Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 3

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui R.Cata

Buna!
Am ajuns si eu aseara si am facut prima ecografie. Sunt deja in 9 sapt. De fapt de azi am intrat in 10. de ieri ma simt mai bine.....cu mai mult chef. Sper sa nu se mai intoarca greturile si starea de lesin.
Pup fetele!
P.S. UM 15.06.2011 si DPN 21.03.2012
Cine poate si stie sa ma treaca si pe mine pe listuta

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010
9+

Cu listuta s-a rezolvat

Mami fericita de strumfita si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Strumfy_12, multumesc!
Gabi, si eu ma gandeam la o semi-intarcare....adica sa-i mai dau doar cd se culca si peste noapte....dar nu prea tine. In schimb am inceput sa-i dau dimineata si spre seara cate un paharel de lapte (cam 25 grame are paharul). Cateodata vrea, cateodata mai suge dupa....dar parca ma mai detasez de un supt-doua pe zi.

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happyX2 spune:

Buna fetelor si !
Vai cat de harnicute ati fost de cand n-am mai dat eu pe aici, sa stiti ca de citit , am citit cu maxim de constiinciozitate tot ce ati mai discutat , dar mi-a fost atat de raaaaaaaaaaaau ... Acum m-am intors si la servici si o iau razna , sunt ca o leguma si nu sunt capabila sa fac mai nimic , as dormi si cu capul pe birou, nu-mi mai place sa mananc mai nimic si totusi ma bucur de clipele astea si abia astept minunea mica .
Voi cu ce va mai laudati?

App de listuta, cred ca sunt datoare si eu cu datele UM 12 iunie 2011, DPN 18 martie 2012

Va pupacesc pe toate si bebei din burtici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Ies si eu din barlog si va spun ca in seara asta am bagat un castron cu varf de castraveciori murati ca si acum salivez .Cred ca o sa ajungde la atata saratura...

Multumesc Bunului Dumnezeu!
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

eu cand am fost gravida cu Finn am mancat masline in fiecare zi. si de obicei nu mancam pt ca nu suport sarea.

acum as manca numai mancare asiatica super condimentata. tot as am mancat si cu Finn, iar el prefera mancarea cu condimente. chiar destul de iute.

Finn Constantine 15.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bettercy spune:

Multumesc de incurajari, fetelor! Am uitat sa va spun ca macar scorpia mi-a dat unul din cele mai bune birouri, cu mult mult soare. Mereu uit sa spun si partea buna a lucrurilor cand e vorba de serviciul meu. Daca as mai fi stat si intr-un cubicul cu asa un personaj negativ pe langa mine, mi-as fi taiat venele.


Am facut primul test de sange, hormonul este 372 si sarcina e la 4 saptamani si 6 zile. Repet testul vineri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Felicitari! la un asa beta frumos las-o-n pace pe sefa ta, nu merita osteneala de a te enerva

Multumesc Bunului Dumnezeu!
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Buna dimi fetele

Va doresc SANATATE si sarcini usoare cu bebei sanatosi. Fara greturi



Bettercy, nu stiam prin ce chin treci cu jobul. Nu-i da atentie, si nu o lasa sa te umbreasca si sa nu te poti bucura de fiecare clipa a sarcinii.

Imi pare rau pt brunadria .

De la noi mai pleaca inca o gravidutza. O primiti la voi si pe Danaela23?


Cu ajutorul lui DUMNEZEU, ma ca in curand-curand sa fiu pana la termen.
Si asa si asa ! Da, da, da, vreau doi odata!!!
http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8
(istoric: sarcina confirmata doar prin HCG, pierduta la 4+ )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Bienvenue!

Multumesc Bunului Dumnezeu!
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chitosenia spune:

Neatza fetele?

Cum ne-am trezit? Daca la fel de bine ca si mine ...atunci ne asteapta o zi lunga si nu tocmai placuta .
Vreau sa multumesc pentru sugestii legate de greata ...am banuit eu ca nu exista o reteta universala ...dupa cum vad ca situatia se schimba de la sarcina la sarcina.... La BU vanam prajituri ...acum vad ca ma intereseaza cartofii mai ales prajiti...prevad .
In rest trag de mine sa ma trezesc desi ma nu ma culc foarte tarziu...trag de mine sa nu adorm la serviciu .... sotu e cu ochii pe mine ca pe butelie ...urmareste tot ce mananc , cat mananc , cat dorm am devenit noul lui project ...clar e project manager .
Pupiki pentru fete si strengari

Mergi la inceput