Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 3

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marci_mami spune:

Neatza fetelor!
Va servesc cu o cafea cu mulllltttt lapte!
Eu m-am trezit relativ bine si am in plan o gramda de haine de calcat.Sper sa si reusesc
Fetelor,voi ati inceput sa luati vitamine si acid folic?

7+
mami de Oliver -05.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Neata! Noi iar am dormit impreuna pt ca a fost furtuna azi noapte si Finn s/a speriat din cauza tunetelor.

Azi am facut 5 saptamani! In afara de oboseala nu am alte simptome inca. Greturile nu le astept, desi presimt ca vor aparea. Data trecuta mancam sticksuri sau crackers in pat si beam ceai de menta, sugeam bomboane de ghimbir. Stateam in pat jumate de ora dupa ce ma trezeam si nu mai simteam greturile dupa aia. Am avut si o bratara contra raului de mare pe care o purtam ziua cand eram la serviciu.

Noi plecam la o zi de nastere. Prietena lui Finn implineste 2 ani.

O zi frumoasa va dorim.

Finn Constantine 15.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Citat:
citat din mesajul lui marci_mami

Neatza fetelor!
Fetelor,voi ati inceput sa luati vitamine si acid folic?

7+
mami de Oliver -05.03.2010


neata

acid folic am luat de cum am facut testul de sarcina. ar fi trebuit sa incep sa-l iau inainte de a ramane insarcinata, dar asta e...acidul folic e bine sa fie luat cat mai devreme posibil, deja la 4-5 sapt e putin tarziu (in sensul ca ce bine era sa fi inceput mai devreme), intrucat sist nervos al bebelusului e deja format.

vitamine nu iau decat - poate - in ultimul trimestru. medicul meu asa imi recomanda, avand in vedere istoricul meu - adica fara probleme. si nici atunci n-am fost prea constiincioasa, o zi luam, 3 nu...

Cata, si eu i-am mai dat lui d laptic extra-san, dar al meu rade tot, adica nu vad sa-si fi redus apetitul pt tzitzi. ba mai rau face si mai acaparator este. nu stiu cum o s-o scoatem la capat. nu ma vad insa alaptand in tandem, nu stiu, mi se pare prea mult. daca erau doar 2 copii, mai ziceam, dar sa am 3 si sa alaptez 2....mi-e ca o iau razna.

zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns istrategreta spune:

Buna dimineata! Marci, mi-e mi-a dat domnul doctor Femibion - Sarcina sanatoasa 1 asa se numeste , care contine si acid folic.

Mami de print (Justin) si de viitoare printesa (speram).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Neatza!!!
marci_mami foarte buna cafeluta. Eu iau doar acid folic ...tot de cand am aflat ca sunt isarcinata.
Noi azi mergem la eco...abia astept.

Mami fericita de strumfita si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela88 spune:

Neata fetele!Vad ca ati muncit mult de cand n-am mai fost pe aici si ne-am si imultit.Intre timp am fost si la medic avem 5 sapt,am vazut si inimioara, greturi nu prea sunt dar nu e exclus sa apara.Pentru listuta DPN 26.04.12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns istrategreta spune:

strumfy_12 sa ne spui cum a fost la ecograf, asteptam vesti bune.

Mami de print (Justin) si de viitoare printesa (speram).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui happyX2

Buna fetelor si !
Vai cat de harnicute ati fost de cand n-am mai dat eu pe aici, sa stiti ca de citit , am citit cu maxim de constiinciozitate tot ce ati mai discutat , dar mi-a fost atat de raaaaaaaaaaaau ... Acum m-am intors si la servici si o iau razna , sunt ca o leguma si nu sunt capabila sa fac mai nimic , as dormi si cu capul pe birou, nu-mi mai place sa mananc mai nimic si totusi ma bucur de clipele astea si abia astept minunea mica .
Voi cu ce va mai laudati?

App de listuta, cred ca sunt datoare si eu cu datele UM 12 iunie 2011, DPN 18 martie 2012

Va pupacesc pe toate si bebei din burtici!


Rezolvat cu listuta chiar dak mai tarziu.

Mami fericita de strumfita si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

pup fetele!

am intrat repede sa va zic ca aseara am vazut o minune mica careia ii batea inimioara si se misca de colo colo. Sper sa fie bine si sa ajungem cu bine la termen.

Intru dupa-amiaza sa mai povestesc; ma inscriu si eu in aceeasi categorie de "fara chef de nimic"

Nu am luat nicio vitamina, doar un pic de acid folic, insa noi suntem pe nospa si arefam

o zi minunata si fara greturi

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) printesa noastra, minune mica si 8+
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnaisG spune:

Buna!

In primul rand, urez tuturor mamicilor sarcina usoara si bebei sanatosi si norocosi.

In al doilea rand, as vrea sa ma treceti si pe mine pe listuta. Datele sunt : UM : 08.07.2011, DPN : 13.04.2011.

Multumesc frumos.

Mergi la inceput