Iul-Aug2011-BV Florina&Crisspy!Final de odisee(86)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxiiiii

Morenna si Sara a avut o saptamana cand luase mai putin in greutate si dr. Imi zisese sa-i dau supliment...insa eu nu l-am ascultat ...i-am dat in continuare numai san si am cantarit-o si recuperase...cei drept mi-a luat in prima luna 800 gr...comparativ cu ce am vazut ca au luat majoritatea bebeilor de pe aici Sara a luat la limita dar eu sunt multumita ca e in grafic si e exclusiv san si e ff cuminte...si acum o sa o mai cantarasesc peste 2 sap cand face 2 luni...e vizibil ca crescut...vin altfel hainutele pe ea..asa ca nu ma stresez.
Sunt asa enervanti dr care imediat te descurajeaza si iti spun sa bagi completare...tin minte ca si mie cand mi-a zis am fost ff suparata...m-am stresat ca nu am laptele bun, am plans si apoi m-am consultat cu familia si am cazut de acord ca fetita nu ar fi asa cuminte si linistita daca nu s-ar satura..
Morenna sfatul meu e sa faci ce crezi tu in functie de cum il simti si il vezi tu pe bebe...



corect!!!!!!!!!!!!!
si noi suntem in grafic si tot in partea de jos a graficului ... cine o sa fie supla/suplu si frumos ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxybarbu

Morenna , eu nu i-as da supliment inca,mai bine mulgete la o masa si vezi cam cat laptic iese si daca este suficient nu baga inca supliment.Eu ii dau supliment Alexiei (pentru ca nu am laptic suficient) dar luna asta a luat 620gr in greutate(in primele 2 sapt a luat 180gr. restul in urmatoarele 2 sapt).M-am panicat un pic dar am vb si cu pediatra si cu dr de familie si amandoi m-au linistit.Atat timp cat are scaun normal si este vioaie nu este asa o problema mare ca nu a luat in greutater exact ca la carte.

Intreba cineva de vaccinul de 2 luni,noi l-am facut si nu am avut nici o problema.I-am pus supozitor de cum am ajuns acasa si nu a avut febra,a fost doar un pic mai maraita

de printesa Alexia Carla (28.06.2011)




asta cu mulsul e cu 2 taisuri ... mie nu-mi iese mai nimic la pompa ... max 50ml si totusi alex nu primeste completare (poate o data pe sapt seara cate 30 ml cand sunt rupta de oboseala si nu mai "produc" corespunzator)
parerea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

florina





s-a trezit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

alarma falsa


morenna ai PM


ba nu .... e pe buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

pai cam asa e si la noi cu pompa. Dupa ce pompez si il pun pe Filip la san, el mai papa bine mersi si se si satura mai ales ca e cel mai bun latic fiind mult mai gros si mai concentrat.

nici eu nu as baga, morenna asa de repede LP. As mai incerca, atata timp cat creste in greutate, doarme, papa, face pipi si kk...no stress!!!


Hai FLORINA!!!!

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Ana asta e de coma.. acum le soieste de numa da'langa mine frate ca mai departe e foc si para!

Mi-a urlat vreo 10 minute disperata ca ii e foame, am pus-o la san, a papat 5 minute si gata!

A avut pampersul super plin, schimbat cupilul, supt 5 minute si acum doarmee... sa vedem la noapte

cred ca se reface dupa azi noapte cand efectiv mi-a stat aproape continuu la san..eu m-am enervat dupa primele 2 ore si am pus-o langa mine, si am lasat-o pe ea in ocupatia ei si eu am adormit...ma mai trezeam doar sa trecem la celalalt san....
Iar acum de cateva ore efectiv doarme pe ea.

desi cred ca am suficient laptic pentru ea, totusi nu pot sa nu ma gandesc si la posibilitatea...dar daca nu ii e destul?
O sa incerc sa imi pastrez calmul pana la prima vizita la pediatru..



Felicia, mamica de 2 comori: (Gabriel) si (Ana-Maria)


_

Where there is a WILL there is a WAY!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

HAI FLORINA !!
HAI CRISSPY !!

Doamne ce dor o sa imi mai fie de majorete ....ma apuca melancolia
Feicia , am apucat si eu azi sa citesc povestea nasterii lui Gabriel , f f f frumos totul !

de buburuza Ruxandra Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Buna fetelor,


Tocmai ce l-am adormit pe bubu, am fost la vaccin, a plans putin pufuletu' lui mama mic dar pana am iesit din cabinet era ca nou. I-am pus acum un supozitor cu paracetamol si sa speram ca va fi bine .

Dar asa m-a indispus asistenta, cred ca astepta ceva ca altfel nu-mi explic. Cu cei dinaintea noastra au stat la povesti de ma plictisisem cu Eduard in brate ( ca n-ai voie cu carutu ) si cu noi a fost atat de acra si rece, parca a intepat un porc, nu a avut nicio reactie nimic, n-a schitat niciun gest cand Eduard a inceput sa planga . Oi fi eu prea sensibila dar mi s-a parut lipsita de omenie .




mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufi79

Buna fetelor,


Tocmai ce l-am adormit pe bubu, am fost la vaccin, a plans putin pufuletu' lui mama mic dar pana am iesit din cabinet era ca nou. I-am pus acum un supozitor cu paracetamol si sa speram ca va fi bine .

Dar asa m-a indispus asistenta, cred ca astepta ceva ca altfel nu-mi explic. Cu cei dinaintea noastra au stat la povesti de ma plictisisem cu Eduard in brate ( ca n-ai voie cu carutu ) si cu noi a fost atat de acra si rece, parca a intepat un porc, nu a avut nicio reactie nimic, n-a schitat niciun gest cand Eduard a inceput sa planga . Oi fi eu prea sensibila dar mi s-a parut lipsita de omenie .




mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi




Asistente de Romania . Cred ca ai dreptate sa fii revoltata, dar trebuie invatate ca nu toata lumea e dispusa sa dea spaga.



Felicia, mamica de 2 comori: (Gabriel) si (Ana-Maria)
_

Where there is a WILL there is a WAY!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

HAI FLORINA !!
HAI CRISSPY !!

Doamne ce dor o sa imi mai fie de majorete ....ma apuca melancolia
Feicia , am apucat si eu azi sa citesc povestea nasterii lui Gabriel , f f f frumos totul !

de buburuza Ruxandra Ioana


Multumesc insa vreau sa refac totul si sa fac o singura poveste...insa cand voi avea timp caci asta mica e o terorista...acum am lasat-o la ea in patut...daca langa mine dormea ziceai ca e cufundata in vise, cum am pus-o in patut e treaza fresh...dar sa mai stea si singurica



Felicia, mamica de 2 comori: (Gabriel) si (Ana-Maria)
_

Where there is a WILL there is a WAY!

Mergi la inceput