Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 3

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AnaisG

Buna!

In primul rand, urez tuturor mamicilor sarcina usoara si bebei sanatosi si norocosi.

In al doilea rand, as vrea sa ma treceti si pe mine pe listuta. Datele sunt : UM : 08.07.2011, DPN : 13.04.2011.

Multumesc frumos.

Bine ai venit...sarcina usoara!

Mami fericita de strumfita si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Buna, fetelor,
Eu am inceput sa iau acid folic de 1 mg.la sfatul medicului....mi l-a recomandat pana in sapt 14 de sarcina.
la mine greturile sunt prezente in fiecare zi, la orice ora...si mai nou o stare de leeeeeeeeeene si somnolenta.
noroc ca nu ma streseaza nimeni pe la servici.

O zi frumoasa si fara greturi va urez

Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnaisG spune:

Multumesc mult, Strumfy_12, la fel si tie!

Am si eu o intrebare, poate ma poate lamuri cineva...sunt insarcinata in 7 saptamani (maine intru in saptamana a 8a), iar de vreo 4 zile au disparut greturile matinale (din cunostintele mele, stiam ca ele inceteaza de obicei la finalul primului trimestru de sarcina). Ar trebui sa ma alarmeze lucrul asta si ar trebui sa fac medicului o vizita mai repede decat programasem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Anais, disparitia greturilor nu e intotdeauna semn rau. Depinde cat de des le aveai. Sanii cum sunt? Eu zic sa nu te sperii ca daca n-ai sangerari sau altceva nu e o problema.
Daca totusi vrei sa te stii ok, du-te la un eco. Sunt si cazuri cand la o oprire din evolutie semnele au incetat brusc dar nu vreau sa te sperii.

Multumesc Bunului Dumnezeu!
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnaisG spune:

Multumesc pentru raspuns, Amy. Din fericire, sanii ma dor in continuare la fel de rau. Deci, teoretic, ar trebui sa fie bine, nu? Urmatoarea programare o am vinerea viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Citat:
citat din mesajul lui AnaisG

Multumesc pentru raspuns, Anya. Din fericire, sanii ma dor in continuare la fel de rau. Deci, teoretic, ar trebui sa fie bine, nu? Urmatoarea programare o am vinerea viitoare.


eu nici nu am greturi si totusi sunt bine. O data in viata mea raman si eu insarcinata si nu pot sa experimentez niste greturi matinale
6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Citat:
citat din mesajul lui kovacsc

Citat:
citat din mesajul lui AnaisG

Multumesc pentru raspuns, Anya. Din fericire, sanii ma dor in continuare la fel de rau. Deci, teoretic, ar trebui sa fie bine, nu? Urmatoarea programare o am vinerea viitoare.


eu nici nu am greturi si totusi sunt bine. O data in viata mea raman si eu insarcinata si nu pot sa experimentez niste greturi matinale
6+


ai grija ce-ti doresti .
asa ziceam si eu la a doua sarcina, pana pe la 6-7 saptamani nimic. si intrasem la idei, ca n-o fi bine, ca de ce nu mi-e greata (dificile sunt gravidele astea!!). si pe la 7-8 saptamani au inceput...pana la vreo 20, greata non-stop, 24/24h, 7zile din 7, orice mancam, orice beam, indiferent ca dormeam sau eram treaza, simteam ca o iau razna.

deci, nu spune hop! inca .

ps: eu sper sa n-ai, ca e mai bine fara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnaisG spune:

Citat:
citat din mesajul lui kovacsc

Citat:
citat din mesajul lui AnaisG

Multumesc pentru raspuns, Anya. Din fericire, sanii ma dor in continuare la fel de rau. Deci, teoretic, ar trebui sa fie bine, nu? Urmatoarea programare o am vinerea viitoare.


eu nici nu am greturi si totusi sunt bine. O data in viata mea raman si eu insarcinata si nu pot sa experimentez niste greturi matinale
6+


Prin urmare, se confirma teoria conform careia nu exista doua sarcini la fel. Sarcina usoara in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Buna

Supermami si eu am observat ca avem 2 Rares de aceiasi varsta.Nu spun ce vreau sa fie ca sigur nu iese.

Daca saptamana trecuta a fost f nasol ,saptamana asta se mentine greata doar pe parcursul diminetei (pana la la 12).In schimb starea de somnolenta o am toata ziua si senzatia de greutate in ceafa de dimineata.N-o sa ma supar sa scap de toate astea.Rares vine la mine in camera si zice Am vrut sa vad daca esti bine.Dragul de el.Dar isi doreste si el pe bebe asa ca nu aud complaint.

Noi plecam la noapte in vacanta.Sper sa nu vomit in avion .

Va doresc o saptamana fara stres si fara greturi.
AnaisG bucura-te ca au plecat greturile si nu le duce dorul ca bebe e bine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Citat:
citat din mesajul lui carstea

Buna

Supermami si eu am observat ca avem 2 Rares de aceiasi varsta.Nu spun ce vreau sa fie ca sigur nu iese.

Daca saptamana trecuta a fost f nasol ,saptamana asta se mentine greata doar pe parcursul diminetei (pana la la 12).In schimb starea de somnolenta o am toata ziua si senzatia de greutate in ceafa de dimineata.N-o sa ma supar sa scap de toate astea.Rares vine la mine in camera si zice Am vrut sa vad daca esti bine.Dragul de el.Dar isi doreste si el pe bebe asa ca nu aud complaint.

Noi plecam la noapte in vacanta.Sper sa nu vomit in avion .

Va doresc o saptamana fara stres si fara greturi.
AnaisG bucura-te ca au plecat greturile si nu le duce dorul ca bebe e bine.

concediu placut!!!

POZE Rares(7 mai 2007)


Filmulet Un anisor



Mergi la inceput