Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (174)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

RODICA,ce sperietura,de la ce -sa facut asa flacara?si cum de au ars atatea in jur??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare mamici si delfinasi am ajuns si noi in sfarsit acasa a fost frumos dar am avut momente cand am zis ca mai bine stateam acasa ...pe drum copii au fost destul de linistiti..chiar nu ma asteptam...au dormit..au admirat peisajul in schimb cand am ajuns acolo parca erau bagati in priza..cu Antonia nu ne-am inteles delocne-a scos peri albi
David a fost incantat de mare..zambea la toata lumea..din pacate doar 3 zile am mers la mare a batut vantul f tare zbrura nisipul pe sus in rest am vizitat Atena,Acropole si imprejurimile

Inca nu am recuperat nimic...am de desfacut bagaje si valizele..asta e partea grea dupa vacanta

Crissy-am primit pe e-mail merge multumesc mult

va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui aelita

RODICA,ce sperietura,de la ce -sa facut asa flacara?si cum de au ars atatea in jur??


pai erau toata una langa alta acolo, daca e asa cum cred eu ca a ajuns un colt al prosopului de bucatarie la foc, pai a ars ala si a ajuns si la plasticul de la tacamuri si la restul... no, alta explicatie nu am. acuma sa vad unde gasesc butoane de-alea, ca altfel nu mai pot folosi aragazul

nu fac fata cu coptul la wafe, mananca fetele mele amandoua de parca n-au mancat nimic de-o saptamana! Isei i-a cazut o bucatica pe jos, cand am mers sa i-o iau a fugit repede cu ea in hol si a bagat-o repede in gura, nu cumva da i-o iau! daca aveti aparat, va recomand cu caldura reteta. cred ca ar merge si facute asa ca si clatitele...


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Sasha a mers singur astazi! S-a tot ridicat el singur zilele astea, ba pe plaja, ba in piscinuta, dar in casa de abia azi. Si daca tot s-a ridicat a si mers.

S-a deranjat cam rau la stomac, a facut azi de 5 ori moale Nu gasesc termometru, nu-mi dau seama daca are febra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

maama,Rodica,sper sa gasesti butoane ! chiar nu stiu pe unde ...


BAMBOLETTA Bine ai revenit !!zici ca Antonia a fost in perioada rebela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Bravo,Sasha!Felicitari pt mers !!Sper sa nu fii bolnavior!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Bravo Sasha!

Rodi, ai grija!!!!

Rubia, tineam neaparat sa intru pt tine, sa iti trimit o . Ma gandesc la tine, sper sa te recuperezi cat mai repede si sa te iubicesti mult cu pitica ta. Oricum ea e fericita acum ca ai venit acasa, nu conteaza ca nu o iei in brate, important e ca esti acolo. Toate gandurile mele bune

Racusor, ce frumos ai povestit de finii tai!! chiar ca ce pacat ca nu stau in tara. eu deabia astept poze sa te vad in rochia aia. sper sa le pui si pe fb, ca acolo le vad mai repede.
Mama l-a admirat pe Andrei, ca ce frumusel e, si cum vb, zambeste....... Inainte ma tot batea la cap, ca de ce e el delfinasul sef, a trebuit sa stau sa ii zic toata povestea. Acum mi-a zis ca Andrei e tare simpatic si isi merita titulatura De zici ca a intrebat-o cineva pe ea, dar oricum a fost tare simpatica.

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Bambo bine ai revenit, sa va fie de bine concediul!

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Sasha, bravo pt pasii facuti singurel!

Al meu face cativa pasi singurel, de la Mi incepand, dar e inca foarte fricos. Plus ca il pun eu sa faca, pentru ca el inca nu se stie ridica singur. Cand il plimb ii mai dau drumul la mana. Dar numai daca e ceva super deosebit ma lasa. Oricum, e un inceput.

Bambo, bine ati revenit! Abia astept sa vad poze!

Rodi, am facut pe drum vreo 7 ore , 7 ore jumate (din care o ora oprire). A dormit putin. Iar cand nu a dormit doar a marait. Nici o jucarie nu era buna- i-am pus si jucarii noi (crezand va ca fi interesat) si preferatele lui. I-am dat portofel, telefon, mingi, parul meu. Nimic nu i-a convenit. Apa, paine, pufuleti, etc. Greu a fost. Am avut mare inspiratie sa ii cer cumnatei un dvd player din asta ce se pune pe tetiera, si i-am pus un dvd cu Barney - ii place. De 15 minute, cu cantecele si dans. Asa am mai reusit sa il calmez. Cum il scoteam din masina, la umblat- nu mai avea nimic. Oricum, imi e groaza de drumul de mare.

Bai, seara, al meu copil e in priza. E activ si agitat din cale afara, urla ( de bucurie), plange (de nervi ca plecam in casa). Asa incat nu bea nici lp-ul. Maxim 140 seara, dupa 4 ore de la ultima masa si fara alte rontaieli. Nici macar apa nu prea a baut de atunci. si tot nu vrea laptic. Cred ca il asociaza cu somnul si de asta se enerveaza. Mai nou se enerveaza de fiecare data cand il pun la orizontala (sa schimb scutecul, de ex). Cand simte ca vreau sa il pun, isi baga mainile in parul meu, si nu se mai lasa. Acolo ramane.

Merg si eu la nani. Acum ii fierb niste ficatel, pt maine, sa ii dau cu pilaful de orez ce l-am pregatit de ieri...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Eu sunt suparata ca al meu nu vrea sa bea apa de vreo doua zile nu am niciun succes cu apa..... Noroc cu tzitzi ca altfel nu stiu ce facea. In schimb ar bea suc de porto non stop

Imi e frica mai ales ca are problemele alea cu rinichii . Ai vostri beau apa ? Si daca da, cata si din ce ? Uof....

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput