mananc!!!!!Si atat de draga mi-a fost cum statea la masuta in salon langa Carla si se uita fix la ea si o analiza,ba cred ca i-a si bolborosit ceva!

Oana esti o mamica fericita,relaxata,frumoasa,mereu zambitoare,exact cum trebuie sa fie o gazda!Multumim pt tot si sigur mai venim pe la voi!Aaa si felicitari mamei tale!Tortul a fost senzational si mie nu imi plac de regula torturile!l-am si pozat!

Da le-am dus cioko la fete si cum asa sunt legile lui Murphy,exact acum nu mi-a iesit cioko,dar am dus-o asa ca doar le-am promis,oricum a atrecut ,ma gandesc ca asa rea tot nu a fost.
Din setul intamplarilor comice,a fost expo de cucleti(la pici evident) ca sa ne dumirim cum sta treaba cu decalotarea.CERT e ca ne-au prins careva tatici si nu stiu ce parere si-au facut despre gasca
S-a vorbit despre urmatoarea MI in vara la mare,daca ne organizam din timp,poate ne strangem mai multe.

Eu m-am simtit tare bine,a trecut prea repede,parca vroiam sa vorbim mai multe,dar nu e nimic mai organizam asa ceva. Atat doar ca din Oradea a fost foaaaarte lung drumul cu zeci de opriri ca lui Mateo ii e rau de masina si mi-a vomat de 5 ori si la dus si la intors,toate mesele,plus apa,am avut parte de maraiala continua ca nu aveau stare atatea ore in scaun,degeaba opream sa ne dezmortim.
SWi sunt rupta de oboseala,ca evident,cum sa doarma mai bine ca acasa,nici vorba,mi-a facut Mateo mai mult peri albi cu adormitul seara,stiu fetele. Oricum noroc ca e Carla mai linistita ca altfel ajungeam la nebuni deja.

fug




Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

buna mamici

raspund mai intai la ce ati scris voi si apoi ma bag la povesti despre weekendul nostru minunat

miere
- ii dau

rosii - doar le decojesc, i le pun asa cu tot cu seminte,la fel si dovleceii

rosii - i-am dat crude, ii plac mult, de ce sa nu manance crude??

sare ii dau doar daca ii dau mancare de oameni mari, altfel uit sa pun

multumim pentru urarile frumoase a fost frumos, va povestesc mai tarziu, poze din pacate nu am, ca eu nu am avut cand sa fac, doar daca primesc finii de la altii....sau cand le=or primi pe alea oficiale, peste o luna

Rodi cum e Izuca?

Oana, Paula cum e la mare, la soare?

revin

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

Rodi cum e Izuca?


cu oarecare circ la culcare la amiaza , azi doar la 16.30 a adormit, dupa ce am incercat de 2 ori in patut si o data in patul mare! in rest e bine, in fiecare zi face cate-o nazbatie cu noi de fata , mananca iar ca inainte, goleste si ultima lingurita din farfurie, poate ar mai vrea dar n-o intreb si nici nu-mi poate spune. se joaca, ne cearta daca o certam... bine, ca ea cearta si masuta daca se loveste de ea (se intoarce nervoasa si incepe s-o apostrofeze lovind-o cu palma de mi-e ca apoi se loveste si la mana!), si jucariile de care se impiedica, si motanul intins in mijlocul holului blocandu-i accesul, si magnetii de pe frigider care cad pe jos . aduna in continuare firimituri de peste tot si le probeaza, a prins dragul papusilor, imi aduce papucii sa iesim afara, daca vrea apa imi aduce bibe si mi-l pune in brate, ne pupa pe toti si ne ia in brate, ne topim de dragul ei cu totii! parc-o vad pe mama lacrimand toata ziua pe langa ea, cat e de scumpa si de bagacioasa in suflet!!!


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

si acum cu povestile...

sambata am plecat de dimineata la fini, am fost la coafor, mi=a placut mult de tot, foarte profi, mi=a placut si parul si machiajul singura problema era ca bunicii inca nu ajunsesera iar Andrei nu ii prea cunostea....

am venit inapoi la fini, deja era 1 jumate, i-am dat sa pape la micut, in speranta ca se culca...nimic, apoi intr-un tarziu au ajuns bunicii, Andrei iar agitatie maxima...pe la 3 am apucat sa il culc...speram sa doarma o ora si cand o incepe sa se imbrace mireasa, chiar daca se trezeste, sa fie linisit...ei, pe la 3 jumate ma duc sa ma imbrac eu si nici nu ma aranjez bine ca aud pe andrei plangand, saracul cred ca plangea de vreo 2 minute, asa ca era extra agitat si plangea de ti se rupea sufletul asa imbracata si gatita l-am luat in brate, i-am cantat, in speranta ca se linistete si se culca la loc.l-am adormit si l-am lasat langa bunica pe pat, l-am mai mangaiat putin si am plecat...ei, el a simtit ca am plecat si a dat-o pe plans, a incercat bunica sa il linisteasca, cand am ajuns la el deja se ineca de plans, credeam ca vomita,ooo, ce m-am speriat, imi era frica sa il iau in brate ca vomita, nici nu voiam sa il las,ca era terminat, cheama-l pe tati, tati in smocking, aranjat, mireasa ma astepta pe mine sa o imbrac...ufff...pana la urma l-am imbracat si l-am trimis cu tati afara si s-a linistit. au stat undeva in curte,in spatele casei, departe de galagie si s-a linistit micutul

apoi a stat cuminte cu bunicii, eu i-am tot explicat ca o sa doarma cu bunicii si mami si tati vin dimineata, asa ca a stat cuminte, doar cand a vazut o poza cu noi s-a dus sa mangaie poza doar lapticul nu l-a vrut de la bunica si s-a culcat pe la 11 si era mort de oboseala...

dimineata la 6 cand ne-am intors i-am dat lapticul si l-am luat langa noi si am dormit pana la 9 era frant, si mai dormea, dar l-a trezit tati. apoi era putin constipat, ca tot papase aiurea asa ca a plans asa rau micutul pana a facut caca si numa bine ca apoi i-ar a facut moale, dar cred ca doar de la oboseala. de papat nu a vrut sa pape mai nimic duminica, dar pe la 11, cand eram cu bagajele facute si ma bucuram ca plecam si poate poate prindem pe cineva la cabana, vine tati cu piticul dormind....m-am asezat langa el si am dormit, apoi am facut schimb cu tati, cert e ca Andrei a dormit de la 11 la aproape 3

aa, am uitat sa va zic ca dimineata era asa de fericit sa ne vada, nu stia cum sa ma pupe si sa ma imbratiseze dragul de el

cam asta a fost istoria primei zile departe de mami ...

pe la 5-6 am ajuns la cabana la Oana minunat!!! si mama Oanei o draguta, ne-am simtit excelent,cred ca am si tinut-o din treaba ca am stat la povesti, mi-a povestit de weekendul cu atatia copilasi, de fiecare mamica in parte ... imi parea asa de rau ca nu am ajuns si noi...

si de mancare ce sa mai zic, delicioasa!!! am mancat cat pentru trei!! super gustos , si imprejurimile extraordinar de frumoase!!

deci dragutelor, cand urmatoarea MI?

am vazut pozele, superbe mamicile si superbi delfinasii!! si ce frumos ati povestit toate

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

si acum de nunta...

finii doi frumosi, deja imi e dor de ei cu foarte mult bun simt si se iubesc atat de mult

cununia religioasa a fost scurta,dar foarte emotionanta, ne-a facut sa rememoram momentele de la nunta noastra, de acum 2 ani apoi am ramas cu finii la poze! fotograful foarte haios, ne-a pus si pe noi sa facem tot felul de chestii, abia astept pozele , si cum Biserica era undeva in padure, pozele cred ca or sa iasa super super !!

de la Biserica eu am calcat pe rochie, cred ca s-a lasat sau am slabit eu, asa ca era mai lunga decat pantofii si desigur ca s-a rupt putin de la Biserica....

dupa poze am fost la restaurant si vreo o ora jumate am stat sa primim invitatii asta imi place mult la Sighisoara unde am facut noi nunta, ca nuntasii asteapta mirii, nu invers, si nu stai atata in picioare, sa ciocensti cu toti...in fine, in timpul asta am tot baut sampanie ca ma luase un chef de dans

formatia super super!! a fost de senzatie, am dantuit toata noaptea de am rupt rochia (nu pantofii ) imi pare rau de rochie, dar mai rau imi parea sa nu dansez

au fost niste momente cu melodii dobrogene, de senzatie, au dansat femeile din zona, foarte frumos!

nunta s-a terminat pe la 4 jumate dar am ajuns inapoi acasa pe la 6...

abia astept sa vad pozele! a fost o nunta pe cinste, avem doi fini minunati, pacat doar ca stau in alta tara acum si abia astept finutii mici, or sa fie trei cica am savurat din plin fiecare moment al petrecerii, m-am simtit bine ca nasa si sper din suflet ca ei sa fie multumiti de noi ca ne sunt tare dragi!!

ma duc sa fac niste papanasi la puiul mic

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

sa va spun ce mi s-a intamplat , adica ce am facut: am pus apa pe foc sa fac un ceai si intre timp am mers la Maria in baie sa-i clatesc parul. chestie de nici 5 minute. ma intorc in bucatarie sa-mi continui treaba (am dat merele prin razatoare sa fac wafe cu mere si scortisoara) si cand colo, ce vad?!?! o flacara de la aragaz de vreo 2 palme inaltime, cam 1 mp . no, primul lucru a fost sa opresc butelia de dedesubt, ochiul aragazului nu-l puteam opri ca era in foc. si am turnat 2 cani de apa peste foc, ca deja incepusera pachetele de chibrituri de semene a artificii (mai erau 9 cutii din 10!!). tacamurile mele din suport era toate ori topite ori innegrite (imi pare rau doar de cutitele de paine si de sunca), suport ptr pahare arse (erau din lemn), un prosop de bucatarie era scrum (cred ca un capat a ajuns aproape de foc si s-a aprins!), daca mai era ceva pe-acolo nu mai stiu, a ramas scrum doar! si apa pe jos, clar! faianta neagra, butoanele de la aragaz topite, plasticul ars prins de mobila, apa pe jos... mi-am amintit de DIANA , doar ca eu am pus mana si am strans repede, ca ma lua durerea de cap daca mai stateam sa analizez ce si cum. ma intorc la wafe, sa vedem ce reusesc sa mai fac azi , poate asa nu ma cearta prea tare tati deseara


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Doamne, Rodi, dar de la ce s-o fi aprins asa??? Bine ca nu s-a intamplat nimic mai rau!

Racusor, abia astept sa vad poze, pun pariu ca ai fost o nasa frumoasa foc! Ce scump e Andrei, cum va iubeste el!

Asa is de obosita, nu pot nici vorbi. Simt ca pic de pe picioare...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

cris, cate ore a durat drumul? v-ati oprit des? Vladut n-a dormit deloc? asa, ca fapt divers...

racusor, ce fain v-ati distrat! finii vostri sunt tare norocosi, abia astept si eu sa vad poze


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput